نقشه برداری از مناطق پارکینگ، گاراژها و پارکینگ رایگان در زاگرب (کرواسی)

نقشه برداری از مناطق پارکینگ، گاراژها و پارکینگ رایگان در زاگرب (کرواسی)

نقشه برداری پارکینگ

هر ساله تعداد خودروها در شهر افزایش می‌یابد که باعث ایجاد ترافیک و طولانی‌تر شدن زمان صرف شده برای جستجوی محل پارک می‌شود. که منجر به نارضایتی و استرس در بین رانندگان می شود.

ماریا میلانوویچ، دانشجوی ژئودزی در دانشگاه زاگرب، یک پورتال نقشه تعاملی از مناطق پارکینگ و فضاهای پارکینگ بدون هزینه در شهر زاگرب ایجاد کرد.

ایده این بود که نقشه ای بسازیم که پارکینگ ها و گاراژها را چه خصوصی و چه عمومی نشان دهد. کاربر تمام اطلاعات ضروری را در یک مکان خواهد داشت. پیدا کردن جای پارک را برای آنها آسان تر می کند و در زمان و هزینه صرفه جویی می کند.

اقداماتی مانند قیمت‌های بالا، فضای پارک محدود و ساعات پارک محدود با هدف کاهش استفاده از پارکینگ در خیابان (مکان‌های مجاز پارک در خیابان) و جایگزینی آن با پارکینگ خارج از خیابان (فضاهایی برای اتومبیل‌های واقع در دارایی خصوصی به جای پارکینگ در خیابان) انجام می‌شود. یک خیابان عمومی).

با این کار، فضای بیشتری برای عابران پیاده و دوچرخه سواران باز می شود و تأثیر مثبتی بر کل اکوسیستم از جمله آلودگی کمتر هوا، سر و صدا و لرزش کمتر دارد.

با در نظر گرفتن تمام گاراژها و فضاهای پارکینگ موجود، رانندگان می توانند پارکینگی را انتخاب کنند که متناسب با علایقشان باشد. علاوه بر این، به دلیل بحران کووید ۱۹، هیچ هزینه ای برای پارکینگ در اطراف مراکز بهداشتی وجود ندارد. این مناطق نیز در پورتال نقشه ارائه شده است.

آماده سازی و جمع آوری داده ها

برای مدل‌سازی این نوع نقشه، نقشه‌ای که اطلاعات مربوط به مناطق پارکینگ، پارکینگ‌ها و گاراژها، اطلاعات مرتبط از منابع مختلف را ادغام می‌کند، نیاز به جمع‌آوری و بردارسازی دارد.

در وب سایت پارکینگ زاگرب ، لیستی از خیابان ها وجود دارد که بر اساس مناطق پارکینگ گروه بندی شده اند.

این لیست برای علامت‌گذاری دستی مناطق پارکینگ در ویرایشگر نقشه و بعداً تشخیص آنها با رنگ‌های مختلف استفاده شد. پارکینگ زاگرب همچنین اطلاعاتی در مورد مناطق نزدیک به مراکز بهداشتی با پارکینگ رایگان در طول همه گیری کووید ۱۹ ارائه می دهد.

برای نقشه برداری از گاراژها و پارکینگ ها به همراه اطلاعات مرتبط مانند قیمت، آدرس، وجود کارواش و ایستگاه شارژ خودروهای برقی، راه حل ایده آل استفاده از آن بود.مجموعه داده های تلفن همراه .

این برنامه کاربر پسند و بسیار بصری برای استفاده است. جمع آوری و بازرسی سریع داده های جمع آوری شده را فراهم می کند . هنگام جمع آوری داده های مربوط به گاراژها و پارکینگ ها، اولین گام ایجاد یک پروژه جمع آوری با یک نظرسنجی (فرم) مناسب در برنامه وب GIS Cloud بود. فرم را می توان به راحتی در هر لحظه در برنامه تغییر و ویرایش کرد.   مرحله بعدی جمع آوری داده ها در میدان با استفاده از نظرسنجی تلفن همراه ایجاد شده بود. 

 

در حالی که برخی از گاراژهای نقشه‌برداری شده مستقل هستند، برخی دیگر امکاناتی مانند میدان‌ها و پارکینگ‌ها را همراهی می‌کنند. در مورد پارکینگ‌ها، Marija فقط آن‌هایی را ترسیم کرد که قیمت‌هایی متفاوت از قیمت تعیین‌شده توسط منطقه پارکینگ داشتند، بنابراین پارکینگ‌هایی را که فقط پسوند خیابان هستند، حذف کرد.

پس از نقشه برداری از مناطق و جمع آوری داده های مربوط به گاراژها و پارکینگ ها، ویرایشگر نقشه شامل سه لایه بود:

  • یک لایه چند ضلعی
  • لایه های دو نقطه ای

مناطق پارکینگ در لایه چند ضلعی با رنگ های مختلف مشخص شده اند ، یک رنگ برای هر منطقه. گاراژها و پارکینگ ها که در لایه نقطه قرار دارند هر کدام با علائم مناسب مشخص شده اند . علامت گاراژها حرف سفید P با نمادی است که سقف را نشان می دهد. برای پارکینگ ها از حرف آبی ساده P استفاده شد. با کلیک بر روی هر ویژگی روی نقشه، پنجره ای با تمام اطلاعات مربوطه ظاهر می شود. تمام تغییرات مورد نیاز به سرعت در ویژگی های لایه در ویرایشگر نقشه انجام می شود. 

 

ایجاد یک پورتال نقشه سفارشی برای عموم

تمام داده‌های جمع‌آوری‌شده در Map Portal، یک برنامه GIS سفارشی با مارک و آرم و رنگ منتشر شد. 

با استفاده از GIS Cloud App Builder ، طرح نقشه پورتال ویرایش و سازماندهی شد. کاربران می توانند بین دو نقشه جابجا شوند، پارکینگ در زاگرب، با گاراژ و پارکینگ، و پارکینگ رایگان، با مناطقی که هزینه پارکینگ ندارند.

کاربران بسته به نیاز خود می توانند فیلترهای مختلفی را اعمال کنند. فیلترها امکان کاوش در گاراژها را برای دیدن شارژرهای ماشین های الکتریکی یا کارواش فراهم می کنند.

همچنین کاربران می توانند بسته به قیمت ساعتی پارکینگ در طول هفته کاری، پارکینگ ها و گاراژها را فیلتر کنند.

App Builder ما را قادر می سازد تا یک نقشه پورتال با گزینه های مختلف ایجاد کنیم که سپس به ما کمک می کند تا داده ها و محتوا را روی نقشه به طور دقیق تر ارائه دهیم. شما می توانید نقشه پورتال را با استفاده از موارد زیر سفارشی کنید:

  • تنظیم یک نقشه پیش فرض
  • مدیریت دکمه های نوار ابزار
  • انتخاب لوگوی سفارشی
  • تغییر رنگ روبان
  • مدیریت پنل های مختلف
  • و خیلی بیشتر

با افزودن فیلترها، کاربران می توانند بسته به ترجیحات خود، مکانی را برای پارک خودروی خود جستجو کنند، چه نیاز به کارواش، شارژر خودروی برقی داشته باشند یا بتوانند با محدوده قیمت دلخواه انتخاب کنند!


پورتال نقشه پارکینگ زاگرب → اینجا را مرور کنید.

 

پورتال نقشه دو نقشه متمایز را نشان می دهد که می توانید به راحتی بین آنها در بخش روبان جابجا شوید. یک نقشه گاراژها و پارکینگ ها را در شهر زاگرب نشان می دهد و نقشه دیگر مناطقی را به ما نشان می دهد که به دلیل وضعیت کووید ۱۹ هزینه پارکینگ ندارند.

اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه پورتال نقشه خود را بسازید، نگاهی به این وبینار بیندازید .

نتایج و نتیجه گیری

کل پروژه چهار ماه به طول انجامید. چالش برانگیزترین بخش ایجاد لایه چند ضلعی بود.

هیچ نمایش گرافیکی به روز شده ای از مناطق پارکینگ در شهر زاگرب بر روی نقشه وجود ندارد، فقط لیستی از خیابان ها بر اساس مناطق وجود دارد. این فهرست تا به دست آوردن خطوط خطوط، که در نهایت برای ترسیم چند ضلعی در لایه با مناطق مورد استفاده قرار گرفت، بررسی شد.

به لطف مجموعه داده‌های موبایل، داده‌های مربوط به گاراژها و پارکینگ‌ها به راحتی در میدان جمع‌آوری می‌شد، اگرچه برخی از آنها شناخته شده نیستند و برای جمع‌آوری همه داده‌ها به تحقیقات دقیق نیاز بود.

کار در App Builder برای تجسم واضح داده ها در Map Portal بصری بود و امکان بازی با طراحی را فراهم می کرد.

ما بر این باوریم که این پورتال نقشه برای تمام کاربرانی که مایلند مقرون به صرفه ترین بازدید از پارکینگ در زاگرب را برنامه ریزی کنند، سودمند خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما