۱۰ مقاله برتر خوانده شده و بررسی ۲۰۲۰

۱۰ مقاله برتر خوانده شده و بررسی ۲۰۲۰

سال ۲۰۲۰ برای همه ما یک سال چالش برانگیز بوده است. علی‌رغم قفل‌ها و زمین‌لرزه‌هایی که منطقه ما را در جنوب شرقی اروپا تحت تأثیر قرار داده است، ما با پشتکار تلاش کرده‌ایم تا پلتفرم GIS Cloud را بهبود بخشیم و بهترین خدمات را برای کاربران خود ارائه دهیم!

در طول سال، تیم ما بر روی انتشار بسیاری از ویژگی‌های جدید متمرکز بوده و پروژه‌های جالب بسیاری را تکمیل کرده است. ما از انواع مطالعات موردی مختلف، موارد استفاده و سایر پروژه های نقشه برداری پشتیبانی و پوشش دادیم.

در سال گذشته، در میان پروژه‌های مهم، ایجاد برنامه‌های گواهینامه ابری GIS و مرکز یادگیری گسترده را برای کمک به مشتریان و کاربران خود در حل مسائل حیاتی گردش کار خود برجسته کردیم.

در ابتدای سال، ما آن را منتشر کردیمGIS Cloud Publisher برای QGIS همراه با ویژگی های WMS و WFS برای مصرف داده های GIS Cloud در برنامه های شخص ثالث. ما یک اتصال به پایگاه داده خارجی ORACLE را پیاده سازی کرده ایم و گزینه ای برای بایگانی و بازیابی نقشه های شما منتشر کرده ایم !

ما همچنین از بسیاری از پروژه های غیرانتفاعی که از پلتفرم GIS Cloud به عنوان راه حلی برای کمک به جوامع محلی خود استفاده می کردند، پشتیبانی کردیم.

اگر تعجب می‌کنید، ما در حال برنامه‌ریزی بسیاری از ویژگی‌های جدید، وبینارها و پروژه‌های جالب در سال ۲۰۲۱ هستیم و نمی‌توانیم منتظر باشیم تا آنها را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید!

اگر برخی از مقالات ما را در سال گذشته از دست دادید، ۱۰ وبلاگ برتر سال ۲۰۲۰ را که بیشتر خوانده شده است را بررسی کنید .

۱٫ GIS برای تاسیسات برق

GIS برای تاسیسات برق

نرم افزار GIS چندین دهه است که صنعت برق را توانمند کرده است. این یک چارچوب قوی برای مدیریت دارایی و نیروی کار و همچنین ابزارهایی برای برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل فراهم می کند. در این مقاله، مروری بر کاربردهای GIS برای تاسیسات برق و ارائه یک مثال واقعی از یک شرکت توزیع برق به شما می دهیم.

۲٫  GIS Cloud به عنوان جایگزینی برای Google Fusion Tables

از آگوست ۲۰۱۹، مردم به دنبال جایگزینی برای Google Fusion Tables هستند. GIS Cloud به عنوان یک راه حل استثنایی شناخته شده است و در مقاله ما نحوه ایجاد آسان نقشه، تجزیه و تحلیل داده های مکان، جاسازی و صادرات داده ها از GIS Cloud را خواهید یافت.

۳٫ برنامه GIS Cloud In-Depth Online Certificate!

در ماه آوریل، به عنوان کمکی به ابتکار جهانی « در خانه بمانیم »، برنامه گواهینامه ابر GIS را آغاز کردیم تا به متخصصان GIS کمک کنیم دانش خود را گسترش دهند و متخصصان معتبر در راه حل ها و فناوری GIS Cloud شوند. این برنامه با مجموعه ای از دوره های Crash به عنوان بخشی از برنامه آموزش آنلاین GIS Cloud شروع به گسترش کرد. در کنار این دوره ها به عنوان مقدمه ای بر GIS Cloud، در سال ۲۰۲۱ دوره های پیشرفته را نیز راه اندازی خواهیم کرد.

با تشکر از ابتکار و تلاش بی‌شمار تیم موفقیت و پشتیبانی مشتری ، ما همچنین یک مرکز یادگیری ابری GIS جدید راه‌اندازی کرده‌ایم.

۴٫ نقشه برداری و برنامه ریزی شبکه توزیع برق (مورد استفاده)

فن‌آوری‌های نقشه‌برداری ابری GIS نقش اصلی را در برنامه‌ریزی، مدیریت و نظارت بر عملیات در سیستم اطلاعات ابزار برق بازی می‌کنند، جایی که ابزارهای تجسم و تحلیل قدرتمند می‌توانند مسائل دسترسی به داده‌ها را حل کرده و فرآیند تصمیم‌گیری را بهبود بخشند. بیاموزید که چگونه چالش هایی را که اپراتورهای شبکه توزیع و مهندسان تاسیسات برق برای تامین، تضمین و افزایش پایداری و کارایی سیستم قدرت با آن مواجه هستند حل کنید.

۵٫ GIS Cloud فناوری و پشتیبانی رایگان را برای پروژه‌هایی که برای مهار ویروس کرونا مبارزه می‌کنند ارائه می‌کند.

از آنجایی که ویروس کرونا در ماه مارس به سرعت در سطح جهان گسترش یافت، ما پلتفرم و فناوری GIS Cloud را به صورت رایگان به سازمان ها و جوامع ارائه کردیم تا به آنها کمک کنیم الگوها را درک کنند و مداخلاتی را برای مهار ویروس برنامه ریزی کنند. ما همچنین راه حل جمع سپاری رایگان خود را توسعه داده ایم STOP Corona! ، برای جمع آوری ناشناس علائم از مردم برای کمک به شناسایی نقاط بالقوه ویروس در حال انتشار و کمک به مقامات برای دستیابی به بینش در مورد کرونا.

۶٫ نقشه خود را به یک برنامه GIS مبتنی بر ابر تبدیل کنید

توسعه اپلیکیشن gis

با این راهنمای ساده و قابل پیگیری، سریع‌ترین و آسان‌ترین راه را برای ایجاد یک برنامه GIS آنلاین با کدگذاری کم یا بدون کدگذاری، با استفاده از GIS Cloud App Builder به شما نشان می‌دهیم . همچنین با مزایای راه حل های GIS آنلاین نسبت به GIS دسکتاپ آشنا خواهید شد.

۷٫ GIS برای تاسیسات آب: نقشه برداری کارآمد آب و زیرساخت های بهداشتی

GIS آنلاین از نظر برنامه ریزی، مدیریت و نگهداری زیرساخت های تاسیساتی مانند منابع آب و خدمات از ارزش بالایی برخوردار است. استفاده کارآمد و هوشمندانه از داده های مکانی با کیفیت بالا برای بسیاری از تاسیسات برق، گاز و آب ضروری است. در این مطالعه موردی جالب، متوجه خواهید شد که چگونه Liburnian Waters ، یک شرکت خدمات شهری در کرواسی، از GIS Cloud برای همکاری با واحدهای دولتی محلی ، همراه با جمع‌آوری داده‌ها، بازرسی‌های میدانی، و مروری بر زیرساخت، نگهداری و برنامه‌ریزی استفاده می‌کند.

۸٫ تبدیل دیجیتالی عملیات میدانی در یک شرکت آبرسانی با استفاده از ابر GIS (مطالعه موردی)

همانطور که در بالا اشاره کردیم، دیجیتالی کردن فرآیند جمع آوری داده های میدانی و مدیریت داده های زیرساختی. این مقاله تجزیه و تحلیل و توضیح عمیق سیستم عملیاتی آبهای لیبورن با نمونه هایی از گردش کار روزانه آنها، کاهش بازه زمانی کار و حذف تمام فرم های کاغذی غیر ضروری و قدیمی است.

برنامه SmartAqua ، متخصص در مدیریت داده های آب ، به یک دارایی مهم در عملیات میدانی روزمره، مدیریت تیم و انطباق با مقررات برای شرکت های آبرسانی تبدیل شد.

۹٫ چگونه یک پورتال نقشه هیدرولوژیکی ایجاد کنیم

پایگاه داده های هیدرولوژی، نقشه برداری، ردیابی و مشاهده منابع آب را ممکن می سازد . یک دانشجوی هیدروژئولوژی از دانشگاه زاگرب، این پروژه را ایجاد کرد تا داده‌های هیدرولوژی شهرداری کارلواچ را به مهندسان عمران، ژئوتکنسین‌ها، هیدروژئولوژیست‌ها، دانشمندان و دیگران برساند که می‌توانند از داده‌ها به خوبی استفاده کنند. این فهرست جامع هیدرولوژی از طریق یک پورتال نقشه که توسط GIS Cloud طراحی شده است، عمومی شد.

اگر می خواهید نمودارهای تعاملی ایجاد کنید و داده ها را بهتر درک کنید، می توانید پورتال نقشه خود را با ادغام D3.js با GIS Clouds API ایجاد کنید.

۱۰٫  GIS Cloud Publisher برای QGIS منتشر شد!

وقتی ناشر GIS Cloud را برای QGIS ارائه کردیم، واقعاً افتخار و هیجان زده بودیم ! این به شما امکان می دهد تا در عرض چند دقیقه نقشه ها را از QGIS به GIS Cloud منتقل کنید و نمادشناسی خود را حفظ کنید. این خبر بسیار خوبی برای همه متخصصان GIS بود که به روشی سریع و مقرون به صرفه برای به اشتراک گذاری نقشه ها و مجموعه داده های “سنگین” با مشتریان یا عمومی کردن داده ها نیاز دارند. نیازی نیست مجموعه داده را از QGIS صادر کنید و سپس آن را به صورت دستی به GIS Cloud وارد کنید، ناشر این کار را اکنون برای شما کاملا رایگان انجام می دهد.

اگر می خواهید گردش کار خود را گسترش دهید و داده های میدانی را مستقیماً در QGIS مصرف کنید یا حتی جمع آوری کنید، می توانید از ویژگی های جدید WMS و WFS استفاده کنید . این وبینار را دنبال کنید تا یاد بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما