اتصال پایگاه داده خارجی ORACLE – انتشار جدید GIS Cloud!

اتصال پایگاه داده خارجی ORACLE – انتشار جدید GIS Cloud!

ما خوشحالیم که اعلام کنیم توسعه دهندگان ما یک ویژگی جدید در رابطه با اتصالات خارجی در مدیر پایگاه داده ما پیاده سازی کرده اند. در برنامه وب GIS Cloud Map Editor ، اکنون امکان اتصال و مشاهده داده ها از پایگاه داده ORACLE خارجی شما وجود  دارد !
تاکنون تنها امکان اتصال  پایگاه PostGIS در GIS Cloud وجود داشته است. با این حال، بسیاری از شرکت ها، به ویژه بخش های دولتی و دولتی، از نرم افزار پایگاه داده اوراکل و راه حل های فناوری به عنوان راه حل های کلیدی برای حل مشکلات مدیریت اطلاعات استفاده می کنند.

در اینجا در GIS Cloud، ما به طور مداوم در تلاش هستیم تا سطحی کارآمد، اختصاصی و نوآورانه از خدمات و پشتیبانی را به مشتریان خود ارائه دهیم. این یک گام بزرگ به سوی یکپارچه سازی راه حل های پایگاه داده GIS خارجی و تلفیق مدیریت داده ها است.

در حال حاضر، ما یک راه حل فقط خواندنی ارائه می دهیم، به این معنی که نمی توانید داده های جدیدی را وارد یا ایجاد کنید. این بدان معنی است که کاربران نمی توانند ساختار جدول و داده های ویژگی موجود در برنامه وب GIS Cloud را ویرایش کنند. با این حال، می توانید داده ها را به صورت بصری بر روی نقشه نشان دهید، به تمام اطلاعات متصل دسترسی داشته باشید و همچنین طبقه بندی ها و انتخاب های اولیه را انجام دهید.

 

برای اتصال به پایگاه داده خارجی Oracle خود این مراحل آسان را دنبال کنید:

۱٫ تب Tools را باز کنید

۲٫ مدیر پایگاه داده را باز کنید

۳٫ در بخش اتصال به پایگاه داده، روی «جدید» کلیک کنید.

پنجره جدیدی باز می شود که در آن می توانید از لیست منوی کشویی “Oracle Spatial” را انتخاب کنید. لطفاً اطلاعات اتصال را پر کرده و “ذخیره” را فشار دهید تا به پایگاه داده خارجی Oracle خود متصل شوید.

توجه : قبل از ذخیره پارامترهای پایگاه داده، اتصال خود را  تست کنید تا مطمئن شوید همه چیز به ترتیب درست است. همیشه می توانید پارامترهای اتصال پایگاه داده خود را بعد از آن ویرایش کنید .

اتصال به پایگاه داده

برای اتصال به اتصال پایگاه داده Oracle باید اطلاعات زیر را وارد کنید:

میزبان – احتمالاً این آدرس IP شما است. این باید یک آدرس IP عمومی باشد که از طریق اینترنت قابل دسترسی باشد، نه یک آدرس خصوصی (اگر آدرس شما ۱۰٫xyz، ۱۹۲٫۱۶۸٫xy باشد، کار نخواهد کرد ).

پورت – پورت پیش‌فرض ۱۵۲۱ را نگه دارید ، مگر اینکه به صراحت پایگاه داده را متفاوت تنظیم کرده باشید.

نام سرویس – SID پایگاه داده شما.

نام کاربری – این نام کاربر پایگاه داده ای است که به پایگاه داده قبلا ذکر شده متصل می شود. لطفا توجه داشته باشید که این گزینه به حروف کوچک و بزرگ حساس است.

رمز عبور – این رمز عبور پایگاه داده است. لطفا توجه داشته باشید که این گزینه به حروف کوچک و بزرگ حساس است.

 

علاوه بر Oracle Spatial، ما یک اتصال به پایگاه داده PostGIS خارجی با مجوزهای خواندن/نوشتن ارائه می دهیم . این به شما کنترل بیشتری بر روی داده های خود در برنامه های GIS Cloud می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما