مدیریت زباله های قابل بازیافت با GIS آنلاین

مدیریت زباله های قابل بازیافت با GIS آنلاین

شرکای ما NubiGroup از یونان به پروژه GreenPoint – Mob کمک کرد تا داده‌های مربوط به ظروف زباله متحرک را در مناطق دورافتاده در کشورهای مختلف جمع‌آوری کند و یک پایگاه داده فضایی در مورد سطل‌های زباله و بازیافت ایجاد کند، و همچنین وضعیت «GreenPoint-Mob» را نظارت کند. ظروف این به طور قابل توجهی مدیریت ضایعات را بهبود بخشید و در زمان و هزینه پروژه صرفه جویی کرد . “GreenPoint – Mob” یک ظرف زباله متحرک است که از ظروف کوچکتر برای جریان های مختلف زباله (پلاستیک، کاغذ، وسایل الکترونیکی شیشه ای، آلومینیوم و زباله های آلی) تشکیل شده است. انجام مناقصه عملیات

 

از طرف شهرداری نستوریو در یونان چالش برانگیز بود زیرا آنها به یک راه حل مشارکتی آنلاین عملیاتی و با استفاده آسان بدون هیچ گردش کار کاغذی نیاز داشتند.

همچنین، آنها به یک سیستم کاربردی کاملاً هماهنگ نیاز داشتند که برای نیازهای مناقصه آنها مقرون به صرفه و مقیاس پذیر باشد. با راه حل NubiGroup و GIS Cloud ، آنها موفق شدند داده ها و نقشه های جمع آوری شده را با مکان ظروف زباله متحرک با کارشناسان غیر GIS در سراسر پروژه در کشورهای مختلف با یک راه حل آنلاین همه کاره منعطف به اشتراک بگذارند!

 

فهرست مطالب

 

آگاهی از بازیافت ساختمان با اطلاعات مکان

شرکای ما از یونان NubiGroup با بهره‌برداری از اطلاعات مکانی و راه‌حل‌های GIS Cloud ، نسل جدیدی از خدمات جغرافیایی، تحقیقات و محصولات را ایجاد می‌کنند. تمرکز آنها بر ارائه راه حل های جغرافیایی برای بخش عمومی و خصوصی گسترده تر است. در این مورد خاص، برنامه‌های GIS Cloud برای برآورده کردن الزامات « توسعه یک نقطه سبز متحرک (ظروف زباله) در منطقه فرامرزی، و ترویج پیشگیری و بازیافت پروژه « نقطه سبز – موب » به نمایندگی از شهرداری نستوریو (شریک پروژه). هدف اصلی

 

 

بهبود مدیریت زباله های قابل بازیافت (کاغذ، پلاستیک، شیشه، آلومینیوم، باتری، روغن های مستعمل، تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی، زباله های حجیم، لباس های مستعمل و لامپ ها) در مناطق دور افتاده بود.

“GreenPoint – Mob” یک ظرف متحرک است که از ظروف زباله کوچکتر برای زباله های مختلف (پلاستیک، کاغذ، آلومینیوم، شیشه، لوازم الکترونیکی و زباله های آلی) تشکیل شده است. دلیل این ایده نیاز به پوشش بازیافت در مناطق دور و دور و همچنین تقویت شهروندان محلی برای شروع بازیافت زباله از طریق جمع آوری زباله در خانه است.

ظرف چند روز پس از فعالیت های آموزشی برای آگاهی از طریق یک کمپین اطلاعاتی قوی و داستان سرایی برای مردم، در هر منطقه انتخاب شده باقی خواهد ماند.

بهبود فرآیندهای گردش کار روزانه، با راه حل های بلادرنگ، مشارکتی و هوشمندی موقعیت مکانی ، باعث افزایش کارایی پروژه و کاهش هزینه ها برای افراد و ذینفعانی می شود که نوبی گروپ در این پروژه به آنها مشاوره و خدمات ارائه می دهد.

غلبه بر چالش های عملیاتی با راه حل مشارکتی

در چارچوب این پروژه، از برنامه‌های GIS Cloud برای توسعه پایگاه‌داده فضایی سطل‌های زباله و بازیافت و همچنین نظارت بر ظروف «GreenPoint-Mob» استفاده شد.
شهرداری نستوریو مزایای گسترده فناوری‌های جدید، به‌ویژه GIS آنلاین را برای پروژه آتی خود تشخیص داد.

آنها قبلاً راه حل GIS Cloud را برای نظارت و مدیریت فضاهای سبز شهری ادغام کرده بودند. ارزش درک وضعیت دارایی ها و اطلاعات میدانی آنها در یک مکان تحت یک راه حل واحد به تنظیم مناقصه و برنامه ریزی بودجه کمک می کند.

تغییر عملیات و گردش کار روزمره آنها با GIS آنلاین به این پروژه خاص نیز کمک کرد.
کاهش دادنکاغذبازی غیر ضروری برای جمع آوری و بازرسی داده های میدانی بسیار مهم بود. ایجاد فرم‌های آنلاین سفارشی (نظرسنجی) برای تسهیل جمع‌آوری داده‌ها در زمینه مانند جمع‌آوری مکان‌های سطل بازیافت با اطلاعات کامل توصیفی با برنامه Mobile Data Collection انجام شد. جایگزین کردن نظرسنجی های کاغذی کثیف و ایجاد ارتباط واضح و واکنش سریع بین تیم ها

واقعاً مهم بود ، به خصوص به این دلیل که این پروژه کشورهای مختلف را به یکدیگر متصل می کند.

تمام اطلاعات جمع‌آوری‌شده بر روی یک نقشه با نمادهای سفارشی در  برنامه
ویرایشگر نقشه ارائه شده است. در ویرایشگر نقشه، می‌توانید داده‌های مکانی را ایجاد، ویرایش و مدیریت کنید. توانایی منحصر به فرد برای به اشتراک گذاری نقشه ها و پروژه ها بین تیم های مختلف و مدیران پروژه به مدیران پروژه کمک کرد تا در هماهنگی و تصمیم گیری سریع و آموزنده باشند. همه اقدامات در ویرایشگر نقشه و برنامه Mobile Data Collection در زمان واقعی قابل مشاهده هستند و بلافاصله همگام می شوند.


برنامه های کاربردی آسان و کاربرپسند در پلت فرم GIS Cloud علاوه بر این به پر کردن شکاف بین کارکنان GIS و کارشناسان غیر GIS در پروژه کمک کردند.
این به آنها کمک کرد تا در زمان و پول اضافی در ارتباط با پروژه و همکاری صرفه جویی کنند. این نیمی از کار انجام شده است.

مزایا و نتایج پیاده سازی آنلاین GIS

راه حل آنلاین GIS به NubiGroup کمک کرد:

  • همکاری آسان و کارآمد بین تیم های بین المللی
  • نرم افزار کاربر پسند و در دسترس از هر دستگاه در هر زمان
  • راه حل مقیاس پذیر و انعطاف پذیر بدون نیاز به سرمایه گذاری سخت افزاری
  • پشتیبانی تصمیم گیری مستند
  • همگام سازی بلادرنگ داده ها

تمام داده‌های موجود و جمع‌آوری‌شده سطل‌ها، سطل‌های بازیافت و ظروف متحرک نقطه سبز به راحتی برای همه شرکا و مدیران پروژه از طریق برنامه‌های GIS Cloud Map Editor و Map Viewer در دسترس و قابل مشاهده بودند .

داده های جمع آوری شده در مورد پروژه می تواند بعداً برای تجزیه و تحلیل بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، تخصیص مجدد سطل های زباله و بازیافت بر اساس معیارهای مختلف مانند تراکم، جمعیت سکونتگاه ها و غیره.

همچنین، مکان و زمان‌بندی کانتینرهای «گرین پوینت – موب» در دسترس است و از طریق نقشه آنلاینی که با ذینفعان پروژه به اشتراک گذاشته می‌شود، قابل مشاهده است.

این به تجزیه و تحلیل پیش بینی کمک کرد . شناسایی و برنامه ریزی صحیح کلیه فعالیت های میدانی و اداری باعث کاهش هزینه های آتی می شود .

با گزینه های اشتراک گذاری و انتشار ، نقشه ها بسته به نیاز پروژه شما به صورت خصوصی و عمومی برای ذینفعان و تیم ها قابل دسترسی است. همچنین یک گزینه گزارش داده کامل تنها با چند کلیک روی نقشه وجود دارد.

نقشه ها زبان بصری آسانی را برای ذینفعان و مدیران پروژه به ارمغان می آورد، همکاری را بهبود می بخشد و پیشرفت و نتایج پروژه را نشان می دهد.
استفاده از اطلاعات مکانی برای برقراری ارتباط با پرس و جو پروژه و حل مسائل در محل به شما یک مزیت استراتژیک می دهد!

GIS Cloud یک پلت‌فرم آنلاین  کاملاً مقیاس‌پذیر و با پرداخت هزینه برای آنچه شما استفاده می‌کنید بدون نیاز به نصب دسکتاپ است. با این حال، فرض کنید به کنترل داده های اضافی نیاز دارید

و از سیاست های امنیت داخلی تبعیت کند. در آن صورت، سیستم GIS Cloud را می توان بر روی سرورهای شما در پشت فایروال به عنوان یک راه حل ابر خصوصی در محل نصب کرد.

می‌توانید به راحتی در هر زمان که بخواهید، اشتراک برنامه‌های خود را بر اساس نیازهای پروژه خود مقیاس کنید، اشتراک‌های جدید دریافت کنید یا در صورت تغییر دامنه پروژه، آن را کاهش دهید.

اگر علاقه مند به استفاده از GIS Cloud برای پروژه های مدیریت پوشش گیاهی هستید، برای آزمایش ۱۴ روزه رایگان ثبت نام کنید.

همچنین می‌توانید با مشاوران راه‌حل ما تماس بگیرید تا به شما در راه‌اندازی یک راه‌حل ابری GIS دلخواه و سفارشی برای نیازها و گردش کار خاص خود کمک کنند!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما