پاسخ به بلایا و ارزیابی ریسک در مدیریت پوشش گیاهی – مورد استفاده

پاسخ به بلایا و ارزیابی ریسک در مدیریت پوشش گیاهی – مورد استفاده

اخیرا یک وبینار هیجان انگیز در مورد راه حل آنلاین برای مدیریت گیاهی برگزار کردیم! 

ما به برخی از نکات مهم در جریان کار مدیریت پوشش گیاهی اشاره کردیم و یک نظرسنجی جالب داشتیم که در آن متوجه شدیم برخی از شرکت ها هنوز از فرم های کاغذی استفاده می کنند یا هنوز اطلاعات خود را به هیچ وجه جمع آوری نمی کنند!

GIS Cloud با شرکت های متعددی برای مدیریت پوشش گیاهی کار کرده است که در گذشته نیز همین مشکلات را داشتند. ما در مورد این موضوع در وبلاگ خود نوشتیم که چگونه مدیریت پوشش گیاهی خود را با GIS آنلاین بهینه کنید . استفاده از برنامه ها و پلتفرم ما انقلابی در گردش کار آنها ایجاد کرد، ارتباطات و همکاری آنها را بهبود بخشید و آنها را به تصمیم گیری بهتر و کاهش هزینه های خود سوق داد.

با دیجیتالی شدن گردش کار خود، به معنای واقعی کلمه درختان را نجات می دهید و پول را در جیب خود نگه می دارید.

ارزیابی ریسک درختان برای حفظ یک محیط ایمن و متعادل از محیط زیست بسیار مهم است . مکانیسم‌های طبیعی مختلف، مانند طوفان، پوسیدگی چوب، خاک، حیات وحش و غیره، به شدت بر روند کار و نیاز روزمره تأثیر می‌گذارند.واکنش سریع و کارآمدتر به بلایا

اگر با چالش های روزمره روبرو هستید مانند:

 • گردش کار آهسته و طاقت فرسا کاغذ که بر ورود دقیق داده ها تأثیر می گذارد و به هیچ وجه در مواقع اضطراری (طوفان، آتش سوزی و غیره) قابل قبول نیست.
 • ناتوانی در به اشتراک گذاری اطلاعات با تیم های مربوطه در محل و داخل دفتر که واکنش در بلایا را کند می کند
 • هماهنگی پیچیده تیم ها در این زمینه: چه کسی باید کار را انجام دهد، آنچه قبلاً حفظ شده است، نقشه مناطق خطر بالقوه، دید عملیاتی و غیره.

در این مورد خاص، متوجه خواهید شد که طبقه بندی داده های خود در دسته بندی های مرتبط چقدر آسان و سریع است و من روند کار و برنامه مدیریتی شما را بهبود می بخشم.

جمع آوری داده های میدانی با کیفیت بسیار مهم است!

ایجاد فرم‌های سفارشی (نظرسنجی) در برنامه وب پورتال جمع‌آوری داده‌های تلفن همراه رایگان ما به آماده‌سازی تیم شما برای هر گونه نیاز پروژه میدانی کمک می‌کند. شامل الزامات جمع آوری مهم مانند:

 • تاریخ بازرسی
 • نام سایت
 • محل
 • گونه ها
 • کاستی
 • بالا
 • DBH
 • قطر تاج
 • یادداشت ها / نظرات
 • رده سنی
 • ارزیابی ریسک
 • امضای الکترونیک
 • عکس
 • رسانه ها
 • و خیلی بیشتر…

اگر نیاز به جمع آوری درختان، شاخه های افتاده، شناسایی اثرات باد، پوسیدگی، آتش سوزی یا هر فاجعه دیگری در ارتباط با درختان دارید، برنامه Mobile Data Collection پاسخ آنلاین و آفلاین شما را به بلایا در هر دستگاهی در زمان واقعی تضمین می کند !

همه فرم‌ها کاملاً قابل تنظیم هستند و دارای گزینه‌های متعددی مانند منوهای کشویی، تکمیل خودکار، لیست‌های انتخابی، چک لیست، بارکد و غیره هستند.
در صورتی که سیگنال GPS شما ضعیف است و برای هر نوع ویژگی فضایی به مکان دقیق نیاز دارید، می توانید از ابزارهای دقیق و ترسیم برای علامت گذاری آن استفاده کنید.

درک و تجزیه و تحلیل داده ها برای پاسخ دقیق تر

هیچ راهی بهتر از یک نقشه تعاملی برای درک داده ها وجود ندارد!

هنگامی که داده های پروژه خود را در میدان جمع آوری کردید، برنامه ویرایشگر نقشه به شما امکان می دهد وظایف خدمه میدانی را تجزیه و تحلیل کنید، داده ها را فیلتر و ویرایش کنید و آن را با سهامداران یا مدیریت خود در زمان واقعی به اشتراک بگذارید!

پس از ورود به سیستم، دامنه کامل کار انجام شده با داده های جمع آوری شده در پروژه ارزیابی ریسک درختان خطرناک خود را مشاهده خواهید کرد. مهمترین چیز این است که شما می توانید بلافاصله ببینید که آیا کار انجام شده است و چه چیز دیگری در دستور کار تیم واکنش به بلایا وجود دارد.

دارایی های مختلف را می توان با نمادهای مختلف در لیست لایه های ما علامت گذاری و کد رنگ کرد. این بدان معنی است که دارایی ها با رنگ های مختلف بر روی نقشه بسته به دسته و وضعیت نشان داده می شوند.

برای مثال، می‌توانید انواع مختلفی از لایه‌ها را با داده‌های فرم کافی برای ویرایش یا جمع‌آوری مانند موارد زیر داشته باشید:

 • مناطق مورد علاقه (چند ضلعی):

نوع: پارکینگ رایگان، چمن حفاظت شده، منطقه ممنوعه، منطقه ممنوعه، مجوز لازم، منطقه عابر پیاده توضیحات: هزینه پارکینگ ۵۰ دلار است

 • کار انجام شده (نقطه)

نوع: همه، برخی، هیچ

 • ارزیابی ریسک (نقطه)

نوع: پرخطر، کم خطر، ریسک متوسط

 • جاده های مناسب (خط):

نوع: فقط کامیون های کوچک، فقط با پای پیاده، ماشین آلات سنگین مجاز است

 • ورودی ملک (نقطه):

توضیحات: یعنی مالک خواسته قبل از ورود زنگ را بزند

 • دارایی های خصوصی/مناطق بدون ورود (چند ضلعی):

نوع: منطقه حفاظت شده، منطقه مسکونی خصوصی

 • مناطق نویز و ساعات کاری (چند ضلعی):

ساعات کاری ترجیحی: ۶ صبح تا ۹ صبح، ۹ صبح تا ۱۲ بعد از ظهر، ۱۲-۳ بعد از ظهر، ۳ بعد از ظهر تا ۶ بعد از ظهر، ۶ بعد از ظهر تا ۹ بعد از ظهر اطلاعات اضافی: بدون ماشین آلات سنگین همه این لایه ها را می توان در Datagrid فیلتر کرد تا به شما در درک بهتر وضعیت فعلی دارایی ها کمک کند. ، هر گونه مسئولیت میدانی را کاهش دهید و کار را به طور مؤثرتری توزیع کنید!

 

به عنوان مثال، شما می توانید تنها مکان هایی را که کار انجام نشده است فیلتر کنید. هنگامی که مکان ها فیلتر شدند، می توانید هر درخت یا هر دارایی گیاهی را انتخاب کنید و آن را به تیم یا فرد شرکت خود اختصاص دهید.
تیم یا فرد تمام اطلاعات اختصاص داده شده مورد نیاز خود را در برنامه جمع آوری داده های تلفن همراه خود دریافت می کند ، مانند ساعات کاری ترجیحی، جاده هایی که باید به آن مکان بروید ، پارکینگ رایگان وجود دارد، شغلی پرخطر یا کم خطر، و غیره.  پس از انجام کار، آنها می توانند این گزینه را در فرم سفارشی انتخاب کنند و ویژگی روی نقشه به طور خودکار رنگ را در زمان واقعی تغییر می دهد و نشان می دهد که با آن کار شده است.

به همین سادگی و آسان است!

GIS آنلاین برای گزارش و به اشتراک گذاری

هنگامی که همه چیز تنظیم شد، آسان، آسان، بر اساس برنامه و اقدامات عملکرد موثر است، زمان آن رسیده است که ارتباطات و همکاری با سهامداران افزایش یابد.

استفاده از Map Viewer و Map Portal به عنوان یک راه حل پیشرو، بسیاری از جنبه های اشتراک گذاری داده ها و گزارش های خصوصی و عمومی را بهبود می بخشد. تنها با چند کلیک، داده های خود را به مشتریان، پیمانکاران فرعی، مدیریت یا عموم ارائه دهید.

آنها می توانند داده ها را با اطلاعات کافی جستجو، تجسم و کاوش کنند و تصمیمات تجاری اساسی بگیرند. شناسایی اطلاعات مهم و نقاط دردناک به بهینه سازی هزینه و قابلیت اطمینان مشتری کمک می کند.

موثرتر باشید، هزینه های آینده را کاهش دهید و ارزیابی خطر درخت و پاسخ به بلایا را بهینه کنید!

اگر علاقه مند به استفاده از GIS Cloud برای پروژه های مدیریت درختان و پوشش گیاهی هستید، برای آزمایش ۱۴ روزه رایگان ثبت نام کنید .

با مشاوران راه حل ما تماس بگیرید تا به شما کمک کنند تا یک راه حل دلخواه و سفارشی GIS Cloud را برای نیازها و گردش کار خاص خود راه اندازی کنید!

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما