تازه های ArcGIS Velocity (مارس ۲۰۲۲)

 

تازه های ArcGIS Velocity (مارس ۲۰۲۲)

 

ArcGIS Velocity  به سازمان ها اجازه می دهد تا داده ها را از حسگرها و مسیرهای دارایی دریافت، تجسم، تجزیه و تحلیل و عمل کنند. همچنین پردازش داده های تاریخی با حجم بالا را برای به دست آوردن بینش در مورد الگوها، روندها و ناهنجاری ها امکان پذیر می کند. نظارت از راه دور دارایی‌ها، تعمیر و نگهداری پیش‌بینی‌شده و بهینه‌سازی فرآیند، چند مورد از مزایایی است که می‌توانید از حسگر و داده‌های IoT (اینترنت اشیا) با استفاده از Velocity به دست آورید.

ArcGIS Velocity به طور منظم به روز می شود، در زیر چندین نکته برجسته از نسخه مارس ۲۰۲۲ آمده است:

  • مجوز و عملکرد: فیدها و تجزیه و تحلیل های بیشتری را با اشتراک های استاندارد و پیشرفته اجرا کنید.
  • فیدها، منابع داده و خروجی ها  – نوع خوراک gRPC اکنون از نسخه بتا خارج شده است و به طور کامل در جریان کار تولید شما پشتیبانی می شود.
  • تجزیه و تحلیل  – geofencing پویا و پیوستن پویا در تجزیه و تحلیل زمان واقعی در حال حاضر از نسخه بتا خارج شده است و به طور کامل در جریان کار تولید شما پشتیبانی می شود.
  • تجسم – تجربه کاربری جدید برای تنظیم نماد شناسی پیش فرض برای لایه های جریان خروجی از جمله ساده، شکست کلاس ها و گزینه های ارائه ارزش منحصر به فرد.

اکنون، بیایید به بررسی هر یک از این قابلیت‌ها و پیشرفت‌های جدید هیجان‌انگیز بپردازیم!

صدور مجوز و عملکرد

در این نسخه، اکنون می‌توانید فیدها و تحلیل‌های بیشتری را در همه اشتراک‌ها اجرا کنید. با اشتراک استاندارد، اکنون می توانید تا ۱۰ فید و تجزیه و تحلیل را اجرا کنید (قبلا این محدودیت ۵ بود). با اشتراک Advanced، اکنون می توانید حداکثر ۱۵ فید و تجزیه و تحلیل را اجرا کنید (قبلا این محدودیت ۱۰ بود). در اشتراک اختصاصی، شما همچنین قادر خواهید بود تعداد فیدها و تجزیه و تحلیل های بیشتری را نسبت به قبل اجرا کنید. برای جزئیات بیشتر درباره این به‌روزرسانی‌ها،  مجوزها را ببینید .

علاوه بر این، چندین پیشرفت در برنامه Velocity ایجاد شد تا شما را بهتر از نیازهای مدیریت اشتراک مطلع کند. به عنوان مثال، اعلان‌های مربوط به نرخ داده‌های فید برای شفاف‌سازی فیدهای خاص که بیش از حداکثر نرخ داده هستند، بهبود یافته‌اند. یکی دیگر از اعلان‌های منطقه که بهبود یافته است، هنگام نظارت بر مصرف محاسباتی در اشتراک‌های اختصاصی است. این اکنون شامل توانایی یک مدیر برای تنظیم آهنگی است که برای اعلان‌های محاسباتی (روزانه، هفتگی یا ماهانه) ترجیح می‌دهد.

در نهایت، مقیاس خودکار به ویژه برای تغذیه با سرعت پایین و تجزیه و تحلیل بلادرنگ بهبود یافته است. به عنوان مثال، هنگامی که داده‌های دریافت شده در دسته‌های بزرگتر و نادر هستند، مانند هنگام نظرسنجی از یک API شخص ثالث مانند Waze ، پیشرفت‌هایی برای جلوگیری از مقیاس‌گذاری بیش از حد اضافه شده است .

فیدها، منابع داده و خروجی ها

آیا موارد استفاده ای دارید که شما را ملزم می کند تا داده های بلادرنگ را با استفاده از انواع فید موجود در ArcGIS Velocity دریافت کنید؟ اگر چنین است، با این نسخه خوش شانس هستید. نوع خوراک gRPC، بر اساس چارچوب فراخوانی روش از راه دور gRPC ، از نسخه بتا خارج است و به طور کامل برای گردش کار تولید پشتیبانی می شود. این نوع فید به شما امکان می‌دهد تا داده‌های بلادرنگ را از طریق یک نقطه پایانی میزبان، با توسعه یکپارچه‌سازی برای ارائه‌دهندگان داده بلادرنگ که خارج از جعبه با Velocity پشتیبانی نمی‌شوند، به ArcGIS فشار دهید. برای شروع، اسناد را مرور کنید ، با مطالعه وبلاگ Velocity در انجمن Esri درباره نحوه عملکرد فید gRPC بیشتر بدانید و تمام منابع عالی موجود در انبار خوراک gRPC در GitHub را بررسی کنید.

مخزن ArcGIS Velocity gRPC Github
مخزن ArcGIS Velocity gRPC Github

نوع خوراک Geotab همچنین برای فعال کردن مشخص کردن ویژگی‌های اضافی از پایگاه داده Geotab برای جذب، بهبود یافته است، برای مثال به شما امکان می‌دهد داشبورد ردیابی خود را با اطلاعات درایور غنی کنید.

و در آخر، خروجی لایه ویژگی (جدید) برای پشتیبانی از نوشتن داده‌های خروجی روی لایه‌های ویژگی میزبان ArcGIS Online از تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ، بهبود یافته است. توجه داشته باشید که مانند تجزیه و تحلیل بلادرنگ، محدودیت هایی در نرخ خروجی پشتیبانی شده برای لایه های ویژگی میزبان وجود دارد.

تجزیه و تحلیل

در نسخه قبلی، قابلیت‌های geofencing پویا و اتصال پویا در تجزیه و تحلیل بلادرنگ شما در نسخه بتا معرفی شدند. با این نسخه، ما مشتاقیم اعلام کنیم که آنها از نسخه بتا خارج شده اند و به طور کامل در جریان کار تولید شما پشتیبانی می شوند. حصار جغرافیایی دینامیک و اتصالات مهم هستند زیرا موارد استفاده را پشتیبانی می کنند که در آن یافتن روابط، انجام غنی سازی فضایی، و تصمیم گیری بر اساس نزدیکی فضایی بین دو فید زمان واقعی ضروری است. ابزارهایی که از این قابلیت ها پشتیبانی می کنند عبارتند از Detect Incidents ، Filter by Geometry ، Calculate Distance و Join Features .

علاوه بر این، هر دو ابزار Detect Incidents و Join Features به روز شده اند. Detect Incidents در تجزیه و تحلیل بلادرنگ اکنون مدت زمان حادثه را به جای ثانیه بر حسب میلی ثانیه برمی گرداند تا با مشخصات ابزار مطابقت بیشتری داشته باشد. و Join Features اکنون اجازه می دهد تا هندسه ویژگی هدف با هندسه ویژگی اتصال جایگزین شود. این موارد به نفع بسیاری از موارد استفاده مختلف مانند نظارت بر خطرات زیرساخت است. برای مثال، ویژگی‌های زیرساختی آسیب‌دیده را می‌توان فوراً در یک نقشه وب برگردانده و تجسم کرد.

در نهایت، معیارهای تحلیلی جدید در تجربه ویرایشگر در هنگام اجرای وظایف تجزیه و تحلیل، از جمله نرخ داده بر حسب بایت در ثانیه و اندازه داده های اتصال/جغرافیایی برای ابزارهایی که روی دو ورودی اجرا می شوند، در دسترس هستند.

معیارهای جدید در تجزیه و تحلیل بلادرنگ
معیارهای جدید در تجزیه و تحلیل بلادرنگ

این معیارهای جدید هنگام عیب یابی یا تلاش برای فهمیدن اینکه آیا فرآیند تجزیه و تحلیل همانطور که انتظار می رود کار می کند مفید هستند. برای جزئیات بیشتر، مشاهده جزئیات و وضعیت تحلیلی را ببینید .

تجسم

در بسیاری از موارد استفاده، تجسم داده های جریانی و نتایج تجزیه و تحلیل در نقشه وب بسیار مهم است. شما اکنون تجربه جدیدی برای تعریف نماد شناسی لایه های جریان خروجی خود از جمله ساده، شکست کلاس و رندر ارزش منحصر به فرد دارید.

گزینه های ارائه خدمات جریانی جدید
گزینه های ارائه خدمات جریانی جدید

این قابلیت استفاده از لایه‌های جریان را در نمایشگر نقشه آنلاین ArcGIS جدید با رندر تعریف شده توسط کاربر گسترش می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر، به تجسم لایه‌های جریان مراجعه کنید .

علاوه بر این، سرویس جریان برای سناریوهایی که سرویس برای ذخیره آخرین مشاهدات در یک لایه ویژگی مرتبط پیکربندی شده است، و همچنین هنگام مرتبط کردن یک لایه ویژگی مرجع برای ارائه هندسه برای داده های ورودی، به روز شد.

علاوه بر این، بهبودهایی در نماهای لایه ویژگی فضایی-زمانی ایجاد شد تا جزئیات آیتم را قادر سازد تا رابطه بین نما و لایه ویژگی منبع آن را نشان دهد و به کاربران اجازه دهد تا تعاریف نمایش را در تجربه کاربری جدید ArcGIS Online تنظیم کنند.

و بیشتر…

برای فهرست کاملی از پیشرفت‌ها،  موضوع جدید  در مستندات را بررسی کنید. اگر ایده‌ها/بهبودها/ویژگی‌های درخواستی برای محصول دارید، حتماً آن‌ها را در تابلو ArcGIS Velocity Ideas در انجمن Esri ارسال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Velocity، از  منابع موجود  برای دسترسی به ویدیوهای محصول، درس‌های سریع، اسناد و موارد دیگر استفاده کنید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما