گردآوری داده های میدانی: بهترین روش ها

مقاله نکات و ترفندهای جمع آوری داده های میدانی

هر پروژه میدانی به نوعی متفاوت است. حتی اگر سال‌ها در یک صنعت و در یک سایت کار می‌کنید، همیشه چیزی وجود خواهد داشت که باید آن را تغییر دهید و آن را تنظیم کنید. بخش بزرگی که تقریباً همیشه وجود ندارد، زمان و منابعی است که برای کار به دست می آورید.

مشکل این است که از شما انتظار می رود نتایج با کیفیتی مشابه همیشه اما با زمان کمتر و بودجه کمتر ارائه دهید. و گیلاس بالای سر، این بار پروژه حتی بزرگتر است. دیوانه کننده است، اما غیرممکن نیست اگر چند ترفند را اجرا کنید و تصمیمات اولیه درست را بگیرید. در اینجا ۷ پیشنهاد در مورد چگونگی صرفه جویی در زمان و هزینه بدون به خطر انداختن کیفیت پروژه های مهم وجود دارد:

۱٫ این کار را روی کاغذ انجام ندهید

این یکی واضح است و با توجه به اینکه در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالاً قبلاً موافق هستید. اما، شگفت زده خواهید شد که چگونه بسیاری از سازمان ها هنوز از گردش کار کاغذ خود راضی هستند. به طور خلاصه، نوشتن اطلاعات مهم بر روی کاغذ، زمان جمع آوری داده ها را در محل و انتقال آن به مراکز داده شما به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. حتی اگر زمان انجام این کار را داشته باشید، خطر زیادی وجود دارد که اطلاعات را به طور کامل از دست بدهید یا حتی بدتر از آن، داده هایی با کیفیت بد دریافت کنید که در نهایت باعث می شود در آینده تصمیمات بدی بگیرید. به طور خلاصه، اگر می خواهید به میزان قابل توجهی در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید، این کار را روی کاغذ انجام ندهید!

۲٫ آن را به مکان هوشمند تبدیل کنید

هرکسی دستگاهی در جیب خود دارد که موقعیت مکانی آنها را ردیابی می کند، پس چرا حداکثر استفاده را از آن نبرید. جدا از شوخی، فهمیدن «کجا» داده‌های شما دیگر یک کالا نیست، بلکه یک ضرورت است. این فقط در مورد مکان اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کنید نیست، بلکه در مورد محیط اطراف آن نیز وجود دارد زیرا به شما بینش بیشتری در مورد مکان مورد علاقه می‌دهد. کیفیت کلی داده های جمع آوری شده را بهبود می بخشد، حتی اگر الزامی نباشد. اما چگونه در زمان و هزینه شما صرفه جویی می کند؟ خوب، ادامه دهید!

۳٫ آن را روی نقشه برنامه ریزی کنید

اگر قبلاً در سازمان خود با داده های مکانی سروکار دارید، پس از مزایای همپوشانی اطلاعات مختلف در یک مکان واحد برای درک آن و برنامه ریزی بهتر مطلع هستید. و اگر نه، پس به سادگی سعی کنید از لیست آدرس هایی که باید بازدید کنید استفاده کنید و آن را روی نقشه قرار دهید – این می تواند دیدگاه جدیدی را در مورد هزینه های پروژه به شما ارائه دهد.
اطلاعاتی مانند مسیری که برای رسیدن به یک مقصد خاص باید طی کنید یا نقشه هایی که زمین و محیط اطراف سایت را به شما نشان می دهد، می تواند به شما درک بهتری از زمان جمع آوری داده ها و هزینه های رسیدن به مقصد بدهد. و برگشت

قرار دادن داده های موجود بر روی نقشه به طور قابل توجهی به شما کمک می کند تا محدوده پروژه را درک کنید، تلاش های تیم خود را اولویت بندی کنید، برنامه زمان بندی را سازماندهی کنید و خطرات احتمالی سایت های خاص را پیش بینی کنید.

به طور خلاصه، این یک صرفه جویی در زمان است و به همین دلیل برای پروژه هایی که مهم هستند، اجباری است.

۴٫ کار را برای تیم های میدانی خود آسان کنید

همه چیز در مورد کنترل هر مرحله از فرآیند تا آنجا که می توانید برای اطمینان از بهترین نتایج ممکن است. و هنگامی که خدمه خود را اعزام می کنید، این کار چندان آسان نیست، زیرا آنها با موقعیت های مختلف سر و کار دارند، همیشه نمی توانید پیش بینی کنید که چه چیزی باعث خطاهای انسانی می شود که منجر به داده های بد می شود.

نکته کلیدی این است که محیطی را برای خدمه خود ایجاد کنید که در آن نتوانند اشتباهات زیادی انجام دهند.

برای اطمینان از کیفیت داده ها از برنامه هایی استفاده کنید که به شما امکان می دهند موارد زیر را کنترل کنید:

  • رد خودکار فرم‌های ناقصی که مقادیری ندارند
  • جلوگیری از تکرار داده ها
  • از تایپ مقادیر تصادفی توسط جمع کننده ها جلوگیری کنید
  • فقط موارد فرم مربوط به مجموعه را نشان دهید
  • داده های حساس را با مجوزهای “خواندن” یا “نوشتن” به اشتراک بگذارید
  • داده هایی مانند دقت، نام کاربری و موقعیت مکانی را بدون دخالت جمع آوری کننده جمع آوری کنید

موارد بیشتری وجود دارد اما این باید نقطه شروع خوبی باشد.

علاوه بر موارد فوق، ویژگی‌هایی مانند توانایی جمع‌آوران برای پیمایش به مکان مورد علاقه، جمع‌آوری تمام اطلاعات و اسناد لازم از دستگاه تلفن همراه (ترجیحاً از روی نقشه) در پرواز و درک محیط اطراف خود بر روی نقشه ( به ویژه برای پروژه هایی که با دارایی های زیرزمینی سروکار دارند) نیز باید به عنوان الزامی و ضروری در نظر گرفته شوند.

و در آخر، لطفاً به خدمه خود برنامه ای ندهید که ماه ها طول بکشد تا یاد بگیرند. سال ۲۰۲۲ است و اتخاذ یک راه حل جدید نباید بیش از یک یا دو ساعت طول بکشد.

۵٫ آن را در زمان واقعی انجام دهید

در دنیای امروز، اگر آنلاین نیستید، فرصت را از دست داده اید. در مورد محیط‌های تجاری که در آن‌ها باید از فرآیندهای جاری در زمان واقعی آگاه باشید، همین‌طور است.

در مفهوم جمع‌آوری داده، دانستن اینکه کدام خدمه در آن مکان هستند، به شما امکان می‌دهد تا تیم‌های خود را با توجه به اطلاعات جدیدی که به طور همزمان از میدان دریافت می‌کنید، کارآمدتر هماهنگ کنید.

محیط‌های آنلاین شما را قادر می‌سازد تا به هر موقعیت پیش‌بینی‌نشده‌ای که خدمه‌تان با آن‌ها مواجه می‌شوند، واکنش نشان دهید. این می تواند به شکل یک شی اضافی باشد که روی نقشه قرار می دهید (یعنی جاده جایگزینی که می توانند طی کنند یا مجوز از دست رفته برای دسترسی به مناطق خاص) که سپس فوراً برای خدمه شما قابل مشاهده است، یا با دادن بازخورد به آنها در مورد داده های آنها. به طور بالقوه جمع آوری نشده یا اطلاعاتی که نیاز به جمع آوری مجدد دارد، در حالی که خدمه هنوز در میدان هستند. صرفه جویی در زمان بزرگ!

با این اوصاف، جمع‌آوری داده‌های آفلاین به همان اندازه مهم است که هنوز مناطق زیادی وجود دارد که تحت پوشش کانون‌های اینترنتی نیستند. مطمئن شوید که ابزار انتخابی شما در محیط های آفلاین و همچنین در محیط های آنلاین کار می کند!

۶٫ با نتایج جذاب باشید

شما با جمع آوری داده ها به خوبی عمل کرده اید و نتایج با کیفیت خوبی دریافت کرده اید. وقت آن رسیده است که به تلاش خود حق بدهید و آن را به بهترین شکل ممکن ارائه دهید. البته، باید از قبل فکر کنید، بنابراین هنگام انتخاب ابزار جمع‌آوری داده‌ها، مطمئن شوید که ابزاری را انتخاب کرده‌اید که به شما توانایی ارائه و ارائه داده‌های جمع‌آوری‌شده را به بهترین شکل ممکن می‌دهد.

شما باید بتوانید نتایج را در قالب‌های ترجیحی مانند اکسل، پی‌دی‌اف، فرمت‌های فضایی مختلف، یا حتی چاپ نقشه ارائه دهید، زیرا اینها اصول اولیه هستند، اما اگر می‌خواهید راه بیشتری را طی کنید، فقط آن را از طریق ایمیل ارسال نکنید یا آن را قرار ندهید. روی یک حافظه USB (یا یک دسته کاغذ را تحویل دهید).

فعال باشید و ذینفعان خود را با دسترسی به نقشه ای با داده هایی که آنها را قادر می سازد گزارش های خود را برای داده های مورد نظر خود تهیه کنند تحت تأثیر قرار دهید. امتیازهای جایزه برای دادن داشبورد زنده به آنها که نتایج را در زمان واقعی نشان می دهد.

۷٫ زیاده روی نکنید

فرض کنید با اکثریت پیشنهادات بالا موافق هستید. سوال منطقی بعدی این است: آیا راه حلی وجود دارد که من را قادر می سازد همه این کارها را به این شکل انجام دهم؟ خوب، وجود دارد، اما شما باید با منابعی که در اختیار دارید، مسیری را که در اختیار دارید انتخاب کنید. راه‌حل‌های دسکتاپ، ابری یا حتی ترکیبی زیادی وجود دارند که می‌توانند ابزارهای مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهند. حتی گزینه های منبع باز مانند QGIS وجود دارد که می تواند هزینه کلی را کاهش دهد.

اگر قبلاً یک ابزار نقشه‌برداری در اختیار دارید، برای دریافت عملکرد بالا، به دنبال ابزار ابری باشید که بتواند به راحتی با سیستم موجود شما ادغام شود یا حداقل نتایج را در قالبی به شما ارائه دهد که ابزارهای فعلی شما می‌توانند مصرف کنند. و برای استفاده طولانی‌تر به دنبال ابزاری باشید که به شما امکان دسترسی به APIها را برای ادغام آسان‌تر و سریع‌تر در سیستم‌های موجودتان بدهد.

در صورتی که اصلاً چیزی ندارید یا برنامه شما دارای موقعیت مکانی هوشمند نیست، باید همیشه ابزاری را انتخاب کنید که از شما نمی خواهد به مدت چهار سال به دانشگاه بروید تا یاد بگیرید چگونه کار می کند یا به شما نیاز دارد. ابتدا هزاران دلار در زیرساخت سرمایه گذاری کند. اکثر ابزارهای نقشه برداری دسکتاپ و کلاینت/سرور به شما نیاز دارند که این کار را انجام دهید (حتی منبع باز)، بنابراین راه حلی که باید با آن پیش بروید، یک راه حل ابری است که ابزارهای مورد نیاز شما را در حال حاضر دارد، که هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت و آسان خواهد بود. به اندازه کافی برای یادگیری و استقرار در عرض چند روز به جای چند ماه.

ما همه موارد بالا و بیشتر را انجام می دهیم

همانطور که می گویند، گفتن آسان تر از انجام است، اما، اینجا در GIS Cloud، ما دقیقاً این کار را روزانه برای بسیاری از مشتریان در صنایع مختلف و با موارد استفاده منحصر به فرد و جالب انجام می دهیم.

ما ابزارهای مبتنی بر ابر را با استخراج بهترین‌ها از دنیای نقشه‌برداری و نزدیک‌تر کردن آن به تیم‌های تجاری ایجاد کرده‌ایم تا شکاف بین سیستم‌های بسیار ارزشمند اما پیچیده GIS و همه نقش‌ها در سازمان کسب‌وکار را پر کنیم:

جمع‌آوری داده‌های موبایل – یک روش ساده. اما برنامه بسیار قدرتمندی است که به شما امکان می دهد فرم های سفارشی ایجاد کنید، دسترسی به داده ها را برای تیم های خود کنترل کنید، خدمه را سازماندهی کنید و از بهترین کیفیت داده ای که می توانید دریافت کنید اطمینان حاصل کنید. و مهمتر از همه، در همان روز به شما نتیجه می دهد.

ویرایشگر نقشه– برنامه پیشرفته اما یادگیری آسان برای کاربرانی که به پروژه جمع آوری داده های خود نیاز دارند. شما می توانید تجسم پیشرفته را معرفی کنید، داده های مکانی خود را وارد کنید، محیط های مشترک ایجاد کنید، با سیستم های موجود ادغام کنید، داده ها را مدیریت کنید، تجزیه و تحلیل داده ها را انجام دهید، و بسیاری موارد دیگر.

Map Viewer – ایده آل برای مشتریان و سهامدارانی که “فقط” نیاز به مشاهده و جستجوی داده ها در محیطی دارند که می توانند درک کنند. در صورت نیاز، می توان آن را با برچسب سفید برای ایجاد مزیت اضافی در پروژه های مهم خود انتخاب کرد.

بسیاری از محصولات دیگر وجود دارند که وقتی در کنار هم قرار می گیرند یک ابزار عالی ایجاد می کنند، بنابراین حتما آنها را بررسی کنید. ما دوست داریم به شما یک تور ارائه دهیم و آن را مطابق با نیازهای شما تنظیم کنیم، بنابراین در تماس با ما دریغ نکنید و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما انجام خواهیم داد!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما