به‌روزرسانی‌های لایه‌های نظرسنجی جامعه آمریکایی اکنون در ArcGIS Living Atlas موجود است

 

به‌روزرسانی‌های لایه‌های نظرسنجی جامعه آمریکایی اکنون در ArcGIS Living Atlas موجود است

 

برآوردهای پنج ساله ۲۰۱۶-۲۰۲۰ American Community Survey (ACS) اکنون در ArcGIS Living Atlas در دسترس است. برای کاربران GIS، این لایه‌های آماده برای استفاده، ساعت‌های زیادی در زمان دانلود و پردازش داده‌ها صرفه‌جویی می‌کنند و به مردم اجازه می‌دهند که فوراً شروع به کاوش، نقشه‌برداری و تجزیه و تحلیل داده‌ها در سطوح ایالت، شهرستان و بخش کنند. در صورت نیاز می توان لایه ها را نیز دانلود کرد.

سرشماری ACS به مقامات محلی، مشاغل و محققان این امکان را می دهد تا آنچه را که در جوامعشان اتفاق می افتد درک کنند و به برنامه های جامعه در تخصیص منابع کمک می کند. این داده ها تعیین می کند که چگونه ۶۷۵ میلیارد دلار در هزینه های فدرال و ایالتی هر سال هزینه می شود، بنابراین دسترسی به آخرین داده های موجود بسیار مهم است. داده‌های سرشماری ACS توسط همه افراد، از برنامه‌ریزان منطقه‌ای و مدیران برنامه گرفته تا کارآفرینان و شرکت‌های بزرگ که به دنبال مکان بعدی خود برای راه‌اندازی فروشگاه هستند، استفاده می‌شود، چیزی که می‌تواند منجر به مشاغل محلی بیشتر شود.

از سال ۲۰۱۸، Esri مجموعه‌ای از لایه‌های رایگان را در اختیار جامعه GIS قرار می‌دهد که حاوی انبوهی از داده‌های حاصل از بررسی جامعه آمریکایی اداره سرشماری ایالات متحده است . در ۱۷ مارس ۲۰۲۲ سرشماری تخمین های پنج ساله به روز شده خود (۲۰۱۶-۲۰۲۰) را پس از تأیید اثربخشی تعدیل های روش انجام شده در پاسخ به روش شناسی ناشی از همه گیری منتشر کرد. داده ها معمولاً در اواخر نوامبر / اوایل دسامبر هر سال منتشر می شوند. این سند دقت برآوردهای ۵ ساله جامعه آمریکایی ۲۰۱۶-۲۰۲۰ را توصیف می کند.

طی چند روز پس از انتشار، تیم Living Atlas Policy Maps لایه‌های Census ACS را که از قبل در Living Atlas موجود بود، به‌روزرسانی کرد تا آخرین به‌روزرسانی از سرشماری را به عنوان لایه‌های آماده برای استفاده ارائه کند. نقشه‌ها و برنامه‌هایی که قبلاً از این لایه‌ها استفاده می‌کردند، اکنون آخرین ارقام Census ACS را منعکس می‌کنند.

به آخرین داده های سرشماری ACS دسترسی داشته باشید

شما می توانید به سرعت بیش از ۲۰۰۰ ویژگی ACS سرشماری را در ۱۰۸ لایه ترسیم کنید که طیف گسترده ای از موضوعات جمعیتی مانند درآمد، مسکن، سن، نژاد، تحصیلات و موارد دیگر را پوشش می دهد. هر لایه قبلاً یک موضوع جالب را روی نقشه نشان می دهد، با یک پاپ آپ آموزنده به طوری که می توانید بلافاصله الگوهای مهم را در هر نقطه از ایالات متحده یا پورتوریکو ببینید. همچنین می‌توانید به راحتی از لایه‌ها برای ایجاد نقشه‌ها و برنامه‌های وب سفارشی‌شده خود استفاده کنید تا داستان‌های بی‌پایانی درباره جمعیت یا مسکن در منطقه خود بگویید.

برخی از مزایای دیگر این لایه ها:

  • استفاده از آنها رایگان است و نیازی به ورود یا اعتبار ندارند
  • آنها مستقیماً از API اداره سرشماری ایالات متحده تهیه می شوند
  • نام جدول منبع نشان داده شده است
  • نام فیلدهای سرشماری اصلی در سرتاسر استفاده می شود
  • هر فیلد به طور کامل با یک فیلد مستعار قابل خواندن توسط انسان و یک شرح فیلد طولانی که توضیح می دهد که این فیلد چیست، مستند شده است.
   این اطلاعات مستقیماً از اسناد فراداده سرشماری گرفته شده است. با افزودن مستقیم این اطلاعات به سرویس، همه کاربران GIS از داخل محصولات ArcGIS به آن دسترسی دارند و می توانند بدون نیاز به یافتن یک سند ابرداده، بدانند که یک فیلد در واقع چیست.
  • مرزها در امتداد خطوط ساحلی، دریاچه‌ها و رودخانه‌های اصلی کوتاه شده‌اند تا نقشه‌های نقشه‌برداری دلپذیر از داده‌های سرشماری را فعال کنند.
  • ویژگی‌های اضافی از قبل برای راحتی شما محاسبه شده است، مانند درصدها و حاشیه خطای مربوط به آنها
  • هر لایه به دو صورت ارائه می شود: به عنوان یک لایه چند ضلعی و همچنین یک لایه centroids به طوری که کاربران GIS می توانند دو روش را برای نقشه برداری و جستجوی داده های جمعیتی انتخاب کنند.
نمونه توضیحات رشته
نمونه توضیحات میدانی از ویژگی های سرشماری و ویژگی های محاسبه شده توسط Esri

موضوعات اضافی اضافه شد

دولت‌های محلی، سازمان‌های غیرانتفاعی و کسب‌وکارها به طور فزاینده‌ای به جزئیات بیشتر در مورد جمعیت آسیایی، اسپانیایی یا لاتین تبار علاقه دارند. این لایه‌های جدید شمارش دقیق جدول‌های سرشماری «آسیایی به تنهایی یا در هر ترکیبی توسط گروه‌های منتخب» (مثلاً اندونزیایی)، و «منشاء اسپانیایی یا لاتین با منشأ خاص» (مثلاً آرژانتینی) را ارائه می‌دهند. برای کمک به تحلیلگران GIS، لایه‌های جدیدی درباره این جدول‌های مفید اضافه کرده‌ایم.

پنجره‌های بازشو در این لایه‌ها را کاوش کنید تا درباره برترین گروه‌های آسیایی، اسپانیایی یا لاتین تبار در این زمینه بیشتر بدانید. به عنوان مثال، پاپ آپ در لایه Specific Asian نشان می دهد که پرجمعیت ترین گروه های آسیایی در هاوایی فیلیپینی و ژاپنی هستند.

بهبودها به تازگی منتشر شده است 

 • داده‌های جدید – لایه‌ها اکنون حاوی جدیدترین تخمین‌های ۵ ساله ارائه‌شده توسط اداره سرشماری ایالات متحده هستند. آنها اکنون تخمین های قدیمی ۲۰۱۶-۲۰۲۰ را نشان می دهند.
 • کارتوگرافی به روز شده – M هر یک از لایه ها کارتوگرافی خود را برای برجسته کردن جدیدترین نرخ ملی ویژگی در حال نقشه برداری تنظیم کردند. برای لایه‌های دارای این به‌روزرسانی ، افسانه به وضوح رقم ملی را بیان می‌کند و به ایجاد مرجع برای نقشه‌خوان کمک می‌کند. 
 • مرزهای جدید – لایه های مرزی همیشه منعکس کننده مرزهای فعلی TIGER هستند که با جدیدترین ارقام سرشماری ACS مطابقت دارند. در این به روز رسانی، از مرزهای TIGER 2020 در لایه ها استفاده شده است. هیدروگرافی منطقه ای ۲۰۲۰ که از سرشماری منشأ گرفته بود برای چند ضلعی های ساحلی نزدیک اقیانوس، دریاچه های بزرگ و دیگر آب های منتخب استفاده شد.
 • حاشیه خطاها (MOEs) به روز شده –  همه لایه ها MOE را در پنجره های بازشو نشان می دهند. با قرار دادن دقیق MOE ها در پاپ آپ ها، هر کسی می تواند در صورت نیاز MOE ها را ببیند، در حالی که کسانی که فقط به تخمین ها علاقه مند هستند، همچنان نماد و پنجره بازشو لایه ها را همانطور که انتظار داشتند می بینند. برای اطلاعات بیشتر در مورد MOE ها، ما یک مسیر یادگیری  پر از منابع ایجاد کردیم که از راه های مختلف برای گنجاندن حاشیه های خطا (MOEs) در نقشه ها عبور می کند.
پاپ آپ حاشیه خطا

تفاوت ACS 2016-2020

تغییرات مرزی

برآوردهای ۲۰۱۶-۲۰۲۰ ACS در مرزهای TIGER 2020 ارائه شده است، همانطور که توسط اداره سرشماری ایالات متحده مشخص شده است. از آنجایی که مرزهای ۲۰۲۰ با یک سال سرشماری ده ساله همپوشانی دارند، تغییراتی در مرزهای شهرستان و مناطق سرشماری وجود دارد. نزدیک به ۱۲۰۰۰ تراکت سرشماری بیشتر از قبل وجود دارد. با کاهش جمعیت بسیاری از مناطق و افزایش جمعیت سایر مناطق، ۱۱۴۷۹ سرشماری وجود دارد که تغییر/منسوخ شده است. همچنین یک شهرستان ایالات متحده وجود دارد که به دو شهرستان تقسیم شده است.

برای اطلاعات بیشتر، این وبلاگ را در مورد به‌روزرسانی‌های مرزهای سرشماری ایالات متحده بخوانید.

نمونه تغییر در تراکت
بسیاری از تراکت ها شکل و GEOID خود را تغییر دادند

منتظر تغییرات بزرگتر باشید

 • سرشماری  روش جدیدی  را برای توضیح سوگیری عدم پاسخ معرفی کرد. در حالی که همه نظرسنجی ها دارای سوگیری بدون پاسخ هستند، بخش بیشتری از نمونه نظرسنجی در سال ۲۰۲۰ به دلیل اختلال در تلاش های پیگیری بدون پاسخ سرشماری پاسخ ندادند. این باعث شد گروهی که در سال ۲۰۲۰ به نظرسنجی پاسخ دادند با افرادی که در گذشته پاسخ دادند متفاوت باشد. به عنوان مثال، پاسخ دهندگان در سال ۲۰۲۰ تحصیلات بیشتر، درآمد بالاتری داشتند و احتمال بیشتری داشت که صاحب خانه شوند. برای توضیح این موضوع، سرشماری روش جدیدی را برای توضیح سوگیری عدم پاسخ به روش هایی که قبلاً مجبور به انجام آن نبودند، معرفی کرد.
 • کنترل‌های جمعیتی که در فرآیند وزن‌دهی و تخمین مورد استفاده قرار می‌گیرند، اکنون  بر اساس برآوردهای جمعیت ۲۰۲۰ هستند، در حالی که قبلاً بر اساس برآوردهای جمعیتی سال ۲۰۱۰ کنترل می‌شدند.
 • بهبود سؤالات نژاد و منشاء اسپانیایی در پرسشنامه، و همچنین بهبود در  کدنویسی و پردازش (فایل اکسل) پاسخ‌های نژاد و منشأ اسپانیایی، تغییرات جزئی در جدول‌های همه نژادها و قومیت‌ها ایجاد می‌کند.

حاشیه خطای بزرگتر

 • به دلیل همه‌گیری COVID-19، سرشماری ایالات متحده با چالش‌های قابل توجهی برای جمع‌آوری داده‌ها برای ACS 2020 مواجه شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد افزایش حاشیه خطا برای ACS پنج ساله ۲۰۱۶-۲۰۲۰، از این مقاله سرشماری بازدید کنید .

امروز شروع کنید 

لایه ها را پیدا کنید: 

بیاموزید که این لایه های Census ACS را در کجا پیدا کنید و شروع به استفاده از آنها در گردش کار نقشه برداری و تجزیه و تحلیل خود کنید. این نقشه داستان  را برای یادگیری نحوه انجام آن بررسی کنید  . شما همچنین می توانید  این گروه آنلاین ArcGIS را بررسی  کنید یا آنها را با جستجو در  ArcGIS Living Atlas of the World بیابید . 

جامعه خود را ترسیم کنید: 

در این وبلاگ با نحوه ساختن نقشه از جامعه خود در چهار مرحله آسان آشنا شوید . در عرض چند دقیقه نقشه وب سفارشی خود را خواهید داشت! 

نقشه های سرشماری ACS موجود خود را به روز کنید: 

موارد خود را برای “ACS سال جاری” جستجو کنید تا نقشه هایی را که از این لایه ها استفاده می کنند بیابید. اگر از لایه‌ها «همان‌طور که هستند» بدون تغییر نماد یا پنجره‌های بازشو استفاده می‌کنید، لازم نیست کاری انجام دهید جز اینکه تأیید کنید همه چیز همانطور که انتظار می‌رود به نظر می‌رسد. لایه منبع نمادشناسی را برای منعکس کردن ارقام ملی فعلی تنظیم کرده است و پنجره‌های بازشو در لایه منبع، آخرین به‌روزرسانی‌ها را نشان می‌دهند. اگر می‌دانید که نماد یا پنجره‌های بازشو این لایه‌ها را اصلاح کرده‌اید، نقشه خود را با لایه منبع مقایسه کنید تا تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید تغییراتی ایجاد کنید یا خیر. 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما