به‌روزرسانی‌هایی که به لایه‌های American Community Survey در ArcGIS Living Atlas (بهار ۲۰۲۲) می‌آیند

 

به‌روزرسانی‌هایی که به لایه‌های American Community Survey در ArcGIS Living Atlas (بهار ۲۰۲۲) می‌آیند

 

تیم Living Atlas Policy Maps مجموعه‌ای از لایه‌های آزاد را نگهداری می‌کند که حاوی داده‌های فراوانی از نظرسنجی جامعه آمریکا (ACS) اداره سرشماری ایالات متحده است . زمانی در مارس ۲۰۲۲، سرشماری جدیدترین داده های ACS را برای برآوردهای پنج ساله خود (۲۰۱۶-۲۰۲۰) منتشر خواهد کرد. در عرض چند روز پس از انتشار، تیم Living Atlas Policy Maps لایه‌های ACS را که از قبل در Living Atlas موجود بود به‌روزرسانی می‌کند تا این به‌روزرسانی جدید را از سرشماری ارائه کند. نقشه‌ها و برنامه‌هایی که قبلاً از این لایه‌ها استفاده می‌کنند، به‌طور خودکار جدیدترین داده‌های Census ACS را با استفاده از نام‌های مستعار فیلد به‌روز شده و توضیحات طولانی به‌روز نمایش می‌دهند.

لایه‌های Census ACS در Living Atlas طیف گسترده‌ای از موضوعات را در مورد مسکن، درآمد، دسترسی به اینترنت، آموزش، معلولیت، بیمه درمانی و موارد دیگر پوشش می‌دهد. این لایه ها حاوی داده هایی برای ایالت ها، شهرستان ها و مناطق سرشماری هستند. بیش از ۱۰۰ لایه در دسترس است که هر یک بر موضوع خاصی تمرکز دارد. لایه هر موضوع به عنوان مرز و مرکز برای استفاده شما در تجزیه و تحلیل، نقشه برداری، نمودار، داشبورد، نقشه داستان، ArcGIS Pro و سایر برنامه ها میزبانی می شود. استفاده از این لایه ها رایگان است و در صورت نیاز می تواند به درایو محلی شما صادر شود.

داده ها در ArcGIS Online به عنوان لایه های ویژگی میزبان در دسترس هستند، بنابراین تنها چیزی که برای استفاده از آنها نیاز دارید اتصال به اینترنت است. از طریق ArcGIS Living Atlas of the World، می توانید به راحتی این لایه ها را به نقشه ها و تجزیه و تحلیل خود در ArcGIS Online و ArcGIS Pro اضافه کنید. همچنین می‌توانید از آنها در برنامه‌ها، داشبوردها، Story Maps، Insights، Business Analyst و بسیاری دیگر از ابزارهای ArcGIS استفاده کنید.

ارتقاء پنجره

  • در اوایل سال جاری، ما یک مسیر یادگیری پر از منابع ایجاد کردیم که از راه‌های مختلف برای گنجاندن حاشیه‌های خطا (MOEs) در نقشه‌ها می‌گذرد. ما این کار را در کنفرانس کاربران داده‌های ACS ارائه کردیم تا این راه‌های جدید هیجان‌انگیز را نشان دهیم تا به همه کمک کنیم MOE را ببینند و درک کنند.
  • سرشماری اعلام کرده است که فرآیندهای جمع‌آوری داده‌ها در سال ۲۰۲۰ به شدت تحت تأثیر COVID-19 قرار گرفته است، بنابراین MOE ممکن است این بار برای برخی ویژگی‌ها بزرگتر باشد. همه لایه ها اخیراً به روز شده اند تا اکنون MOE ها را در پنجره های بازشو نشان دهند. با قرار دادن دقیق MOE ها در پاپ آپ ها، هر کسی می تواند در صورت نیاز MOE ها را ببیند، در حالی که کسانی که فقط به تخمین ها علاقه مند هستند، همچنان نماد و پنجره بازشو لایه ها را همانطور که انتظار داشتند می بینند.
متن پاپ آپ مربوط به شهرستان لس آنجلس می گوید: «درآمد متوسط ​​خانوار در این منطقه 68044 دلار (347 ± دلار) تخمین زده می شود.

بهبود مرزها

  • لایه های مرزی همیشه منعکس کننده مرزهای TIGER هستند که برای جدیدترین شکل های ACS مناسب هستند. در این به روز رسانی، از مرزهای TIGER 2020 در لایه ها استفاده می شود.
  • آب‌نگاری منطقه‌ای ۲۰۲۰ که از سرشماری منشأ گرفته بود برای چند ضلعی‌های ساحلی نزدیک اقیانوس، دریاچه‌های بزرگ و دیگر آب‌های منتخب استفاده شد.
  • در مقایسه با سال‌های گذشته، مرزهای ایالتی، شهرستانی و نواحی اضافی در جایی که نیاز است خط ساحلی می‌شوند، و آب‌های بزرگ یا مهم اضافی از چند ضلعی‌ها بریده می‌شوند. این از سبک‌های نقشه مانند چگالی نقطه و افکت‌های نقشه مانند drop shadow برای عملکرد بهتر پشتیبانی می‌کند.
منطقه دریاچه های انگشت

به روز رسانی افسانه

  • افسانه های به روز شده  بسیاری از لایه ها نمادها و رنگ های نقشه خود را در اطراف شکل ملی مشخصه ای که نقشه برداری می شود متمرکز می کنند تا بر مناطقی با ارقام بالاتر یا پایین تر از آن شکل ملی تأکید کنند. به عنوان مثال، متوسط ​​درآمد خانوار ایالات متحده در حال حاضر در افسانه آن لایه ۶۲۸۰۰ دلار نشان داده شده است.
  • هنگامی که به روز رسانی در مارس ۲۰۲۲ رخ می دهد، یک رقم جدید بر اساس آخرین داده ها در آنجا ظاهر می شود. افسانه ها به وضوح ارقام ملی به روز شده را بیان می کنند و به ایجاد یک نقطه مرجع برای نقشه خوان کمک می کنند. می‌توانید آن را برای استفاده از مقدار قابل توجه دیگری، مانند میانگین وضعیت خود، تغییر دهید.

با استفاده از این لایه ها

نظرسنجی جامعه آمریکایی (ACS) به  مقامات محلی، رهبران جامعه و مشاغل کمک می کند تا تغییرات در حال وقوع در جوامع خود را درک کنند. این منبع برتر دولتی برای اطلاعات دقیق جمعیت و مسکن در مورد کشور ما است. لایه های ACS در Living Atlas بسیاری از متغیرهای محبوب را مستقیماً در بستر ArcGIS ارائه می دهند. دسترسی مستقیم به این مقادیر داده‌های کاملاً جدید در Living Atlas باعث می‌شود تا از طریق نقشه‌ها و تجزیه و تحلیل بیشتر، درک تغییرات در جامعه یا مناطق مورد علاقه خود را آسان کنید.

لایه ها را در ArcGIS آنلاین بیابید:

بیاموزید که کجا این لایه ها را پیدا کنید و شروع به استفاده از آنها در گردش کار نقشه برداری و تجزیه و تحلیل خود کنید. این نقشه داستان  را برای یادگیری نحوه انجام آن بررسی کنید  .

شروع کنید:

در این وبلاگ با نحوه ساختن نقشه از جامعه خود در چهار مرحله آسان آشنا شوید . در عرض چند دقیقه نقشه وب خود را از منطقه خود خواهید داشت!

نقشه های ACS موجود خود را به روز کنید:

هنگامی که ارقام جدید ACS توسط سرشماری منتشر شد و در Living Atlas به روز شد، وقت آن است که نقشه های وب خود را که از یکی از این لایه های ACS استفاده می کنند را بررسی کنید تا ببینید کجا باید نمادها و پنجره های بازشو نقشه خود را به روز کنید. اگر از یک لایه ACS از Living Atlas استفاده می کنید و اصلاً آن را تغییر نداده اید، از دانستن اینکه لایه شما قبلاً به روز شده است، با داده های جدید، نمادشناسی به روز شده، پنجره های بازشو به روز شده است، قدردان خواهید بود.

اگر به عنوان لایه ACS از Living Atlas استفاده می‌کنید و نماد، پنجره‌های بازشو و غیره آن را تغییر داده‌اید، قدردان خواهید بود که  داده‌ها به‌روزرسانی شده‌اند، اما نمادشناسی و پنجره‌های بازشو شما به‌روزرسانی نشده‌اند. داده های ویژگی در آخرین لایه های ACS پنج ساله هر دسامبر (معمولاً مارس ۲۰۲۲ این بار) تغییر می کند و به طور خودکار در نقشه های موجود منعکس می شود. پس از این نسخه، بررسی کنید که نقاط شکست نمادشناسی نقشه شما و پنجره‌های بازشو همچنان با داده‌های به‌روز شده منطقی هستند.

تحلیلگر کسب و کار و GeoEnrichment

توسعه دهندگان می توانند از طریق سرویس GeoEnrichment Esri به آخرین داده های موجود ACS دسترسی داشته باشند ، در حالی که کاربران Business Analyst می توانند از طریق برنامه وب Business Analyst به آن دسترسی داشته باشند. Esri داده‌های جدید ACS 2016-2020 را از طریق GeoEnrichment Service و Business Analyst در ژوئن ۲۰۲۲ منتشر خواهد کرد. برای یادگیری نحوه استفاده از داده‌های ArcGIS Living Atlas در Business Analyst، لطفاً  وبلاگ راهنمای گام به گام را  ببینید یا این  آموزش راهنمایی را بررسی کنید. ویدیو .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما