بایگانی و بازیابی نقشه ها – انتشار جدید GIS Cloud!

بایگانی و بازیابی نقشه ها – انتشار جدید GIS Cloud!

ما خبرهای خوبی در مورد برنامه‌های وب ویرایشگر نقشه و پورتال جمع‌آوری داده‌های تلفن همراه داریم: از این پس می‌توانید نقشه‌ها و پروژه‌های خود را بایگانی و بازیابی کنید!

بایگانی و بازیابی

به جای «حذف نقشه »، یک گزینه جدید « بایگانی نقشه » پیدا خواهید کرد. ایده این است که به کاربران این امکان و امکان داده شود تا نقشه های خود را بایگانی کنند و بعداً آنها را با تمام داده ها و نمادهای خود بازیابی کنند.

بیایید از طریق این ویژگی عالی جدید و تمام مزایای آن بپردازیم!

 

  • بایگانی نقشه ها در ویرایشگر نقشه
  • بایگانی نقشه ها در پورتال جمع آوری داده های تلفن همراه
  • پروژه های آرشیو شده در مجموعه داده های تلفن همراه

 

بایگانی نقشه ها در ویرایشگر نقشه

این مفهوم به گونه‌ای توسعه یافته است که کاربران GIS Cloud بتوانند نقشه‌ها و پروژه‌های خود را که بعداً در تب جدید « Archived Maps » قرار می‌گیرند، بایگانی کنند و از آنجا می‌توانند در نهایت نقشه ناخواسته را برای همیشه حذف کنند یا آن را بازیابی کنند. همه چیز در مورد توانایی تغییر نظر خود در مورد انتخاب پروژه و به حداقل رساندن اشتباهات است.

هنگامی که کاربر روی ” نقشه آرشیو ” کلیک می کند ، یک پنجره مودال ظاهر می شود که می گوید:

«اگر نقشه خود را بایگانی کنید، می‌توانید آن را در برگه «نقشه‌های بایگانی‌شده» بازیابی کنید. داده های شما با خیال راحت ذخیره می شوند. 

این نقشه اکنون در یک تب جدید با عنوان ” نقشه های بایگانی شده ” در دسترس خواهد بود پس از بایگانی، نقشه در Map Viewer یا برنامه Mobile Data Collection قابل مشاهده نخواهد بود .

 

قبل از هر عمل در برگه بایگانی پیامی برای تأیید عملکرد انتخاب شده وجود دارد:

  • حذف نقشه – این عمل نقشه را بدون امکان بازیابی آن حذف می کند، اما داده های شما همچنان در پایگاه داده در دسترس خواهند بود.

  • بازیابی نقشه – این عمل نقشه را بازیابی می کند که دوباره در برگه نقشه در دسترس خواهد بود (نقشه های من، نقشه های به اشتراک گذاشته شده با من..)

لطفاً توجه داشته باشید که فقط مالک نقشه مجوز بایگانی، حذف یا بازیابی نقشه را خواهد داشت. عملکرد بایگانی در برنامه ویرایشگر نقشه و MDCP امکان پذیر است، اما عملیات بازیابی و حذف فقط در ویرایشگر نقشه امکان پذیر است. فقط در صورتی می توان پروژه را بازیابی یا حذف کرد که مالک اشتراک ویرایشگر نقشه

داشته باشد اگر کاربری که نقشه با او به اشتراک گذاشته شده است سعی کند نقشه را بایگانی یا حذف کند، نمی تواند. پیامی ظاهر می شود که می گوید او این مجوز را ندارد.

با این حال، او خواهد دید که صاحب نقشه کیست. همچنین، اگر مکان نما را روی دکمه حذف یا بازیابی قدیمی نگه دارید، پیامی ظاهر می شود که نشان می دهد مالک نقشه می تواند نقشه را حذف یا بازیابی کند.

 

بایگانی نقشه ها در پورتال جمع آوری داده های تلفن همراه

در داخل پورتال جمع آوری داده های تلفن همراه، دکمه ” حذف”  با دکمه ” بایگانی”  جایگزین شده است . 

بایگانی در ” پیش نمایش فرم ” امکان پذیر است :

و پنجره « ویرایش پروژه »:

هنگامی که یک پروژه بایگانی می شود، از لیست پروژه ها در MDCP ناپدید می شود. با این حال، همچنان در برگه «نقشه‌های بایگانی‌شده» در ویرایشگر نقشه قابل مشاهده است، جایی که می‌توان آن را حذف یا بازیابی کرد.

با پروژه های آرشیو شده در Mobile Data Collection چه اتفاقی می افتد؟

اگر پروژه در حالی که کاربر روی آن کار می کند بایگانی شود، می تواند به جمع آوری داده ها ادامه دهد، حتی اگر پروژه بایگانی شود، ذخیره می شود. اگر او از  فرم نظرسنجی خارج شود یا از گزینه « Refresh » استفاده کند، پروژه بایگانی شده از لیست پروژه‌های برنامه Mobile Data Collection محو می‌شود. پروژه باید در داخل برنامه ویرایشگر نقشه توسط مالک بازیابی شود تا دوباره در برنامه MDC ظاهر شود.

 

امکان بایگانی و بازیابی نقشه ها و پروژه های خود به شما کمک می کند تا داشبورد و گردش کار خود را سازماندهی کنید تا از خطاهایی مانند حذف تصادفی نقشه جلوگیری کنید. همچنین به شما امکان می دهد نقشه ها و پروژه های مورد نیاز را با استایل سفارشی که قبل از بایگانی نقشه تنظیم کرده اید بازیابی کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما