استفاده از WFS و WMS برای مشاهده و ویرایش داده های ابری GIS در سایر برنامه ها (نسخه جدید!)

استفاده از WFS و WMS برای مشاهده و ویرایش داده های ابری GIS در سایر برنامه ها (نسخه جدید!)

ما هیجان زده هستیم که یک ویژگی جدید را اعلام کنیم که به شما امکان می دهد داده های GIS Cloud خود را از طریق سرویس ویژگی های وب (WFS) و سرویس نقشه وب (WMS) در برنامه های شخص ثالث مصرف کنید! این همچنین گردش کار را برای هرکسی که می‌خواهد با استفاده از مجموعه داده‌های تلفن همراه در میدان جمع‌آوری کند و داده‌های جمع‌آوری‌شده در برنامه‌های دیگر را در زمان واقعی مشاهده یا ویرایش کند، به طور قابل توجهی بهبود می‌بخشد.

نمایشی از عملکرد WFS در QGIS از جمله یک افزونه برای انتشار نقشه ارائه شده در QGIS آمریکای شمالی را تماشا کنید!

تیم توسعه اختصاصی ما سخت روی اجرای این خدمات جدید کار کرده است تا راه حلی عالی برای همه کاربرانی که مایل به همکاری هستند ایجاد کند.بین پلتفرم های مختلف GIS، و بهترین راه حل های دسکتاپ و آنلاین را که با هم کار می کنند، دریافت کنید. ما در کنفرانس آنلاین QGIS آمریکای شمالی ۲۰۲۰ شرکت کردیم که در آن نمایشی از گردش کار QGIS-GIS Cloud با استفاده از WFS ارائه کردیم!

مشاهده و ویرایش داده ها در سایر برنامه ها با استفاده از WSF

اشتراک گذاری نقشه خود به عنوان یک سرویس ویژگی وب (WFS) یکی از بسیاری از امکانات اشتراک گذاری است که می توانید در GIS Cloud استفاده کنید. WFS پروتکلی برای ارائه نقشه‌های جغرافیایی مرجع از طریق اینترنت با امکان ویرایش داده‌ها و نقشه‌ها در برنامه‌های دیگر است.

هر یک از نقشه‌ها و لایه‌های ایجاد شده در GIS Cloud را می‌توان با کاربر دیگری از طریق URL WFS به اشتراک گذاشت و در نرم‌افزار GIS شخص ثالث ویرایش کرد. . برای اینکه بتوانید داده‌های GIS Cloud را در برنامه‌های دیگر اضافه کنید، باید دسترسی به نقشه‌های GIS Cloud خود را با نام کاربری و رمز عبور حساب GIS Cloud خود تأیید کنید.

هنگامی که یک پیوند URL WFS را به نرم افزار GIS شخص ثالث اضافه می کنید، می توانید ویژگی ها را از نقشه مشاهده، اضافه یا حذف کنید و هندسه یا ویژگی های آنها را ویرایش کنید. تغییراتی که در سایر برنامه‌ها ایجاد می‌کنید، فوراً روی نقشه‌های شما در برنامه‌های GIS Cloud نیز قابل مشاهده خواهند بود.

احتمالاً بزرگترین تازگی این ویژگی این است که اکنون می توانید داده ها را با Mobile Data Collection در زمان واقعی و مستقیماً در نرم افزار شخص ثالث جمع آوری کنید!

فقط باید لایه GIS Cloud را که در آن داده ها را جمع آوری می کنید، به نقشه های خود در سایر نرم افزارهای GIS مانند QGIS با استفاده از WFS اضافه کنید. این به شما امکان می دهد تا به جمع آوری داده های خود ادامه دهید و داده ها را در زمان واقعی، در نرم افزار GIS انتخابی و همچنین در GIS Cloud مشاهده و ویرایش کنید.

جمعه گذشته (۲۴ ژوئیه) ما در QGIS مجازی آمریکای شمالی ۲۰۲۰ شرکت کردیمکنفرانس و یک پیش نمایش انحصاری از عملکرد WFS را نشان داد !

در گفتگوی ۲۰ دقیقه‌ای خود ، آنچه را که یک گردش کار ابری QGIS-GIS کامل می‌دانیم ، با استفاده از پلاگین The GIS Cloud Publisher برای QGIS برای انتشار نقشه‌ها به صورت آنلاین، و استفاده از WFS برای جمع‌آوری داده‌ها در زمان واقعی به طور مستقیم در QGIS، ویرایش داده‌ها و موارد دیگر ارائه کردیم.

برای تماشای ضبط YouTube  از کنفرانس با نظرات و پرسش و پاسخ ، از جمله گردش کار افزونه QGIS و عملکرد WFS برای مصرف و جمع‌آوری داده‌ها در نقشه‌های QGIS، اینجا را کلیک کنید!

ما همچنین ویدیوی خود را از Vimeo تعبیه کرده ایم، با این حال، در این نسخه، هیچ سوالی وجود ندارد:

هر دو نقشه عمومی و خصوصی را می توان به عنوان WFS به اشتراک گذاشت اما تحت چند شرایط:

 

  • نقشه‌های عمومی را می‌توان توسط هر کسی در برنامه‌های شخص ثالث مشاهده کرد، اما فقط مالک نقشه می‌تواند داده‌ها را ویرایش، اضافه یا حذف کند، یا کاربر GIS Cloud با مجوزهای «Can Edit» اختصاص داده شده برای نقشه GIS Cloud خاص.
  • فقط کاربران GIS Cloud Premium با اشتراک Map Editor می توانند از WFS برای مصرف و اشتراک گذاری داده ها در برنامه های دیگر استفاده کنند.
  • اگر می‌خواهید یک نقشه عمومی را به‌عنوان WFS مصرف کنید، وقتی آن را در نرم‌افزار GIS شخص ثالث باز می‌کنید، ورود به سیستم ضروری نیست، با این حال، تا زمانی که با اعتبار GIS Cloud خود وارد شوید، امکان ویرایش وجود ندارد.

از WMS برای مصرف داده های ابری GIS در سایر برنامه ها استفاده کنید

سرویس نقشه وب (WMS) یک پروتکل استاندارد برای ارائه تصاویر نقشه جغرافیایی مرجع از طریق اینترنت است. در GIS Cloud می توانید نقشه های خصوصی و عمومی را به عنوان یک WMS به اشتراک بگذارید. گزینه جدید WMS

در مقایسه با WMS قدیمی Legacy  که پیوندی ایجاد می کرد که دسترسی به تمام نقشه های GIS Cloud را در حساب شما فراهم می کرد، دسترسی کنترل شده به نقشه ها را از طریق WMS فراهم می کند. اکنون، گزینه جدید WMS یک پیوند برای هر نقشه به طور جداگانه ایجاد می کند که امنیت داده های شما را بیشتر بهبود می بخشد. پیوند WMS در داخل گزینه Share and Publish در زیر تب WMS قرار دارد. دو گزینه در دسترس است – دسترسی WMS و Legacy WMS 

 

 

   • اگر WMS را انتخاب کنید ، این گزینه یک URL منحصر به فرد WMS برای یک نقشه خاص ایجاد می کند.
   • دسترسی WMS قدیمی به این واقعیت اشاره دارد که هر کاربر GIS Cloud به یک URL منحصر به فرد WMS دسترسی دارد. در این URL، همه نقشه‌های دارای WMS فعال و لایه‌های آن در دسترس هستند

   کاربران جدید و کاربرانی که هنوز هیچ پیوند WMS را در حساب خود فعال نکرده اند، فقط پیوند WMS “جدید” را برای دسترسی به یک نقشه خاص می بینند.

   کاربرانی که قبلاً WMS را فعال کرده‌اند، WMS قدیمی «قدیمی» علاوه بر پیوند WMS جدید برای دسترسی به نقشه نشان داده می‌شوند. عملکرد Legacy WMS یکسان است.

   توجه: 
   اشتراک‌گذاری نقشه به‌عنوان WMS فقط برای کاربران Premium Map Editor در دسترس است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما