نسخه ۲۰۱۶-۲۰۲۰ ACS شامل به‌روزرسانی‌های مهم برای مرزهای سرشماری است

نسخه ۲۰۱۶-۲۰۲۰ ACS شامل به‌روزرسانی‌های مهم برای مرزهای سرشماری است

هر ده سال یکبار، مرزهای TIGER ایالات متحده مجدداً ارزیابی می شود تا با تغییرات عمده در جمعیت ایالات متحده مطابقت داشته باشد. از آنجایی که نظرسنجی ۵ ساله جامعه آمریکا (ACS) 2016-2020 با سرشماری ده ساله ۲۰۲۰ همپوشانی دارد، جدیدترین مرزهای TIGER تغییراتی را در انتشار داده های ACS ایجاد کرده است.

ممکن است سؤالاتی مانند این داشته باشید: این موضوع چگونه بر نقشه های ACS من تأثیر می گذارد؟ یا این برای منطقه من چه معنایی دارد؟ این وبلاگ نکاتی را که باید در هنگام کار با این مرزهای جدید TIGER انتظار داشت را بیان می کند.

یکی از راه هایی که می توان به تخمین های ACS دسترسی داشت، از طریق ArcGIS Living Atlas of the World است. این لایه‌های سرشماری ACS سالانه به‌روزرسانی می‌شوند تا با داده‌های منتشر شده اداره سرشماری ایالات متحده مطابقت داشته باشند، بنابراین همیشه می‌توانید به آخرین برآوردهای ACS دسترسی داشته باشید. این لایه‌های Census ACS داده‌های ACS را در جغرافیای سطح ایالت، شهرستان و منطقه ارائه می‌کنند و طیف وسیعی از جداول ACS را پوشش می‌دهند. اگر از لایه‌های Census ACS از Living Atlas استفاده می‌کنید، این وبلاگ به شما کمک می‌کند یاد بگیرید که با تغییرات مرزی ۲۰۱۶-۲۰۲۰ برای منطقه خود چه انتظاری دارید.

به روز رسانی / تغییرات مرزی

برآوردهای ACS 2016-2020 باید به مرزهای TIGER 2020 ملحق شوند، همانطور که توسط اداره سرشماری ایالات متحده مشخص شده است. از آنجایی که مرزهای ۲۰۲۰ با یک سال سرشماری ده ساله همپوشانی دارند، تغییرات زیادی در رابطه با مرزهای شهرستان و مناطق سرشماری مورد استفاده با لایه‌های سرشماری ACS وجود دارد. سرشماری ده ساله این فرصت را به اداره سرشماری ایالات متحده می دهد تا مرزها را بر اساس چگونگی تغییر جمعیت در طول زمان ارزیابی کند. به همین دلیل، برخی از بخش‌ها با هم گروه‌بندی می‌شوند، در حالی که برخی دیگر به بخش‌های متعدد تقسیم می‌شوند تا خانه‌های جدید ساخته شده در ۱۰ سال گذشته را در خود جای دهند. بیایید بررسی کنیم که چه تغییرات عمده‌ای را برای سطوح جغرافیایی شهرستان و منطقه شامل لایه‌های Living Atlas انتظار داریم.

شهرستان

در سال های گذشته، ۳۲۲۰ شهرستان در ایالات متحده وجود داشته است، از جمله واشنگتن دی سی و پورتوریکو. در سال ۲۰۲۰، یک منطقه سرشماری به دو منطقه سرشماری تقسیم شد، بنابراین اکنون ۳۲۲۱ شهرستان وجود دارد .

منطقه سرشماری Valdez-Cordova در آلاسکا (FIPS 02261) به دو FIPS جدید تقسیم شده است: منطقه سرشماری رودخانه مس (FIPS 02066) و منطقه سرشماری Chugach (FIPS 02063).

این بدان معناست که نه تنها شهرستان‌ها دارای یک FIPS GEOID جدید هستند، بلکه سطوح پایین‌تر جغرافیایی مانند بخش‌ها، گروه‌های بلوک و بلوک‌هایی که در این مناطق سرشماری قرار می‌گیرند نیز دارند. اگر با این مناطق در آلاسکا کار می کنید، این چیزی است که باید به خاطر داشته باشید.

تراکت سرشماری

در برخی از سناریوها، کاهش جمعیت در مناطق خاص می‌تواند منجر به ادغام مناطق در یک منطقه شود. در سناریوهای دیگر، رشد جمعیت یا ساختارهای جدید مسکن می‌تواند منجر به تقسیم مناطق به دو یا چند بخش جدید شود. مرزهای تراکت ۲۰۲۰ حاوی تعداد زیادی به روز رسانی از مرزهای قبلی ۲۰۱۹ است.

برخی از نکات کلیدی که باید توجه داشته باشید زیرا مرزهای ACS 2019 به روز می شوند تا مرزهای جدید ۲۰۲۰ را منعکس کنند:

  • لایه‌های Living Atlas Census ACS شامل مناطق سرشماری با مساحت است، به این معنی که مناطق بدون هیچ مساحتی در شمارش‌های زیر لحاظ نمی‌شوند (مناطق کاملاً در اقیانوس یا سایر آب‌ها).
  • در سال ۲۰۱۹، ۷۳۶۴۲ تراکت با مساحت وجود داشت. در سال ۲۰۲۰، اکنون ۸۵۰۳۴ تراکت با مساحت وجود دارد.
  • ۶۲۱۶۳ تراکت از سال ۲۰۱۹ ثابت مانده است
  • ۱۱۴۷۹ تراکت تغییر / منسوخ شد. این بدان معنی است که آنها دارای مرزهای جدید و کدهای FIPS جدید (فیلد GEOID) هستند. این کدهای FIPS منسوخ از لایه‌های Living Atlas Census ACS حذف خواهند شد، زیرا هیچ تخمین داده‌ای مطابق با ۲۰۱۶-۲۰۲۰ ندارند.
  • ۲۲۸۷۱ تراکت جدید با کدهای FIPS و مرزهای جدید ایجاد شد. بسیاری از اینها مشتقاتی از FIPS منسوخ هستند، عمدتاً در جایی که تراکت ها به دو بخش جدید تقسیم شدند.

برای دیدن این که این روی چند تراکت در ایالات متحده تأثیر می گذارد، تصویر زیر را ببینید:

به عنوان مثال، در اینجا یک تراکت است که در گرجستان به دلیل افزایش جمعیت در مناطق Neese و Sanford به دو بخش تقسیم شد:

این برای منطقه من چه معنایی دارد؟

برای درک بهتر این که این برای شهرستان یا محله شما چه معنایی دارد، به درک اینکه کدام بخش ها تغییراتی داشته اند کمک می کند. برنامه تند کشیدن زیر به شما امکان می دهد منطقه خود را در ایالات متحده پیدا کنید و کاوش کنید که کدام بخش ها تغییر کرده اند. روی یک تراکت آبی کلیک کنید تا کد FIPS جدید را ببینید، و برنامه را بکشید تا ببینید که چگونه این تراکت با کد FIPS قدیمی تر ۲۰۱۹ (به رنگ بنفش) مقایسه می شود.

کدهای FIPS 2019 و ۲۰۲۰ را در منطقه خود مقایسه کنید

منطقه خود را جستجو کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی تراکت سرشماری کلیک کنید. برای مقایسه مرزها، FIPS و منطقه بین سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، برنامه را بکشید.

 

این برای نقشه های من چه معنایی دارد؟

به طور کلی، اگر نقشه هایی دارید که از لایه های Census ACS از Living Atlas استفاده می کنند، نباید هیچ تغییری در نقشه های موجود خود ایجاد کنید. داده های لایه های Living Atlas در پشت صحنه مبادله می شوند، بنابراین تمام FIPS های قدیمی حذف می شوند و موارد جدید به جدول داده ها اضافه می شوند. این بدان معنی است که جداول داده دارای تعداد بیشتری ویژگی نسبت به داده های ACS 2015-2019 خواهد بود.

با این حال، اگر فیلتر یا پرس و جوی مبتنی بر FIPS دارید، ممکن است لازم باشد به روز رسانی های مناسب را برای منعکس کردن مقادیر GEOID جدید انجام دهید. برنامه بالا، که در اینجا نیز یافت می شود، می تواند برای درک تغییرات FIPS مفید باشد. به طور مشابه، اگر یک برنامه یا برنامه جاوا اسکریپت را با استفاده از فیلتر یا پرس و جوی سفارشی ایجاد کرده اید، ممکن است نیاز به به روز رسانی داشته باشید.

راه دیگری که تغییر مرز ممکن است بر نقشه های شما تأثیر بگذارد این است که از مقادیر Area Water یا Area Land از مرزهای TIGER استفاده می کنید. از آنجایی که بسیاری از مسیرها تقسیم یا ترکیب شدند، مقادیر مساحت تغییر خواهد کرد. برای لایه‌های Census ACS، جدیدترین ویژگی‌های AWATER و ALAND از TIGER در سرویس‌ها برای مرجع گنجانده شده‌اند.

برای اطلاعات دقیق در مورد نحوه مقایسه مرزهای ۲۰۲۰ با کدها و مرزهای قبلی FIPS، از این صفحه و این صفحه از اداره سرشماری ایالات متحده دیدن کنید. برای یادداشت های فنی تغییر مرز از اداره سرشماری ایالات متحده، از این صفحه دیدن کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما