به اشتراک گذاری نقشه ها: بهترین روش ها برای وب و موبایل

به اشتراک گذاری نقشه ها: بهترین روش ها برای وب و موبایل

به اشتراک گذاری نقشه ها

هنگامی که نقشه های خود را با افراد دیگر به اشتراک می گذارید و به دنبال ابزار مناسب برای کار هستید، مهم است که مشخص کنید کاربر نهایی چه کسی خواهد بود و چگونه به نقشه دسترسی پیدا می کند. آیا قصد دارید نقشه های خود را در دسترس عموم قرار دهید؟ آیا اطلاعات مهمی را با سهامداران به اشتراک می گذارید و به بازخورد آنها نیاز دارید؟ اطلاعاتی که به دنبال برقراری ارتباط هستید چیست؟

نقشه های خود را با چه کسانی به اشتراک می گذارید؟

دانستن اینکه چه کسی به نقشه های شما نگاه می کند اولین گام در هنگام ساخت آنها است – برای مثال، آماده کردن نقشه برای استفاده عمومی ممکن است از شما بخواهد که جنبه بصری و نحوه حفظ توجه کاربر را در نظر بگیرید. نکته ای که باید در نظر داشت، این است که نقشه های عمومی بازدیدهای متنوعی دارند، و باید مطمئن شوید که هر کسیمی تواند بفهمد که شما چه چیزی را نشان می دهید ساده ترین راه برای انجام این کار این است که مطمئن شوید استفاده از نقشه شما آسان است و نمادشناسی شما تا حد امکان ساده است.

از طرف دیگر، یک کاربر تجاری نیازمندی های متفاوتی خواهد داشت. آنها داده ها را درک می کنند و می دانند که باید چه انتظاری داشته باشند، اما ممکن است به کنترل بیشتری بر روی آنچه روی نقشه قابل مشاهده است نیاز داشته باشند یا بخواهند بازخورد خود را به شما ارائه دهند. از این نظر، کنترل دسترسی باید یکی از محورهای اصلی باشد، به خصوص که در یک محیط تجاری، ما معمولاً در مورد داده های خصوصی صحبت می کنیم. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که آنچه که آنها می بینند همیشه جدیدترین تکرار است، با ارائه یک نقطه از حقیقت برای داده های خود. دادن ابزارهای اضافی به کاربر برای کمک به آنها در فرآیند تصمیم گیری یک امتیاز است.

به طور خلاصه، محتوای نقشه‌های شما همیشه یکسان نخواهد بود، نیازهای کاربران می‌تواند به‌طور چشمگیری متفاوت باشد، و ممکن است بخواهید براساس پروژه‌ای که روی آن کار می‌کنید، یک عملکرد را با عملکرد دیگری جایگزین کنید.

مقاله را کنار بگذارید

ما اشاره کردیم که تعیین اینکه چه کسی نقشه های شما را مشاهده می کند ضروری است. با این حال، باید نحوه دسترسی آنها به آن را نیز در نظر بگیرید.

نقشه‌های کاغذی در گذشته استاندارد بودند، و اگرچه عالی به نظر می‌رسند، اما در محیط امروزی کاربرد بسیار کمتری از آن‌ها وجود دارد. دیجیتالی کردن نقشه شما باید اولین قدم شما باشد. ناگفته نماند، اما مگر اینکه بخواهید هر روز به چاپ نقشه های جدید ادامه دهید، دیجیتالی شدن راهی است که به بیشترین افراد دسترسی پیدا خواهید کرد، مطمئن شوید که آنچه به اشتراک می گذارید مرتبط و به روز است و نقشه های خود را به اشتراک بگذارید. سریع ترین.
برخلاف نقشه‌های کاغذی، نقشه‌های دیجیتال نه تنها در محتوایی که به اشتراک می‌گذارید بلکه در نحوه اشتراک‌گذاری نیز انعطاف بیشتری به شما می‌دهند.

نقشه وب در مقابل نقشه موبایل

هنگام به اشتراک گذاری نقشه های دیجیتال، مهم است که به این فکر کنید که شخصی که به نقشه دسترسی دارد از چه دستگاهی استفاده می کند. این نیز باید در فرآیند بهینه سازی نقشه شما نقش داشته باشد. دو دسته اصلی وجود دارد که می‌توانیم در اینجا جدا کنیم – نقشه‌های وب و نقشه‌های تلفن همراه، و در نظر گرفتن این موضوع به شما کمک می‌کند تا تجربه بهتری را برای بینندگان نقشه خود ارائه دهید.

نقشه وب برای مشاهده در یک صفحه بزرگتر در نظر گرفته شده است. این املاک اضافی به شما امکان می دهد اطلاعات بیشتری را درج کنید، نه فقط از نظر لایه های مختلفی که می خواهید نشان دهید. اگر می‌خواهید نقشه‌های خود را متمایز کنید و به کاربر در درک بهتر داده‌هایتان کمک کنید، یک پورتال یا داشبورد سفارشی ایجاد کنید که از نقشه‌ها و نمودارها، نمودارها، فیلترها یا هر محتوای دیگری استفاده می‌کند.
نقشه ها

از طرف دیگر برای نقشه موبایل، ساده تر بهتر است. همچنان می‌توانید گزینه اضافه کردن موارد بیشتری را بدهید (لیست ما از ملزومات نقشه را در زیر ببینید)، اما این نقطه شروع نباشد (شما نمی‌خواهید تلفن کسی را خراب کنید فقط به این دلیل که نقشه شما «خیلی سنگین» است). تصمیم بگیرید که مهم‌ترین اطلاعاتی که نشان می‌دهید چیست و مطمئن شوید که تا حد امکان واضح است – بقیه به بیننده نقشه بستگی دارد. و در حالی که یک محیط آنلاین شما را قادر می سازد تا هرگونه تغییر جدید را مستقیماً به بیننده اعمال کنید، وضعیت برای کاربران تلفن همراه یکسان نیست. آنها ممکن است خود را در مناطق دورافتاده با استقبال ضعیف بیابند، بنابراین مطمئن شوید که نقشه به همان اندازه برای آنها آفلاین کار می کند.

ملزومات نقشه

شما مشخص کرده‌اید که کاربر نهایی شما چه کسی است، می‌دانید که چگونه به نقشه‌ای که می‌خواهید با آنها به اشتراک بگذارید دسترسی پیدا می‌کند – بنابراین ابزار یا ویژگی‌هایی که برای تحقق این امر نیاز دارید چیست؟ ما چند مورد اساسی را که تفاوت ایجاد می کنند برجسته کرده ایم:

  • با فرمت محدود نباشید

داده ها اولین گام در تهیه نقشه هستند. فرض کنید که به طور منظم با داده های مکانی کار می کنید. در آن صورت، می‌دانید که داده‌ها در همه فرمت‌های مختلف وجود دارند – از یک صفحه گسترده اکسل تا یک Shapefile بسیار استاندارد، تا یک پایگاه داده PostGIS پیچیده‌تر و سفارشی‌تر. برای هر پروژه ای، ممکن است فقط از یکی از اینها یا همه آنها استفاده کنید، و مهم است که هر ابزاری که استفاده می کنید به شما امکان انجام این کار را بدهد. در حالی که یک نقشه ایستا ساده (که در آن داده ها اغلب تغییر نمی کنند) به همان اندازه خوب خواهد بود که آیا آن را از یک فایل CSV یا Shapefile ایجاد کنید، به منظور دستیابی به یک منبع واحد از محیط حقیقت برای پروژه هایی که در آنها بسیار مهم است که همه داده ها به روز هستند (و نه نسخه ای از یک کپی از مجموعه داده های دو هفته پیش)، استفاده از منابعی مانند سرویس ویژگی های وب یا پایگاه های داده خارجی کلیدی است.

  • مطمئن شوید که نمادشناسی شما درست است

اولین چیزی که شخصی که نقشه خود را با او به اشتراک می گذارید می بیند این است که چگونه داده های خود را ارائه کرده اید. این مهم ترین تفاوت بین داشتن داده های قابل درک و آشفتگی است.

مطمئن شوید که پلتفرمی که از آن استفاده می‌کنید روشی قوی برای تغییر نمادشناسی داده‌های شما دارد. این را می توان به طور خودکار برای شما یا از طریق عبارات پیچیده ای که دسته های شما را بر اساس مقادیر مختلف تعریف می کند، انجام داد. در حالت ایده آل، شما این گزینه را دارید که هر دو را انجام دهید.

ما می‌توانیم تمام روز در مورد روش‌های تجسم داده‌ها صحبت کنیم، اما اگر آنقدر فرصت ندارید، کافی است سری‌های Mini School ما را ببینید. ما شما را از طریق بهترین شیوه ها راهنمایی می کنیم و به شما نشان می دهیم که چگونه به ظاهری که می خواهید برسید.

  • به آن برچسب سفید بزنید

تنظیم یک نماد شناسی واضح و قابل درک اولین گام برای اطمینان از تحویل پیام شما است، پس چرا باید در آنجا توقف کنید. نقشه های خود را بخشی از یک تجربه سفارشی کنید و نام تجاری خود را به پلتفرمی که استفاده می کنید اضافه کنید. یک راه حل خوب به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به یادگیری کدنویسی (یا استخدام یک توسعه دهنده) سریع و آسان این کار را انجام دهید. افزودن ویژگی‌های سفارشی مانند ابزارهای فیلتر، داده‌های اضافی در قالب نمودارها و نمودارها (داشبورد)، یا به سادگی پیوند دادن به صفحه وب اصلی خود را در نظر بگیرید.

  • لیست لایه ها – تصمیم گیری را به بیننده نقشه بسپارید

صرف نظر از اینکه با چه کسی نقشه ها را به اشتراک می گذارید، احتمالاً داده های زیادی خواهید داشت که دوست دارید آنها ببینند. در اینجا باید به نکته ای اشاره کرد که نقشه خود را بیش از حد شلوغ نکنید تا مطمئن شوید داده های کلیدی که در معرض دید قرار می دهید گم نمی شوند. با این حال، به جای تلاش برای یافتن آن خط باریک بین «درست» و «خیلی زیاد»، می‌توانید به سادگی به فرد این امکان را بدهید که با دادن فرصت روشن کردن (یا خاموش کردن) آنچه را که دوست دارد ببیند، انتخاب کند. لایه های مورد علاقه داشتن یک لیست لایه بر روی نقشه به شما امکان می دهد تا داده های خود را بهتر سازماندهی کنید (به همین دلیل ما پوشه هایی داریم) و شخصی را که نقشه خود را با او به اشتراک می گذارید قادر می سازد تا نمای منحصر به فرد خود را با داده هایی که به دنبال آن هستند ایجاد کند.

شما نمی‌خواهید تحت تأثیر لایه‌های متعدد روی صفحه‌نمایش کوچک گوشی خود قرار بگیرید، بنابراین داشتن فهرست لایه‌ها در اشتراک‌گذاری نقشه موبایل اهمیت ویژه‌ای دارد. در این مورد کمتر، بیشتر است، و اینکه بتوانید لایه‌ها را به دلخواه روشن و خاموش کنید، نقشه خود را مفید می‌سازید.

  • اجازه بازخورد بدهید، اما کنترل را قربانی نکنید

این فقط به اشتراک گذاری نقشه ها نیست – به این فکر کنید که آیا در ازای آن باید بازخوردی دریافت کنید یا خیر. آیا نظر عمومی در مورد منطقه مسکونی جدید پیشنهادی را می خواهید؟ آیا باید راهی به مشتری بدهید تا در مورد داده های خاصی که با آنها به اشتراک می گذارید نظر دهد؟

تعیین نوع دسترسی کاربر بسیار مهم است، به خصوص اگر با داده های حساس سر و کار دارید. آیا فقط برای مشاهده است؟ آیا می خواهید کسی این داده ها را دانلود کند؟ در هر صورت، می‌خواهید مطمئن شوید که کنترل کاملی بر روی دادن مجوز دسترسی دارید و در نحوه دریافت بازخورد خود انعطاف‌پذیر باشید. این هم برای برنامه های وب و هم برای موبایل صادق است.

  • از پلتفرم‌ها عبور کنید

یکی از راه‌های اطمینان از اینکه می‌توانید از کاربران مختلف بازخورد دریافت کنید این است که نقشه خود را در همه پلتفرم‌ها در دسترس قرار دهید. بسیاری از ابزارها شما را در اکوسیستم خود محبوس می‌کنند، اما واقعیت این است که تعداد زیادی از ابزارها برای انتخاب وجود دارد که مطمئن شوید همه کسانی که با آن‌ها کار می‌کنید از یک پلتفرم استفاده می‌کنند، مشکل خواهید داشت. یک راه حل ساده استفاده از خدمات نقشه وب یا سرویس ویژگی وب است، بنابراین مطمئن شوید که ابزاری که استفاده می کنید می تواند به راحتی آنها را تولید کند.

این لیست ممکن است سوال زیادی به نظر برسد، اما این ویژگی‌ها به سادگی اصول اولیه هستند، بنابراین پلتفرمی که استفاده می‌کنید باید تمام کادرها را علامت بزند. خوشبختانه، ما شما را پوشش داده‌ایم – برنامه‌های مبتنی بر ابر ما تضمین می‌کنند که می‌توانید به راحتی نقشه‌های بهینه‌سازی شده برای اشتراک‌گذاری وب و تلفن همراه ایجاد کنید. نه تنها این، شما همچنان این گزینه را دارید که مایل بیشتری را طی کنید و تجربه را به طور کامل سفارشی کنید.

نقشه‌ها هسته اصلی کاری هستند که ما انجام می‌دهیم، بنابراین اگر مایلید در مورد راه‌هایی که می‌توان نقشه‌هایتان را برای اشتراک‌گذاری بهینه‌سازی کرد، صحبت کنید، خوشحال می‌شویم. و اگر آماده استفاده از این نکات و اجرای آنها در پروژه بعدی خود هستید، شروع کنیدایجاد حساب آزمایشی رایگان شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما