زنبورداری و احیای جنگل در واکنش به تغییرات آب و هوایی – WeForest (مطالعه موردی)

زنبورداری و احیای جنگل در واکنش به تغییرات آب و هوایی – WeForest (مطالعه موردی)

در پاسخ به تغییرات آب و هوایی ، WeForest در پروژه‌های خود مناظر جنگلی و بازسازی اکوسیستم را ترویج می‌کند. به عنوان بخشی از پروژه احیای جنگل کاتانینو، آنها یک منبع درآمد جایگزین از فعالیت‌های دوستدار جنگل مانند زنبورداری و نهالستان‌های درختی فراهم کردند!

آنها با کمک GIS Cloud مناطق زنبورداری و مناطق احیای چشم انداز جنگل را نقشه برداری کردند تا گردش کار روزمره خود را بهبود بخشند ، پیشرفت را نظارت کنند و در پروژه با کشاورزان در زمان واقعی همکاری کنند!  فهرست مطالب:

 

مبارزه با تغییرات آب و هوایی با احیای جنگل

WeForest با تکیه بر مشارکت‌های شرکتی و علمی، جوامع را قادر می‌سازد تا راه‌حل‌های نوآورانه، استاندارد بالا، مقیاس‌پذیر و پایدار را برای بازیابی مناظر جنگلی به‌طور پایدار پیش ببرند و پیاده‌سازی کنند .

هدف پروژه WeForest دستیابی به بیش از ۱۰۰ میلیون درخت – معادل حدود ۸۵۰۰۰ هکتار – است که تا پایان سال ۲۰۲۴ احیا یا حفاظت شده اند و سهم قابل توجهی در دهه سازمان ملل در احیای اکوسیستم دارد.

پروژه WeForest به عنوان ابتکاری برای پاسخ به تغییرات آب و هوا آغاز شد. در زامبیا، WeForest از طریق پروژه‌های جنگلداری اجتماعی که شامل مدیریت جنگل‌های محلی و جنگلداری مزرعه می‌شود، چشم‌انداز جنگل و بازسازی اکوسیستم را ترویج می‌کند. در این پروژه از aراه حل GIS Cloud برای نقشه برداری درختان و ردیابی پیشرفت کشاورزی

به لطف GIS آنلاین، آنها توانسته اند بیشتر رویکردهای گردش کار مدیریت پوشش گیاهی خود را انجام دهند. این تیم در آفریقا، آسیا، و آمریکای جنوبی و ۷ کشور (برزیل، اتیوپی، زامبیا، سنگال، تانزانیا، مالاوی و هند) پراکنده شده است و تعهد مشابهی برای جهانی بهتر دارند.

تمام پروژه های مبتنی بر جنگل تحت WeForest به سطح بالاتری از مهارت و فناوری در جمع آوری داده ها، مدیریت، تجزیه و تحلیل و تفسیر نیاز دارند .

احیای جنگل با نهالستان درخت و زنبورداری 

یکی از پروژه هایی که در زامبیا اجرا می شود، پروژه احیای جنگل کاتانینو در استان مسی در ناحیه ماسایتی است.

اهداف پروژه:

  • حفاظت و احیای حدود ۴۸۰۰ هکتار از ذخیره گاه جنگلی کاتانینو.
  • تامین منابع درآمدی جایگزین از فعالیت‌های دوستدار جنگل مانند نهالستان‌های درختی و زنبورداری.
  • مدیریت ذخیره را به جوامع واگذار کنید.
  • تغییر به سمت تولید و مصرف انرژی پایدار برای کاهش فشار بر منابع جنگلی.

در غیاب حکمرانی قوی، ذخیره‌گاه جنگلی کاتانینو به دلیل تولید زغال‌سنگ، کشاورزی و استخراج الوار  به شدت تخریب شده است. WeForest در حال ایجاد زمینه‌ای است تا جوامع محلی با نهادهای عمومی بتوانند مدیریت ذخیره‌گاه را بر عهده بگیرند.

علاوه بر این، بیش از ۹۰۰ کشاورز در منطقه حائل حداقل نیم هکتار از مزارع خود را به عنوان زمین های بازسازی اختصاص خواهند داد و به فعالیت های درآمدزا – عمدتاً زنبورداری – برای کاهش فشار بر جنگل دست خواهند زد.

“اگر زنبور از سطح کره زمین ناپدید شد، 

آن وقت انسان فقط چهار سال از عمرش باقی می ماند.

آلبرت انیشتین 

از طریق طرح زنبورداری که کشاورز را ملزم می‌کند حدود ۰٫۵ هکتار از جنگل‌های مزرعه را برای حفاظت کنار بگذارد، WeForest توانسته است منطقه تحت بازآفرینی طبیعی را افزایش دهد .

نقشه برداری از چشم انداز و ردیابی پیشرفت با GIS آنلاین

تنها در پنج سال گذشته، ۴۲ درصد از جنگل از بین رفته و ۱۸ درصد دیگر به شدت تخریب شده است. این روند احتمالاً در صورت عدم مداخله افزایش می یابد، در حالی که نیازهای جامعه محلی ساکن در اطراف جنگل در حال افزایش است.

تلاش‌های فعلی برای احیای جنگل‌ها در این منطقه محدود و محدود به مناطق کوچک خارج از ذخیره‌گاه جنگلی، عمدتاً در زمین‌های خصوصی بوده است.

کشاورزان اطراف ذخیره‌گاه درگیر احیای جنگل‌ها هستند و در جنگل‌های زراعتی آموزش می‌بینند، با استفاده از بازسازی طبیعی کمکی (ANR) در ترکیب با کاشت غنی‌سازی نهال‌ها از نهالستان‌های درختان محلی. هدف این پروژه بازیابی پایدار جنگل های میومبو در ذخیره گاه اصلی جنگل است.
آنها نیاز به یک سریع و پاسخگو داشتندابزاری برای جمع آوری داده ها، جمع آوری و نظارت بر پروژه.

WeForest از برنامه Mobile Data Collection برای جمع‌آوری داده‌ها تحت بازسازی چشم‌انداز جنگل استفاده کرد.

ایجاد فرم‌های سفارشی برای کشاورزان و مدیران پروژه برای جمع‌آوری ویژگی‌های کندوها و مناطق احیای درختان و نقاط گوشه بسیار مهم بود. آنها توانستند اطلاعات مکانی را از داده ها بدست آورند و همان داده ها را در زمان واقعی به صورت آنلاین ارسال کنند.

یک مزیت اضافی، قابلیت جمع‌آوری و افزودن عکس‌ها بود که با توضیح آنچه در سایت بود، در زمان صرفه‌جویی زیادی می‌کرد.
در برخی مناطق دورافتاده، آنها از ویژگی نقشه های آفلاین استفاده کردند که به آنها کمک کرد شکاف بین اتصال بد و اتصال ضعیف اینترنت را پر کنند. آنها بازدیدهای روزانه از مزرعه را انجام می دادند و داده های مناسب را جمع آوری می کردند و با ایجاد چند ضلعی نقشه برداری منطقه را انجام می دادند.

برای نظارت بر پیشرفت پروژه، داده های تجسم شده روی نقشه تعاملی در Map Editor از هر دستگاهی در هر زمان قابل دسترسی بود. تمام داده های جمع آوری شده برای اهداف پروژه بررسی و ویرایش می شوند.

این منجر به ایجاد یک پایگاه داده دیجیتال بسیار مورد نیاز شدکه از طریق آن توانستند جزئیات را تجزیه و تحلیل کنند و برای پیشرفت بیشتر برنامه ریزی کنند. تجزیه و تحلیل جغرافیایی انجام شده با داده های جمع آوری شده و با کمک ویژگی گزارش یک نمای کلی بصری واضح ایجاد کرد.

مزایای همکاری بلادرنگ در پروژه 

GIS آنلاین به WeForest کمک کرد تا انتقال از کاغذی به دیجیتال را بدون آموزش اضافی به کشاورزان آسان کند.

برنامه های کاربردی کاربرپسند GIS Cloud و بدون سرمایه گذاری سخت افزاری برای تعامل کشاورزان و مدیران پروژه بسیار مهم بود. انعطاف پذیری برای کار آنلاین و آفلاین در صورت نیاز یک مزیت بزرگ در این پروژه بود.

برنامه ویرایشگر نقشه آن‌ها را قادر می‌سازد تا داده‌ها را با گروه بزرگی از کاربران و ذینفعان مختلف که در زمان واقعی برای اطمینان از شفافیت پروژه همکاری می‌کنند، به اشتراک بگذارند و نظارت کنند . آنها با ایجاد فرم‌های سفارشی، انعطاف‌پذیری در جمع‌آوری داده‌ها را در اختیار کاربران قرار دادند و فرصتی را برای پیگیری پیشرفت کشاورزان خاص در یک پروژه ارائه کردند. به دانلود داده هایی که با نرم افزار سازگار است برای پردازش بیشتر داده اجازه می دهد. قادر به ارائه

نتایج سنجش از دور و تجزیه و تحلیل فضایی مانند تغییر پوشش گیاهی و ذخایر کربن در زمان واقعی نه تنها برای ارائه داده های آب و هوا و پیش بینی آب و هوا بلکه برای تسهیل نظارت بر آتش سوزی نیز مفید بود.  WeForest با استفاده از GIS Cloud به عنوان راه حل اصلی، معیشت کشاورزان محلی و مردم ساکن در مناطق جنگلی را بهبود بخشید. آنها از طریق جایگزین‌های سازگار با جنگل‌های پایدار مانند زنبورداری و افزایش پوشش جنگلی، توانستند شیوه‌های مدیریت پایدار جنگل را ترویج کنند. GIS Cloud یک پلت فرم آنلاین کاملاً مقیاس پذیر است که نیازی به نصب دسکتاپ ندارد. اگر علاقه مند به استفاده از GIS Cloud هستید،

 

برای دوره آزمایشی ۱۴ روزه Premium رایگان ثبت نام کنید. همچنین، آزاد باشید که با مشاوران راه حل ما تماس بگیرید و راه حل دلخواه و سفارشی سازی شده GIS Cloud را برای نیازها و گردش کار خاص خود تنظیم کنید!

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما