پتانسیل کامل گالری Basemap خود را باز کنید

 

پتانسیل کامل گالری Basemap خود را باز کنید

 

با به‌روزرسانی آنلاین مارس ArcGIS، Map Viewer از جابجایی بین نقشه‌های پایه با ارجاعات فضایی مختلف از داخل گالری نقشه پایه پشتیبانی می‌کند. قبلاً، اگر یک گالری بیس مپ حاوی نقشه های پایه با ارجاعات فضایی مختلف داشتید، نقشه های پایه ای که با مرجع فضایی نقشه فعلی شما مطابقت نداشتند در گالری غیرقابل دسترسی بودند. اکنون می توانید به تمام نقشه های پایه از گروه نقشه پایه سازمان خود دسترسی داشته باشید و به راحتی بین آنها جابجا شوید.

در حالی که این قابلیت در Map Viewer Classic وجود داشت، برای Map Viewer و JavaScript API کاملاً جدید است و شامل برخی از پیشرفت‌های اضافی است که در Map Viewer Classic یافت نمی‌شود.

دسترسی به گالری Basemap

برای دسترسی به گالری نقشه پایه در Map Viewer، روی Basemap در نوار ابزار Contents (تاریک) کلیک کنید.

تصویر نحوه پیمایش به گالری Basemap در Map Viewer را نشان می دهد

به طور پیش فرض، گالری نقشه پایه شامل مجموعه ای از نقشه های پایه از پیش تعریف شده از Esri است. اگر شما مدیر سازمان خود هستید، می توانید محتوای گالری نقشه پایه را ویرایش کنید و نقشه های پایه سفارشی منحصر به فرد سازمان خود را اضافه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیکربندی یک گالری نقشه پایه سفارشی برای سازمان خود، این پست وبلاگ را بررسی کنید .

اگرچه برای استفاده از این قابلیت جدید نیازی به گالری نقشه پایه سفارشی نیست. ممکن است قبلاً متوجه شده باشید که اگر نقشه‌ای را با یک نقشه پایه سفارشی در یک مرجع فضایی متفاوت باز می‌کردید و به سادگی می‌خواستید نقشه پایه را به یک نقشه پایه پیش‌فرض Esri در گالری تغییر دهید، این نقشه‌های پایه غیرقابل دسترسی بودند. اکنون می توانید بدون توجه به مرجع فضایی نقشه وب خود، هر نقشه پایه را انتخاب کنید.

فقط در نمایشگر نقشه جدید

Map Viewer جدید همچنین برخی از ویژگی‌های جدید را به تجربه تغییر نقشه پایه فراتر از آنچه در Map Viewer Classic موجود بود، معرفی می‌کند. در مقیاس‌های بزرگ، چرخش به‌طور خودکار هنگام جابجایی مراجع فضایی اعمال می‌شود، به طوری که تجربه جابجایی بین نقشه‌های پایه کمتر دچار مشکل می‌شود. می توانید جهت نقشه را با کلیک بر روی قطب نما بازنشانی کنید.

تصویر متحرک که جابجایی بین 3 بیس مپ مختلف را نشان می دهد

Map Viewer همچنین به شما اجازه می دهد تا مرجع فضایی نقشه پایه را تغییر دهید، حتی اگر لایه های عملیاتی دارید که ممکن است ناسازگار باشند. اگر این لایه‌ها ناسازگار باشند، روی نقشه ترسیم نمی‌شوند، اما همچنان در فهرست لایه‌ها قابل مشاهده خواهند بود و به شما این امکان را می‌دهند که به سرعت بین نقشه‌های پایه جابجا شوید و بدون نیاز به پیکربندی مجدد کامل نقشه خود در حالی که هنوز در حال ویرایش آن هستید، آن را آزمایش کنید.

تصویر نشان دهنده پیغام خطا "ناسازگار با نقشه پایه فعلی"

ما امیدواریم که این پیشرفت‌های جدید در تجربه گالری بیس مپ مفید باشد و شما را تشویق کند تا سایر پیشرفت‌های تجربه بیس مپ مانند ترکیب لایه‌ها، افکت‌ها و رنگ پس‌زمینه را بررسی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما