ژئومارکتینگ و GIS برای املاک و مستغلات: یافتن موقعیت های بالقوه هتل های جدید در زاگرب (کرواسی)

ژئومارکتینگ و GIS برای املاک و مستغلات: یافتن موقعیت های بالقوه هتل های جدید در زاگرب (کرواسی)

اینس آکراپ، یک دانشجوی ژئوانفورماتیک در دانشگاه زاگرب، این مطالعه موردی را ایجاد کرد و متن همراه را در مورد ایجاد نقشه بازاریابی جغرافیایی با استفاده از برنامه‌های GIS Cloud و QGIS نوشت.

مکان مهمترین چیز در بازاریابی است

این نقشه تعاملی با هدف کمک به سرمایه گذاران بالقوه در تحلیل و تجسم مکان های احتمالی برای ساخت یک هتل جدید در زاگرب است.

ژئومارکتینگ رشته ای است که از موقعیت جغرافیایی در فرآیند برنامه ریزی و انجام فعالیت های بازاریابی استفاده می کند. وظیفه اصلی ژئومارکتینگ تجزیه و تحلیل مکان‌ها بر اساس داده‌های موجود و کشف مکان‌های بهینه برای خدمات خاص است.

تحقیقات نشان داده است که داده های مکان ، اثربخشی کمپین های بازاریابی را تا ۸۰ درصد افزایش می دهد. 

داده های ژئومارکتینگ برای تعیین رفتار مشتری و بازدیدکننده بر اساس عادات آنها استفاده می شود. داده ها مکان هایی را که گردشگران اغلب بر اساس علایقشان بازدید می کنند، توصیف می کند. این داده ها به هتل داران کمک می کند تا بازاریابی خود را بهبود بخشند.

آماده سازی و جمع آوری داده های بازاریابی

داده های مورد استفاده در این پروژه به صورت آنلاین دانلود شده و در دسترس عموم است. وب سایت رسمی هیئت گردشگری زاگرب میزبان اطلاعاتی در مورد تمام مکان های توریستی توصیه شده برای بازدید از زاگرب است.

برای جمع آوری داده های مکان ذکر شده، کافی است تمام آدرس های جدول اکسل را کپی کرده و در ژئوکدر ابری GIS بارگذاری کنید تا مختصات تک تک اشیاء مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل بیشتر به دست آید. همچنین، داده های مکان ها و اشیاء را می توان به راحتی با استفاده از برنامه جمع آوری داده های تلفن همراه جمع آوری کرد.

برای ساخت یک هتل جدید، به دست آوردن سطح نویز و داده های کاربری زمین در زاگرب ضروری است. این داده ها را می توان از وب سایت دانلود کردوزارت اقتصاد و توسعه پایدار .

در نهایت، جمع آوری داده های حمل و نقل عمومی ضروری است که از نقشه خیابان باز قابل دانلود است. داده های جمع آوری شده برای تجزیه و تحلیل بیشتر در QGIS بارگذاری شد. تجزیه و تحلیل با استفاده از معیارهای انتخاب شده خودسرانه تعریف شده در بخش زیر انجام شد:

 • حداکثر فاصله هتل جدید از ایستگاه تراموا یا اتوبوس باید کمتر از ۷۰۰ متر باشد
 • حداکثر فاصله هتل جدید تا بناهای معماری، سالن‌های کنسرت، تئاتر، موزه‌ها، فروشگاه‌های سوغات یا گالری‌ها باید کمتر از ۵ کیلومتر باشد.
 • حداکثر فاصله هتل جدید از پارک کمتر از ۷ کیلومتر است
 • حداکثر فاصله هتل جدید از فرودگاه، ایستگاه اصلی قطار یا ایستگاه اتوبوس کمتر از ۱۰ کیلومتر است.
 • حداکثر فاصله هتل جدید از رستوران ها، بارهای استراحت یا شیرینی فروشی ها کمتر از ۲ کیلومتر است
 • فاصله تا هتل دیگر باید بیش از ۲ کیلومتر باشد
 • حداکثر فاصله هتل جدید از کلوپ‌های شبانه، کلوپ‌های جاز، شراب‌فروشی‌ها، میخانه‌ها یا کوکتل‌بارها باید کمتر از ۳ کیلومتر باشد.
 • هتل جدید نباید در منطقه پر سر و صدا باشد و در منطقه صنعتی و اقتصادی نباشد

در QGIS از ابزارهایی مانند بافر، تقاطع، حل کردن، تفاوت، اتحاد، گرید، شطرنجی و ماشین حساب شطرنجی برای به دست آوردن مکان های بالقوه برای ساخت یک هتل جدید استفاده شد.

پس از انجام تجزیه و تحلیل و افزودن نمادهای سفارشی در QGIS، نتایج با استفاده از GIS Cloud Publisher برای QGIS در GIS Cloud بارگذاری شد. این افزونه به شما اجازه می دهد تا در عرض چند دقیقه نقشه ها را از QGIS به GIS Cloud منتقل کنید و نمادشناسی خود را حفظ کنید.

این یک راه حل با یک کلیک برای به اشتراک گذاری نقشه ها و داده ها از محبوب ترین GIS دسکتاپ منبع باز با سایر نقاط جهان است!

ویرایش داده های بازاریابی

نقشه را می توان در برنامه وب ویرایشگر نقشه ویرایش کرد . Mapbox Streets برای پس‌زمینه با استفاده از سرویس نقشه کاشی اضافه شد . گزینه “پوشه جدید” در لیست لایه ها به سازماندهی و تقسیم لایه ها به دسته ها کمک می کند. به عنوان مثال ، موزه‌ها، سالن‌های کنسرت، تئاترها و گالری‌ها به عنوان فرهنگ طبقه‌بندی می‌شوند . در ویرایشگر نقشه، طبقه بندی را می توان با استفاده از “ابزار جادوگر” و انتخاب مقادیر “متمایز یا پیوسته” انجام داد. طبقه بندی لایه های زیر:

 

 • موقعیت هتل بالقوه
 • سطح نویز روزانه
 • سطح نویز شب

با انتخاب و دوبار کلیک کردن روی هر لایه برای باز کردن «تنظیمات لایه»، انتخاب «گزینه جادوگر» و انتخاب مقادیر انجام شد در این پروژه خاص از گزینه “Distinct Value Classification” استفاده شده است. طبقه بندی ویژگی ها بر اساس مقادیر متمایز به این معنی است که همه ویژگی ها با مقادیر یکسان در یک دسته طبقه بندی می شوند . GIS Cloud همچنین امکان انتخاب یک ستون یا رنگ را برای طبقه بندی مقادیر ارائه می دهد.


در تب Attributes ، می‌توانید تمام ویژگی‌های لایه‌های جداگانه که روی نقشه نمایش داده می‌شوند را تعیین کنید. با تیک زدن گزینه “ استفاده از پنجره اطلاعات برای نمایش ویژگی ها ” می توان بلافاصله ویژگی ها را نمایش داد. نشانگرهای مختلفی مانند نام و آدرس با استفاده از ابزار Tooltip و Labels روی نقشه اضافه شدند .

در “Map Properties  امکان تعریف یک نقشه محدود وجود دارد. گزینه Map Bound مختصات نمای فعلی شما یا مختصات وارد شده به صورت دستی را  ذخیره می کند. هر بار که نقشه خود را باز می‌کنید یا روی گزینه « مشاهده کل نقشه» در نوار ابزار کلیک می‌کنید، میزان نمای نقشه‌ای را که محدود به آن تعیین کرده‌اید، دریافت می‌کنید.

تجسم و بازاریابی داده ها

آخرین مرحله در ایجاد نقشه، ارائه آن به عموم، سهامداران یا سرمایه گذاران است. ساده ترین راه برای انتشار نقشه، استفاده از پورتال نقشه است. Map Portal یک برنامه ساده و آسان است که از تجسم نقشه و انتشار داده ها به روشی دوستانه و در دسترس پشتیبانی می کند.

این پرتال نقشه خاص از دو نقشه تشکیل شده است:

 • هتل ژئومارکتینگ
 • نقشه نویز در زاگرب

با GIS Cloud App Builder ، می توانید به راحتی و به سرعت پورتال نقشه خود را مطابق با نیاز خود سفارشی کنید. در App Builder می‌توانید طرح‌بندی نقشه خود را با کمک ابزارهایی مانند:

همچنین، می توانید داده های روی نقشه را با ابزارهایی مانند:

 • بافر
 • نزدیکترین تحلیل
 • تجزیه و تحلیل هات اسپات

فیلترهای متعددی را برای یک پورتال نقشه جغرافیایی کاملاً سفارشی و بهینه شده اضافه کنید. اطلاعات مربوط به App Builder را در این ضبط وبینار رایگان بیابید. لایه‌های روی نقشه به سادگی با کلیک کردن بر روی علامت کنار نام لایه نمایش داده می‌شوند. با استفاده از فیلد فیلتر می توانید اطلاعات مختلفی را جستجو کنید . تمامی نقشه ها نیز قابل چاپ هستند. تحلیل های متعددی را می توان به راحتی انجام داد. به عنوان مثال، می توانید منطقه ای را که بیشتر هتل ها در آن واقع شده اند با تجزیه و تحلیل هات اسپات پیدا کنید.  پورتال نقشه کاملاً مارک دار را می توان با کاربران و سرمایه گذاران به اشتراک گذاشت

 

برای جستجو، تجسم و کاوش داده ها با اطلاعات کافی برای تصمیم گیری.

شناسایی اطلاعات مهم و نقاط دردناک به آنها در بهینه سازی هزینه و قابلیت اطمینان مشتری کمک می کند .

این پورتال شگفت انگیز ژئومارکتینگ را کاوش کنید .  تمام فیلترها را امتحان کنید و مکان بهینه خود را برای ساخت یک هتل جدید در زاگرب بیابید!

ژئومارکتینگ برای یافتن، درک و هدف قرار دادن مکان اساسی است

هر روز گردشگران بیشتری به زاگرب می آیند. توسعه بازاریابی هتل به این دلیل ضروری است. هدف این مطالعه موردی یافتن مکان‌های بالقوه جدید برای هتل‌ها با استفاده از ابزارهای ژئومارکتینگ است .

ژئومارکتینگ از طریق تجزیه و تحلیل مکان و رفتار انسانی، تصمیم گیری سریعتر و کارآمدتر تجاری را امکان پذیر می کند. با کمک ابزارهای تحلیل و تجسم، Maps می‌تواند به برنامه‌ریزی فضایی و ساخت امکانات جدید مانند فروشگاه‌ها، سینماها، مدارس و غیره  کمک کند.

برنامه‌ها و پلتفرم GIS Cloud کمک زیادی به جمع‌آوری و تجسم تمام داده‌های روی نقشه می‌کنند. این امکان وجود دارد که از برنامه های مختلف برای انجام پروژه خود استفاده کنید. برنامه جمع آوری داده های تلفن همراهبرای جمع آوری داده های میدانی، Geocoder برای استفاده از آدرس های دانلود شده ، ویرایشگر نقشه برای ویرایش و تجسم داده ها، و Map Portal برای به اشتراک گذاری داده ها با عموم، سرمایه گذاران یا سهامداران.

مزیت استفاده از پلتفرم GIS Cloud این است که می توانید فاصله بین راه حل های GIS دسکتاپ مانند QGIS و ArcGIS را پر کنید و نقشه های شما را تنها با چند کلیک به  صورت آنلاین قابل مشاهده کنید! پس از انجام تجزیه و تحلیل با استفاده از ابزارهای دسکتاپ GIS، می توانید با کمک Publisher for ArcMap و قبلاً ذکر شده ، تصویرسازی بهتر و دقیق تری از پروژه در GIS Cloud دریافت کنید.

GIS Cloud Publisher برای QGIS .

نقشه ارائه شده در این پروژه تنها نمونه ای از نحوه استفاده از پلتفرم GIS Cloud برای تحلیل ژئومارکتینگ است. در این پیوندها، می‌توانید پروژه‌های موفق مشابه متعددی را بیابید که از قدرت GIS و مکان در تصمیم‌گیری بازاریابی استفاده کرده‌اند: دنیای ژئو مارکتینگ را کشف کنید: FiDA Co. Studios  این نقشه برای مکان‌یابی و ردیابی بیلبوردها، تابلوهای تبلیغاتی در فضای باز طراحی شده است. خرده فروشی و انواع دیگر دارایی ها در زمان واقعی. نقشه ساختار تجاری و فعالیت در مناطق شهری زاگرب با استفاده از این نقشه تعاملی، هر سرمایه‌گذار تجاری می‌تواند ببیند بهترین مکان برای افتتاح یک واحد تجاری جدید کجاست. استفاده از GIS در گردشگری – نقشه توریستی Šolta

نقشه گردشگری تعاملی جزیره Šolta نشان می دهد که چگونه می توان فناوری GIS را با کتاب های راهنمای گردشگری برای استفاده روزمره ترکیب کرد.

اگر می‌خواهید برنامه Map Portal خود را بسازید و در مورد برنامه‌ها و خدمات GIS Cloud بیشتر بدانید، برای استفاده آزمایشی ۱۴ روزه ثبت‌نام کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما