استفاده از برنامه های موبایل برای عملیات میدانی در تاسیسات آب و فاضلاب (مطالعه موردی، استرالیا)

استفاده از برنامه های موبایل برای عملیات میدانی در تاسیسات آب و فاضلاب (مطالعه موردی، استرالیا)

برنامه های تلفن همراه برای آب و برق

این مطالعه موردی نشان می‌دهد که چگونه یک شرکت ابزار،  گروه برادران اسمیت، کارایی بازرسی شرایط دارایی و جمع‌آوری داده‌های میدانی را تا ۳۰ درصد با برنامه‌های تلفن همراه GIS Cloud برای شرکت‌های آب بهبود بخشید.

گروه برادران اسمیت در استرالیا فعالیت می کند و در پروژه های مختلف آب و فاضلاب برای واحدهای دولتی محلی کار می کند. آنها همچنین خدماتی را برای بخش های خط لوله، تاسیسات برق و املاک و مستغلات ارائه می دهند. این شرکت اخیراً توسط غول املاک و مستغلات Cushman & Wakefield Facilities Services خریداری شد.

به خواندن ادامه دهید و یاد بگیرید که چگونه عملیات میدانی خود را با برنامه های تلفن همراه برای جمع آوری داده ها و ابزارهایی برای نظارت بر کار میدانی تقویت کنید..

مقابله با چالش ها در تاسیسات آب و فاضلاب

برادران اسمیت هنگام کار بر روی پروژه های آبرسانی به مکان دقیق دارایی ها و زیرساخت های زیرزمینی و بالای زمینی نیاز دارند . اینجاست که راه‌حل GIS Cloud با این امکان وارد می‌شود که کارگران میدانی را قادر می‌سازد تا اطلاعات حیاتی را به‌طور زنده ، از طریق دستگاه‌های تلفن همراه ضبط کنند و همچنین امکان دسترسی به اطلاعات مربوط به یک سایت خاص را همیشه فراهم می‌کند. پروژه هایی که آنها روی آنها کار می کنند از شوراها/شهرداری های محلی گرفته تا سازمان های دولتی را شامل می شود.

توانایی های ما در زمینه های تجمیع داده ها و دقت افزایش یافت. همچنین، مشتریان ما به طور فزاینده ای از داده های خود در راه های مفید استفاده می کنند. – مایکل دیو، مدیر

 

چالش‌های اصلی که راه‌حل GIS Cloud نتایج را ارائه کرد:

 • بهبود روش شناسی در گردش کار در محل و دفتر
 • گزارش دقیق زیرساخت های تایید شده و مشخصات آن
 • گردآوری اطلاعات دارایی تایید شده در مقیاس بزرگ.

 

تقویت گردش کار میدانی با برنامه های موبایل برای جمع آوری داده ها

در شروع هر پروژه، برادران اسمیت با مشتریان مشورت می کنند تا درک بهتری از نتیجه هدف داشته باشند. الزامات به مشتری بستگی دارد. با این حال، آنها معمولاً داده های مکان را جمع آوری می کنند و وضعیت این دارایی ها را ارزیابی می کنند:

 • منهول ها
 • هیدرانت
 • دریچه های جریان برگشتی و جداسازی
 • متر آب
 • شبکه آب
 • زیرساخت CWMS

بسته به نوع دارایی و الزامات مشتری، آنها یک فرم تلفن همراه سفارشی برای برنامه Mobile Data Collection طراحی می کنند.

این برنامه به آن‌ها اجازه می‌دهد تا اطلاعات تعداد زیادی از دارایی‌های ابزار را نقشه‌برداری و ثبت کنند، و اطلاعاتی را به صورت آنلاین در دسترس کل تیم قرار دهند، که در نهایت  جایگزین روش‌های مبتنی بر کاغذ برای جمع‌آوری داده‌های میدانی شد.

مکان یابی، تجمیع و جستجو از طریق فرم های نظرسنجی کاغذی برای شناسایی و بازرسی وضعیت یک دارایی واحد، برای برادران اسمیت گذشته است. این برنامه همچنین به عنوان یک ابزار ارزیابی وضعیت آب و برق کار می کند .

برنامه های تلفن همراه برای آب و برق

نمونه ای از فرم جمع آوری داده های تلفن همراه برای پروژه آب و فاضلاب.

هنگامی که فرم با استفاده از یک فرم ساز در برنامه وب GIS Cloud ایجاد می شود، مدیران می توانند آن را با کارگران در این زمینه به اشتراک بگذارند و آنها می توانند به تلفن همراه خود دسترسی داشته باشند و فرم را پر کنند. برنامه GIS Cloud اشتراک گذاری فرم ها و کنترل دسترسی به فرم ها و داده ها را برای نقش های مختلف با گزینه ای برای مدیریت مجوزهای دسترسی آسان می کند. همچنین مدیر عملیات را قادر می‌سازد تا تیم‌ها را فقط برای جمع‌آوری داده‌های دارایی جدید یا به‌روزرسانی سوابق موجود سازماندهی کند.

هنگام نقشه برداری یا بازرسی دارایی های شرکت آب، آنها ثبت می کنند:

 • شرایط دارایی
 • اسناد دارایی
 • تصاویر دارایی
 • مکان دارایی

 

برنامه MDC به ارائه یک رابط کاربری ساده که توسط ما سفارشی شده است کمک می کند، بنابراین اپراتورهای ما اطلاعات را به ترتیب منطقی مطابق با نیاز مشتریانمان جمع آوری می کنند.
– جیسون هریس، مدیر سابق سایت (در حال حاضر مدیر لوله کشی و پیش نویس هریس)

 

نظارت بر پیشرفت و ایجاد گزارش

هنگامی که اپراتورهای میدان داده های میدان را جمع آوری می کنند، فوراً در   ویرایشگر نقشه ابری GIS به عنوان یک نقطه، خط یا چند ضلعی (بسته به پروژه) نشان داده می شود. این به مدیران اجازه می‌دهد تا بر کار میدانی در زمان واقعی نظارت کنند و اگر داده‌های جمع‌آوری‌شده از کیفیت کافی برخوردار نیستند، فوراً واکنش نشان دهند. کلاینت ها همچنین می توانند بخشی از گردش کار باشند و داده های فیلد ورودی را با استفاده از برنامه Map Viewer نظارت کنند .

ویرایشگر نقشه همچنین راهی برای نظارت بر پیشرفت برای هر اپراتور میدان و ایجاد گزارش برای پیگیری بهره‌وری فراهم می‌کند.

هنگامی که برادران اسمیت پروژه را به پایان می‌رسانند، از ویرایشگر نقشه برای تهیه گزارش استفاده می‌کنندو نقشه برای مشتریان سپس مشتریان داده ها را در سیستم GIS خود ادغام می کنند.

برنامه های تلفن همراه برای آب و برقپروژه خدمات زیرزمینی برای شهر تانسلی. مشاهده نقشه >>

بهبود کسب و کار در نتیجه

تیم عملیات میدانی متوجه پیشرفت گسترده ای در کاهش کاغذبازی شد. به طور کلی، یک اپراتور میدانی باید چندین بار در روز اسناد را بررسی کند. با پلتفرم GIS Cloud، تمام داده های لازم در وب و برنامه تلفن همراه است که در آن می توانند فوراً موقعیت و وضعیت زیرساخت را در فرآیند ضبط بررسی کنند.

راه حل GIS Cloud همچنین کارایی گردش کامل عملیات میدانی را بهبود بخشید. به قول مایکل دیو، مدیر برادران اسمیت:

من می گویم زمان در روند گردش کار وظایف فعلی ۳۰٪ کاهش می یابد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما