GIS آنلاین در بازرسی و تعمیر و نگهداری راه

GIS آنلاین در بازرسی و تعمیر و نگهداری راه

فناوری GIS از همان ابتدا  صنعت جاده‌سازی را قادر می‌سازد. ثابت شده است که قدرت مکان یابی راندمان عملیاتی را افزایش می دهد. GIS آنلاین به شما کمک می‌کند تا داده‌های مختلف را از سیستم‌های مختلف در یک پلتفرم با کاربری آسان به دست آورید.   

شما شروع به استفاده از نقشه های سفارشی هوشمند برای برنامه ریزی، مدیریت و نگهداری زیرساخت های جاده خود خواهید کرد تا در زمان و هزینه صرفه جویی کنید! همه بخش های خود را به سمت یک راه حل مشارکتی و کارآمد گرد هم بیاورید و تصمیمات دقیق  و مبتنی بر داده بگیرید.

فهرست مطالب:

 • چالش ها و مزایای دیجیتالی کردن مدیریت جاده شما
 • نظارت بر کار جاده و مدیریت داده ها در زمان واقعی
 • چرا باید زیرساخت و تعمیر و نگهداری جاده خود را بهینه کنید؟

 

بیایید با یک نظرسنجی ساده شروع کنیم.

آیا می توانید این شکاف ها را با اعداد پر کنید؟

اداره بزرگراه مسئولیت اداره، ساخت و ساز، نظارت بر نگهداری، تعمیر و مراقبت از حدود ___ مایل مسیر جاده ها ، ____ پل ها ، و ____ پل ها را بر عهده دارد.

در منطقه شما دقیقاً ____ علائم جاده ای وجود دارد که ____ چهارراه را می پوشاند.

همه علائم سالم هستند به جز ____ که ماه آینده تعویض خواهد شد.

ما در حال حاضر در حال تعمیر _____ چاله هستیم و _____ خسارت جاده باقی مانده است.

سال گذشته _____ درختان از جاده های اصلی حذف شدند. _____ خط کشی پیاده روها تجدید شده است.

اگر می توانید، آیا می توانید تمام این اطلاعات را به صورت بصری درک کنید؟ در اینجا یک نقشه نمونه است که همه آن را به یکباره پوشش می دهد ، با اطلاعات مرتبط و وضعیت دارایی های شما.

ما می دانیم که بسیاری از کارهای  راهداری و تعمیر و نگهداری در این نوع گزارش ها و پرس و جوها ختم می شوند.

 • آیا می دانیم چند راه داریم؟
 • چند تا از این جاده ها در شهر هستند؟
 • چند پل و روکش در شهر داریم؟
 • آیا چاله هایی وجود دارد که باید تعمیر شوند؟
 • آیا ما اطلاعاتی در مورد تعداد علائم مشخص جاده ای داریم؟
 • آیا هر چهارراه علامت راهداری معتبر دارد؟

وقتی همه این اطلاعات را دارید، نکته مهم این است که وضعیت دارایی های خود را درک کنید، در این مورد، علائم جاده، خطوط جاده، پل ها، چاله ها و غیره.  داشتن همه این اطلاعات میدانی در یک مکان و تحت یک راه حل واحد GIS باعث می شود در برنامه ریزی بودجه، عملیات تیمی، تنظیم مقدار مناسب سفارشات کاری، پیمانکاران، تنظیم مناقصه و غیره  به شما کمک می کند .

GIS آنلاین به شما کمک می‌کند تا انواع داده‌های مکانی و اطلاعات مختلف را در لایه‌های موضوعی متعددی که می‌توانند با نمادشناسی سفارشی نمایش داده شوند، ذخیره کنید. همه داده‌ها با مکان‌های جغرافیایی خاص (مختصات) به هم مرتبط هستند ، که به شما و خدمه میدانی شما کمک می‌کند تا با کمک یک نقشه تعاملی آن‌ها را به راحتی پیدا کنید.

اجازه دهید به شما نشان دهیم که چگونه پلتفرم و برنامه‌های کاربردی GIS Cloud روند عملیات میدانی متعدد، همکاری تیمی و بهبود کارایی عملیاتی شما را با کاهش ریسک و بهینه‌سازی هزینه‌ها ساده می‌کنند.

چالش ها و مزایای دیجیتالی کردن مدیریت جاده شما

برای تغییر عملیات و گردش کار روزمره خود، باید چالش های روزانه تیم خود را درک کنید. جمع‌آوری داده‌ها، بازرسی، تعمیر و نگهداری آسیب‌های جاده‌ای باید دارای یک بازه زمانی کاری با مجوزهای موجود باشد. وقتی در میدان هستید، ارتباط واضح و سریع عمل ضروری است. کاهش کاغذبازی های غیر ضروری برای جمع آوری و بازرسی داده های میدانی بسیار مهم است. 

خدمه میدانی نیاز به پاسخ سریع و دقیق به سوالاتی مانند:

 • چه جاده ها و چند مایل را بازرسی کرده ام؟
 • بعد کجا باید بروم، و آیا می توانید یک دستور کار امضا شده به من بدهید؟
 • آیا ما مجوز تعمیر این جاده (علامت، چاله و…) را داریم؟
 • چاله های گزارش شده کجاست؟
 • چقدر زمان داریم تا کار را تمام کنیم؟

برنامه جمع آوری داده های تلفن همراه جایگزین فرم های کاغذی کثیف می شود و ارتباط شفاف و سریع عمل را بین تیم ها ارائه می دهد.

فرض کنید خدمه میدانی خود را با مالکان زمین، بازرسان عمومی، سوالات شهروندان، مجوزها یا هر چیز دیگری در چالش می بینند. در این صورت، مدیران دفتر می‌توانند همه چیز را به صورت آنلاین تنظیم کنند و همه آن‌ها در زمان واقعی در دستگاه‌های تلفن همراه یا تبلت‌هایشان   همگام‌سازی می‌شوند.

راه اندازی و گردش کار آنقدر آسان و شهودی است که شگفت زده خواهید شد.  فرض کنید که خدمه دفتر مسئولیت صدور وظایف روزانه را بر عهده دارند. آنها می توانند فرم های کاری سفارشی را برای هر پروژه در پورتال جمع آوری داده های تلفن همراه ایجاد کنند . داده هایی که می خواهید جمع آوری کنید می تواند هر چیزی، نقطه، چند ضلعی یا خط باشد. 

فیلدهای فرم مورد نیاز خود را اضافه کنید، مانند:

 • اندازه چاله (بزرگ، کوچک)
 • وضعیت علائم راه (شکسته، ثابت، نیاز به تعمیر)
 • اقدامات نگهداری (تمیز کردن، بازرسی، تعویض، تعمیر)
 • سطح جاده (شن، تراشه بند، آسفالت)
 • جاده آسفالت شده موجود (به روز رسانی برنامه ریزی شده، بدون برنامه ریزی، تعمیر برنامه ریزی شده)
 • اولویت (بالا، کم، بدترین)
 • پل ها
 • مسیرهای دوچرخه سواری (قابل مشاهده، غیر قابل مشاهده)
 • گذرگاه ها (نقاشی برنامه ریزی شده، نقاشی در حال انجام، نیاز به به روز رسانی، هنر خیابانی)
 • و خیلی بیشتر

برای افزایش سرعت جمع‌آوری و حذف خطاها هنگام پر کردن فرم‌های دیجیتال، فیلدهای فرم خود را الزامی، وابسته (شرطی) یا دائمی کنید. اگر در برخی مناطق با اتصال به اینترنت مشکل دارید، برنامه Mobile Data Collection در حالت آفلاین نیز کار می کند.

نظارت بر کار جاده و مدیریت داده ها در زمان واقعی

بنابراین، شما در دفتر هستید و یکی از اعضای تیم تعمیر و نگهداری شما مشکلی را گزارش کرده است (شکستگی تابلو، چاله، دید ضعیف خط و غیره). شما به تیم تعمیرات خود در آن نیاز دارید. آیا می دانید موضوع از کجاست؟

تصور کنید که مشکل از قبل در نمادهای سفارشی روی نقشه قرار داده شده است تا رفع شود. با کمک  ویرایشگر نقشه ، ویرایش، تجزیه و تحلیل و به اشتراک گذاری داده ها در زمان واقعی قابل دسترسی و قابل مشاهده است ! این نیمی از کار انجام شده است.

هیچ فرم و نقشه کاغذی برای کاهش سرعت تیم شما وجود ندارد. تیم تعمیر و نگهداری می تواند اطلاعات دقیق را با تبلت یا تلفن همراه خود ارسال کند. داده ها فوراً در دسترس هستند و می توانند به راحتی توسط تیم مدیریت در سطوح مختلف دسترسی و مجوز سفارشی و بهینه سازی شوند.

این داده‌های متناظر به شما بینش ارزشمندی می‌دهد و به شما کمک می‌کند مسائلی مانند ترک‌های جاده، سقوط در خطرات پوشش گیاهی، چاله‌ها و غیره را شناسایی و پیش‌بینی  کنید. می‌توانید لایه‌های ناحیه مختلف را بسته به اولویت شغلی کد رنگ کنید.

برنامه ریزی مبتنی بر ریسک و اولویت بندی مشاغل میدانی برای صرفه جویی در زمان و هزینه بسیار مهم است.

اگر نیاز دارید که این نوع اطلاعات را به ذینفعان یا عموم گزارش دهید، می توانید تمام این اطلاعات را روی نقشه تجسم کنید . تنها اطلاعات مربوطه را از داده های جمع آوری شده استخراج و ارزیابی کنید تا گردش کار کسب و کار خود را اولویت بندی و سازماندهی کنید.

با برنامه های Map Viewer و Map Portal ، داده های به اشتراک گذاشته شده شما را می توان برای کارشناسان GIS سفارشی کرد یا برای افراد غیرحرفه ای با سطوح دسترسی و مجوزهای مختلف در هر دستگاه در هر زمان  بهینه سازی کرد. تصور کنید که تیم های شما چقدر کارآمد خواهند بود و چقدر در زمان و هزینه صرفه جویی خواهید کرد بدون اینکه منتظر گزارش های کاغذی و برگه های میدانی باشید.

هنگامی که مکان شناسایی شد، می توانید کار را به صورت آنلاین به تیم اختصاص دهید . عکس‌ها و یادداشت‌ها در نظرسنجی آنلاین (فرم) که قبلاً ایجاد شده است به کارگران کمک می‌کند تا ببینند چه کاری باید انجام شود. تعمیر تیرک، تعویض تابلو، تعمیر چاله، رنگ آمیزی خطوط، یا به سادگی حذف آوار از بزرگراه.

هنگامی که کار با موفقیت انجام شد، آنها به سادگی وضعیت تکلیف را برای تکمیل تعیین می کنند، که به طور خودکار روی نقشه برای خدمه یا مدیریت دفتر نشان داده می شود.

این عملکرد همچنین می تواند عکس و رسانه به عنوان گواهی کار تکمیل شده باشد. این امر در کاهش مسئولیت شرکت در صورت بروز حوادث آتی بسیار مهم است.

در اینجا چند نمونه عالی از مدیریت و نگهداری Roadworks با برنامه های GIS Cloud آورده شده است.

این مورد استفاده خاص بر اعطای مجوز به کارگران میدانی شما برای جمع آوری و به روز رسانی داده ها در مورد شرایط دارایی تمرکز دارد.

با این پروژه، دانش‌آموزان جغرافیا نقشه‌ای ایجاد کردند که دسترسی پیاده‌رو و موانع ویلچر را در مرکز زاگرب نشان می‌دهد تا به افراد دارای معلولیت کمک کند.

یک دانشجوی جغرافیا یک پرتال نقشه تعاملی ایجاد کرد که نشان دهنده تغییرات حمل و نقل عمومی به دلیل آسیب های زلزله است. این به تسهیل رفت و آمدهای روزانه مردم در شهر زاگرب کمک کرد.

با یک پورتال نقشه تعاملی برای کمک به شهروندان برای عبور از ترافیک شهر، دانش‌آموز جغرافیا نمایشگرهای دیجیتال ایستگاه تراموا را جمع‌آوری کرد که اطلاعات مربوط به ترامواهای ورودی (شماره خط، جهت، و زمان تخمینی رسیدن آنها) را نشان می‌داد.

یکی از پایتخت های دوچرخه جهان، آمستردام، GIS Cloud را به عنوان راه حلی برای نگهداری با کیفیت خطوط دوچرخه، قفسه ها، پایه ها و انواع زیرساخت های دوچرخه به طور منظم پیاده سازی کرد.

با کمک GIS آنلاین، شورای منطقه مالالا در استرالیای جنوبی، تمام دارایی های زیرساخت جاده خود را نقشه برداری کرد و مدیریت پروژه خود را بهبود بخشید.

تیم ما همچنین یک وبینار جالب در مورد راه حل هایی برای زیرساخت جاده و تعمیر و نگهداری برگزار کرد. وبینار را به صورت رایگان در لینک تماشا کنید.

چرا باید زیرساخت و تعمیر و نگهداری جاده خود را بهینه کنید؟

اول از همه، کیفیت داده ها و بهینه سازی . شما نمی توانید آن را با یک گردش کار مبتنی بر کاغذ داشته باشید. شما یک پایگاه اطلاعاتی دقیق و به‌روز دریافت می‌کنید که از هر دستگاهی در این زمینه یا در دفتر در زمان واقعی قابل دسترسی است. همه داده ها و دارایی های شما در دستان شماست.

نظارت، ویرایش و نگهداری داده ها  را به یکباره انجام دهید، و فوراً متوجه شوید که چگونه می توانید استراتژی ها و برنامه های شغلی روزانه خود را بهبود بخشید. داشتن همه این موارد در یک نقشه تعاملی به شما کمک می کند اثربخشی و ارتباطات تیم را افزایش دهید .

منتظر نباشید تا آنها به دفتر بازگردند و گزارش ها و برگه ها را وارد یا دانلود کنند. با برنامه‌های GIS Cloud، همه آن‌ها در صورت درخواست، آنلاین و در زمان واقعی در دسترس هستند!

این به شما در تجزیه و تحلیل پیش بینی کمک می کند. همه فعالیت های حوزه و دفتر خود را شناسایی و به درستی برنامه ریزی کنید و هزینه های آینده را کاهش دهید یک زبان بصری آسان را برای ذینفعان، پیمانکاران و کارگران بیاورید، ارتباطات را بهبود ببخشید و پیشرفت و نتایج پروژه را بر روی یک نقشه تعاملی نمایش دهید. استفاده از یک مکان برای برقراری ارتباط با کار و حل مسائل در محل به شما یک مزیت استراتژیک می دهد!

GIS Cloud کاملاً مقیاس پذیر است، برای آنچه از پلتفرم آنلاین استفاده می کنید بدون نیاز به نصب دسکتاپ پرداخت کنید.

با این حال، فرض کنید به کنترل داده های اضافی نیاز دارید و از سیاست های امنیتی داخلی پیروی می کنید. در آن صورت، سیستم GIS Cloud را می توان بر روی سرورهای شما در پشت فایروال به عنوان یک راه حل ابر  خصوصی در محل نصب کرد. می‌توانید به راحتی اشتراک‌های برنامه خود را در هر زمان بر اساس نیازهای پروژه خود مقیاس کنید، اشتراک‌های جدید دریافت کنید یا در صورت تغییر دامنه پروژه، آن را کاهش دهید.

اگر علاقه مند به استفاده از GIS Cloud برای پروژه های مدیریت پوشش گیاهی هستید، برای آزمایش ۱۴ روزه رایگان ثبت نام کنید.

همچنین می‌توانید با مشاوران راه‌حل ما تماس بگیرید تا به شما در راه‌اندازی یک راه‌حل ابری GIS دلخواه و سفارشی برای نیازها و گردش کار خاص خود کمک کنند!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما