گشتی در برگه Data یک لایه ویژگی در ArcGIS Online

 

گشتی در برگه Data یک لایه ویژگی در ArcGIS Online

 

همه ما دوست داریم داده های خود را با استفاده از سبک های طراحی سریع و قدرتمند موجود در ArcGIS Online از طریق نقشه برداری هوشمند کاوش کنیم. بسیاری از اوقات، من همچنین می خواهم داده های جدولی خود را کاوش کنم. برای کمک به من در انجام این کار، جدول ویژگی و همچنین ابرداده مرتبط، در برگه Data در صفحه آیتم لایه موجود است.

جدول را از صفحه آیتم مشاهده کنید

روی تب Data کلیک کنید و جدول ویژگی ها را مشاهده کنید. اگر چندین لایه وجود دارد (مثلاً برای ایالت، شهرستان، و تراکت)، به سادگی روی گزینه Layer: کلیک کنید تا از طریق جداول چند ویژگی جابجا شوید.

برگه Data جدول ویژگی را در خارج از Map Viewer نشان می دهد.

نام‌های نمایشی که گاهی اوقات نام مستعار نیز نامیده می‌شوند، در جدول به عنوان سربرگ ستون‌ها ارائه می‌شوند. ماوس را روی هر سرصفحه نگه دارید و توضیحات را مشاهده کنید. توضیحات فیلد، هرگونه تعاریف، منابع، فرمول‌های استفاده شده، نمونه‌های داده‌ای و موارد مشابهی را که توسط مالک لایه درج شده است، نشان می‌دهد. مثلاً جانباز دقیقاً چیست؟ و اینکه مدرک لیسانس دقیقا چیست؟ توضیحات در این لایه آن را روشن می کند.

"جانبازان 25 سال و بالاتر که دارای مدرک لیسانس هستند. برنامه های مدرک لیسانس به طور کلی به 4 سال کار در سطح کالج عمدتاً در زمینه هنر و علوم نیاز دارد. مدارک افتخاری شامل نمی شود. جانبازان مردان و زنانی هستند که (حتی برای مدت کوتاهی) خدمت کرده اند. )، اما در حال حاضر در ارتش ایالات متحده، نیروی دریایی، نیروی هوایی، تفنگداران دریایی، یا گارد ساحلی خدمت نمی کنند، یا در نیروی دریایی بازرگانی ایالات متحده در طول جنگ جهانی دوم خدمت می کردند. افرادی که در گارد ملی یا گارد ملی خدمت می کردند. ذخیره‌ها تنها در صورتی به عنوان جانبازان طبقه‌بندی می‌شوند که تا به حال فراخوانده شده یا به آنها دستور داده شده باشد که به انجام وظیفه برسند.» هنگام شناور شدن بر روی زمین ظاهر می شود.

نمای تفصیلی فیلدها

روی یک فیلد خاص کلیک کنید و سپس روی Show Detailed View کلیک کنید.

هنگام کلیک بر روی یک فیلد، گزینه های Sort Ascending، Sort Descending و Show Detailed View ظاهر می شوند. نمایش نمای تفصیلی برجسته شده است.

در اینجا ستونی از مقادیر و همچنین یک هیستوگرام برای فیلدهای عددی یا یک جدول فرکانس برای فیلدهای رشته را خواهید دید. علاوه بر این، نام، نوع و تنظیمات فیلد را خواهید دید.

مثالی از یک فیلد عددی که یک هیستوگرام را نشان می دهد:

نمای تفصیلی رشته عددی جمعیت غیرنظامی جانباز 25 ساله و دارنده ای که بالاترین تحصیلاتش در مقطع لیسانس یا بالاتر باشد. یک هیستوگرام برای فیلدهای عددی ظاهر می شود.

مثالی از یک فیلد رشته ای که جدول فرکانس ۱۰ مقدار بالا را نشان می دهد:

نمای تفصیلی فیلد رشته ایالت در جدولی از شهرستان ها. جدول فرکانس 10 ارزش برتر را نشان می دهد: تگزاس (254)، جورجیا (159)، ویرجینیا (133)، و غیره.

لیست فیلدها یک نمای گسترده از لایه را ارائه می دهد

گاهی اوقات لیست فیلدهایی که تمام فیلدهای موجود در لایه را نشان می دهد آموزنده تر خواهد بود. روی دکمه فیلدها کلیک کنید تا بین نمای جدول در مقابل فیلد حرکت کنید. در اینجا می‌توانید تعداد کل فیلدها را ببینید و انتخاب کنید که آنها را به‌صورت فهرست یا جدول نمایش دهید. به طور پیش فرض، به نمای فهرست هدایت می شوید. نام فیلد، نام نمایشی (نام مستعار)، توضیحات، نوع پایگاه داده و نوع مقدار فیلد ، همگی برای هر ویژگی قابل مشاهده هستند.

از فهرست فیلدها، می توانید بر اساس ترتیب در جدول، نام نمایشی (نام مستعار)، نام فیلد (نام فیلد واقعی)، یا نوع (تعداد در مقابل رشته و غیره) مرتب کنید. همچنین گزینه های فیلتر در سمت چپ وجود دارد که فقط فیلدهای نوع پایگاه داده خاص و نوع مقدار فیلد را نشان می دهد.

هنگام مشاهده لیست فیلدها، فیلترهای انواع فیلدها مانند شماره، رشته، تاریخ و غیره ظاهر می شوند.

نوع مقدار فیلد فرصتی است برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مقداری که این فیلد ذخیره می کند، که می تواند در هنگام اشتراک گذاری یک لایه با مخاطبان گسترده مفید باشد. به عنوان مثال، یک فیلد عددی ممکن است تعداد یا مقدار، درصد یا نسبت، ارز یا بیشتر باشد. انواع مقدار فیلد از هر نوع فیلد مشخصه ای که توسط مالک لایه تنظیم شده است ، استفاده می کنند و به نمایشگر نقشه کمک می کنند تا سبک های نمادشناسی مناسب را پیشنهاد دهد.

هر فیلد در لیست تمام ابرداده های مرتبط با آن را در یک نگاه نشان می دهد: نام مستعار یا نام نمایشی، نام فیلد، نوع مقدار فیلد، نوع فیلد پایگاه داده و توضیحات.

نام نمایشی، نام فیلد، نوع مقدار فیلد، نوع پایگاه داده، و توضیحات برچسب‌گذاری شده در یک فیلد نمونه: جمعیت غیرنظامی کهنه‌کار ۲۵ سال و بالاتر که بالاترین تحصیلات آنها کمتر از دبیرستان است.

اگر مالک لایه هستید، اینجا جایی است که می توانید نام مستعار، توضیحات و انواع مقادیر فیلد را تغییر دهید. سود انجام این کار ارزش تلاش را دارد. اگر می خواهید لایه خود را با همکاران خود به اشتراک بگذارید، یا اگر می خواهید کار خود را برای آینده خود مستند کنید، با ذخیره تا حد امکان ابرداده در خود لایه به همه کمک کنید. به این ترتیب، کاربران مجبور نیستند آن را در اسناد در جای دیگری جستجو کنند.

همه انواع کاربر می توانند در تب Data کار کنند

همه انواع کاربران ArcGIS Online ، مانند نمایشگر، ویرایشگر، و ایجادکننده از کار در برگه داده یک لایه سود می برند.

بینندگان

بینندگان می‌توانند جدول ویژگی‌ها و ابرداده‌های مرتبط را در یک محیط امن ببینند، حتی زمانی که لایه به‌صورت عمومی به اشتراک گذاشته نمی‌شود. آنها همچنین می توانند پیوست ها را از جدول مانند عکس ها یا فایل ها مشاهده کنند و همچنین سوابق مربوطه را پیمایش کنند.

سردبیران و کارگران میدانی

ویراستاران و کارگران میدانی می توانند داده هایی را که در ArcGIS Online با آنها به اشتراک گذاشته شده است را مشاهده و ویرایش کنند. در حالی که در برگه Data یک لایه هستند، این کاربران می توانند پیوست ها را اضافه یا ویرایش کنند، فیلدها را محاسبه کنند و مقادیر داده را در صورت نیاز ویرایش کنند. این مقادیر را می‌توان تحت تأثیر فهرست‌های مقادیر کدگذاری‌شده موجود و دامنه‌های حداقل/حداکثر تنظیم‌شده توسط مالک لایه (معمولاً یک Creator) قرار داد.

سازندگان

علاوه بر تمام توانایی‌های بینندگان و ویرایشگران، سازندگان محتوای GIS می‌توانند فیلدها را اضافه و حذف کنند و نام‌های نمایشی، توضیحات فیلدها و انواع مقادیر فیلد را تغییر دهند. سازندگان همچنین می‌توانند فهرست‌های ارزش کدگذاری شده را تعریف کنند و مقادیر حداقل/حداکثر را برای دامنه‌های محدوده تنظیم کنند، که به کیفیت در طول جمع‌آوری داده‌ها کمک می‌کند.

فراداده در Map Viewer نیز نمایش داده می شود

همانطور که من عاشق درک یک لایه از طریق برگه Data آن هستم، همه این ابرداده ها نیز از طریق Map Viewer در معرض دید قرار می گیرند. این به شما این امکان را می دهد که در حین ایجاد یک نقشه، در مورد فیلدهای مختلف یک لایه، مشاهده آمار توصیفی و توضیحات طولانی فیلد ، تعامل با هیستوگرام و موارد دیگر اطلاعات کسب کنید. برگه داده در صفحه آیتم یک لایه ویژگی تنها یک مکان دیگر برای ارتباط لایه شما با سایر تحلیلگران GIS و در نهایت درخشش است.

عکس توسط Yen Vu در Unsplash

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما