تعمیر و نگهداری راه و مشاوره با GIS آنلاین و یکپارچه سازی Power BI – مطالعه موردی

تعمیر و نگهداری راه و مشاوره با GIS آنلاین و یکپارچه سازی Power BI – مطالعه موردی

با Power BI و GIS Cloud Integration InfraTrace موفقیت روزمره پروژه های تعمیر و نگهداری Roadworks و پروژه های InfraGreen-Biochar خود را در طول سالها دنبال می کند.

آنها از بایندر بازیافت آسفالت به عنوان یک ماده با ارزش برای تعمیر و نگهداری جاده ها استفاده می کنند و همچنین Biochar را توسعه داده اند که راهی موثر برای کاهش انتشار CO2 است.
آنها ارتباط و همکاری تیمی را با تمرکز اصلی بر ارائه مناسب اطلاعات و داده ها به شهرداری هایی که با آنها کار می کنند، تقویت کردند!
این داستان موفقیت آنها در ارائه خدمات GIS به مشتریان خود با کمک پلت فرم GIS Cloud است!

فهرست مطالب

 

ارائه خدمات مشاوره GIS در صنعت راهسازی و فاضلاب

InfraTrace یک شرکت مشاوره نوآوری مستقر در سوئیس در زمینه ساخت و ساز ساختمان، پیش ساخته بتن، مهندسی برق، فناوری فاضلاب، مهندسی عمران و ساخت و ساز جاده است. تمرکز اصلی InfraTrace بر روی مدل داده است. این بدان معنی است که آنها نمایش مناسب جریان اطلاعات و موجودی ها را به شهرداری ها اجرا می کنند. با سرمایه‌گذاری بالای سوئیس در زیرساخت‌ها، امروزه عملاً هر شرکتی باید اطلاعات اصلی را در معرض دید عموم قرار دهد.

پس از ۳۱ سال مشاوره در صنعت و خدمات در سال ۲۰۱۶، InfraTrace پروژه ای را برای ارزیابی یک راه حل ساده برای تجزیه و تحلیل آسیب جاده ها و مدیریت در جوامع محلی در سوئیس دریافت کرد.

سوئیس دارای ۵۲۰۰۰ کیلومتر جاده در جوامع محلی است و تمام تعمیر و نگهداری باید با مالیات محلی پرداخت شود. تقریباً ۱۰ تا ۱۵ درصد از این جاده ها در وضعیت بد یا بسیار بد قرار دارند.

InfraTrace یک ایده کلی در مورد چگونگی جمع آوری تمام داده های مکانی برای درک وضعیت این جاده ها داشت.

آنها می خواستند مایکروسافت اکسل را برای جمع آوری داده ها و نقشه های گوگل را برای مکان های GPS ترکیب کنند. پس از تحقیقات گسترده و حدود ۳۵ بررسی عملیاتی، تیم متوجه شد که نقشه‌های گوگل و اکسل به اندازه کافی کافی نیستند و روش پیاده‌سازی بسیار پیچیده و زمان‌بر بود.

در طول ارزیابی ابزارهای نقشه برداری متعدد، آنها با چندین نرم افزار محبوب مانند QGIS و Trimble Terraflex مواجه شدند، اما هر آنچه را که نیاز داشتند به آنها ارائه نکردند، بنابراین ادغام با GIS Cloud یک راه حل عالی برای پیاده سازی، به خصوص با QGIS بود.

همچنین، افرادی که در جوامع محلی کار می کنند و به پروژه ها کمک می کنند، فاقد دانش فنی هستند و در درک ابزارهای بیان شده با مشکل مواجه بودند.

در تابستان ۲۰۱۷، InfraTrace پلت فرم GIS Cloud را کشف کرد . بلافاصله آنها متوجه شدند که این ترکیب مناسبی از ابزارهای نقشه برداری و مدیریت داده های مکانی برای پروژه هایشان است. فرآیند انطباق با GIS Cloud در میان مردم جوامع محلی  بسیار آسان و کاربرپسند بود.

نکته کلیدی اصلی ارتباط واضح و سریع بین دستگاه های تلفن همراه و انتقال بیدرنگ داده با برنامه Mobile Data Collection بود. مجموعه داده‌های موبایلی به جایگزینی فرم‌های کاغذی نامرتب کمک می‌کند و ارتباط شفاف و عملکرد سریع بین تیم‌ها را فراهم می‌کند.


با یک برنامه تلفن همراه – برنامه Mobile Data Collection (MDC) می توانید لایه های مختلف پروژه را در یک نقشه قطع کنید تا تمام داده های لازم را جمع آوری و تجسم کنید.

 

دیجیتالی کردن پروژه Infratrace با GIS آنلاین

تعمیر و نگهداری زیرساخت یکی از مهمترین مسئولیت های آینده در صنعت راهداری است. این به ویژه به چرخه زندگی جاده ها ، آب شیرین و تاسیسات فاضلاب مربوط می شود.

مقدار زیادی از پول مالیات دهندگان در سوئیس توسط دولت برای تامین مالی تعمیر و نگهداری زیرساخت استفاده می شود. سالانه حدود ۲ تا ۴ درصد از پول برای این کار مستهلک می شود.

لوله فاضلاب زمانی که به درستی نگهداری نمی شود

InfraTrace برای انجام کار جدی و کنترل عملکرد دارایی های خود به یک موجودی دقیق نیاز داشت. برای انجام هر گونه کار و اجرای برنامه ها، داشتن یک فهرست پایگاه داده مناسب از شرایط و ارزش واقعی دارایی ها مهم است.

با کمک GIS آنلاین ، آنها می توانند این کار را انجام دهند. برخی از قطعات قبلاً به صورت دیجیتالی بودند. با چندین سرویس OGC مانند WMS یا WFS ، آنها توانستند تمام داده های مکانی مورد نیاز را در یک نقشه هوشمند سفارشی ادغام کنند. همچنین، با یک روش کشیدن و رها کردن ساده ، می توانید منابعی مانند Shape-files، KML، DXF را به راحتی در هر پروژه نقشه برداری که ایجاد می کنید، وارد کنید.

برای برنامه ریزی استراتژیک توسعه پروژه و اطمینان از بهره وری بلند مدت،  داشتن داده های با کیفیت از وضعیت دارایی ها ضروری است . بخشی از خدمات InfraTrace راهنمایی و مشاوره در مورد فن آوری های جدید نگهداری و تعمیر برای آسیب های جاده ای است. آنها این را برای بسیاری از جوامع محلی فراهم می کنند تا در بهینه سازی هزینه و برنامه ریزی بودجه به آنها کمک کنند. 

در ویدیوی زیر خواهید فهمید که چگونه InfraTrace یک گردش کار دیجیتالی مشترک با کمک GIS Cloud ایجاد کرد!

تماشای ویدیو – گردش کار دیجیتالی مشترک برای تعمیر و نگهداری جاده

Power BI و GIS Cloud ادغام

InfraTrace از Microsoft Power BI با داده های CSV صادر شده از ویرایشگر نقشه GIS Cloud استفاده می کند.  تمام داده‌هایی که خدمه میدانی شما جمع‌آوری کرده‌اند، فوراً روی نقشه با این برنامه وب قدرتمند قابل مشاهده خواهند بود. برای کارهای درون دفتری مانند ویرایش داده های میدانی، تجزیه و تحلیل، به اشتراک گذاری نقشه ها و گزارش ها در زمان واقعی بهترین است.

تمام داده‌های حیاتی از GIS Cloud CSV صادر می‌شود که به Power BI می‌رود. آنها همراه با فرمول های اضافی در اکسل، یک ابزار محاسبه زنده خوب تولید کردند. هنگامی که مقادیر جدیدی را در نقشه اضافه می کنند و هنگام وارد کردن مجدد آن به Power BI وضعیت واقعی را صادر می کنند، به طور خودکار به روز می شود. آنها این را InfraReport می نامند.

در این ویدیو، خواهید فهمید که چگونه InfraTrace Power BI را با GIS Cloud یکپارچه کرده تا داده های پروژه را بیش از پیش افزایش دهد!

با ادغام، InfraTrace یک ابزار عالی برای هر نوع محاسبه، فیلتر کردن و تجسم داده های ویژگی ویژگی از نقشه های سفارشی هوشمند خود در ویرایشگر نقشه ایجاد کرد.  همچنین می تواند به عنوان یک ابزار مستقل برای هر نوع داده ای از Excel، CSV، پایگاه های داده و غیره کار کند.


چرخه تعمیر و نگهداری جاده

در سال ۲۰۲۰، InfraTrace با پروژه بازیافت آسفالت بایندر (RAB) شروع به کار کرد. سالانه میلیون ها تن آسفالت هدر می رود. آسفالت بازیافتی یک ماده بسیار ارزشمند برای هر نوع تعمیر و نگهداری جاده است.

آنها آزمایش های زیادی را در گذشته با استفاده از ۵۰ درصد RAB در تعمیر چاله ها و حفظ زیرساخت های جاده انجام دادند.  امروزه آنها با افتخار از ۱۰۰% RAB در پروژه های خود استفاده می کنند و همان رفتار پایدار آسفالت معمولی را نشان می دهد.

در طول تحقیق برای استفاده از RAB، InfraTrace با Biochar برخورد کرد. این یک راه موثر برای کاهش CO2 است. گیاهان CO2 را تنفس می کنند که معمولاً در طی تجزیه به اتمسفر بازدم می شود. وقتی مواد آلی را در دمای کافی بالا می‌پزید، تا ۵۰ درصد CO2 را تبدیل می‌کنید.

Biochar در داخل ملات ثابت می شود و در رفتارهای فیزیکی و شیمیایی به آن مزایایی می بخشد. ترکیبی بین RAB و Biochar که آنها را InfraGreen می نامند.


نقشه حفره‌هایی را نشان می‌دهد که با ۱۰۰% بازیافت آسفالت که حاوی پروژه Biochar – InfraGreen است، رفع شده است.

 

مزایای تحلیل نقشه برداری

InfraTrace در ایجاد انگیزه در جوامع محلی برای تبدیل عملیات روزمره خود از کاغذبازی غیر ضروری به دیجیتالی کردن گردش کار خود با مشکلاتی روبرو بود.

این مانند تغییر حسابداری از کاغذبازی به دیجیتال است. مدیران حساب، یادداشت های کاغذی کوچک را در یک “جعبه کفش” ذخیره می کنند. همه این یادداشت ها باید در یک حساب بزرگ جمع شوند. وقتی این کار به طور منظم در دفتر انجام نمی شود، کار خسته کننده ای است! 

رولاند – InfraTrace

توضیح معنای کلی عبارت « مدیریت زیرساخت » برای مردم محلی سخت بود. تعریف خاصی وجود ندارد. به طور کلی، برای InfraTrace، یک گردش کار را دنبال می کند که بخشی از مدیریت تسهیلات ، بخشی از برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) و GIS را با Greentech ترکیب می کند.

وقتی صحبت از استفاده از GIS می شود، سادگی کلید است! 

InfraTrace می‌گوید که پیاده‌سازی GIS در گردش‌های کاری روزمره برای برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی مشاغل مبتنی بر ریسک ضروری است . بدون نقشه برداری، هیچ شانسی برای دریافت تصویر کامل از وضعیت واقعی و تغییرات دارایی ها در آینده وجود ندارد.

آنها به یک پلت فرم GIS نیاز داشتند تا بتوانند انواع مختلفی از سطوح گردش کار را برای کارکنان خود بسازند:

   • نظرسنجی های ساده در یک برنامه تلفن همراه برای کارگران میدانی
   • کارکنان مدیریت که داده‌های میدانی را در رایانه‌های رومیزی جمع‌آوری، فیلتر و تکمیل می‌کنند
   • Super Admin برای هر نوع واردات / صادرات، پایگاه داده، ساخت فرم، جنبه های فضایی مانند  پیش بینی و غیره.

با GIS Cloud هیچ محدودیتی برای نشان دادن روابط روی نقشه و آوردن داده های مکانی به درک قابل دسترس و قابل مشاهده در زمان واقعی وجود ندارد !

InfraTrace گردش کار را با جوامع محلی از ابتدا ایجاد کرد.  جمع آوری داده های میدانی با برنامه Mobile Data Collection و ویرایش، محاسبه و تجزیه و تحلیل داده ها با برنامه وب  Map Editor به دست آمد. آنها گردش کار روزمره را به ساختاری بدون کاغذ، کارآمد و قابل اندازه گیری برای جمع آوری داده های مرتبط و افزایش ارزش آن تبدیل کردند.

همه اینها را می توان به طور بسیار شهودی در GIS Cloud انجام داد. شخصی با صلاحیت در معماری CMS برای ساخت وب سایت می تواند به راحتی کار با GIS Cloud را شروع کند.

Roland Christen- InfraTrace

InfraTrace با GIS آنلاین، همه افراد را در جریان کار، از جوامع محلی گرفته تا تصمیم‌گیرندگان، به هم متصل کرد. آنها داده ها را متمرکز کردند تا همه بتوانند با هم همکاری کنند. اکنون، آن‌ها می‌توانند وضعیت زیرساخت‌ها و دارایی‌های جاده‌ای را روی نقشه یک جامعه محلی تجسم کنند و زبان بصری واضحی را برای تیم به ارمغان بیاورند.


نمادهای درخت راش نشان دهنده جایی است که Biochar بخشی از تعمیر آسفالت خواهد بود.

با نقشه‌های هوشمند سفارشی، برنامه‌ریزی و هماهنگی را می‌توان با شناسایی و برنامه‌ریزی صحیح همه فعالیت‌های شما برای کاهش هزینه‌های غیرضروری به طور مؤثرتری انجام داد. استفاده از یک مکان برای برقراری ارتباط با کار و حل مسائل در محل به شما یک مزیت استراتژیک می دهد!

نتایج ادغام GIS در جوامع محلی

InfraTrace اکنون می تواند بگوید که آنها با پیاده سازی GIS Cloud در گردش کار خود به طور فعال با ۶ جامعه محلی کار می کنند! آن‌ها بازخورد مثبتی از مشتریان راضی دریافت می‌کنند که تأیید می‌کنند هر جامعه هدف یکسانی دارد:

   • زیرساخت امن
   • پول مالیات به درستی سرمایه گذاری شده است


Roland Christen، InfraTrace، با سیستم GIS Cloud

بدون GIS، تمام کارهای مربوطه دید کلی ندارند. عادت زنانه!

ما از GIS Cloud برای سادگی، امکانات بی شمار نقشه برداری و شایستگی کارکنان آنها برای هر نوع پشتیبانی که نیاز داریم استفاده می کنیم.

Roland Christen- InfraTrace

InfraTrace یک فهرست پایگاه داده ابری (آنلاین) ایجاد کرد تا کار اداری و اداری را کاهش دهد تا از کار جاده شفاف و ایمنی عمومی اطمینان حاصل کند.

آنها با کمک پلتفرم GIS Cloud چارچوبی برای جمع آوری ، مدیریت و تجزیه و تحلیل داده های مکانی ساختند . داده ها با شرایط میدان زیرساخت ترکیب می شوند و همیشه در زمان واقعی در دسترس هستند!

ما به خصوص می خواهیم از  رولاند کریستن برای ارائه این مطالعه موردی عالی و گردش کار InfraTrace و عکس های نقشه تشکر کنیم!

استفاده از GIS Cloud به عنوان راه‌حل اصلی، مدیریت دارایی InfraTrace را در زمینه‌های مختلف بهبود بخشید و ارتباطات میدانی و تصمیم‌گیری بین تیم‌ها را تقویت کرد.

GIS Cloud کاملاً مقیاس پذیر است، برای آنچه از پلتفرم آنلاین استفاده می کنید بدون نیاز به نصب  دسکتاپ پرداخت کنید.

اگر علاقه مند به استفاده از GIS Cloud هستید، برای نسخه آزمایشی ۱۴ روزه Premium رایگان ثبت نام کنید .

همچنین، آزاد باشید که با مشاوران راه حل ما تماس بگیرید و راه حل دلخواه و سفارشی سازی شده GIS Cloud را برای نیازها و گردش کار خاص خود تنظیم کنید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما