بزرگداشت روز جهانی GIS

GIS… سیستم اطلاعات جغرافیایی… یک عبارت سه حرفی ساده سیستمی را توصیف می‌کند که تمام جنبه‌های زندگی ما را تحت تأثیر قرار داده است. از سیستم‌های جی‌پی‌اس گرفته تا نقشه‌های گوگل، سیستم‌های GIS در همه چیز یکپارچه شده‌اند و هر روز زندگی ما را آسان‌تر می‌کنند. به لطف این علم شگفت انگیز، ما می توانیم وظایف خود را به موقع انجام دهیم و بدون گم شدن مستقیماً به خانه یک دوست جدید برویم،حتی اگر قبلاً هرگز آنجا نبوده ایم. GIS واقعا چیز شگفت انگیزی است!

سیستم اطلاعات جغرافیایی به طور خاص برای مدیریت تمام اطلاعات مربوط به تفسیر و ارائه داده های جغرافیایی طراحی شده است. در حالی که این شامل تعداد زیادی فناوری است، اما همه آنها به یک چیز خلاصه می شوند. ذخیره و پردازش داده ها در مورد دنیای اطراف و در دسترس قرار دادن آنها برای استفاده در قالبی که می تواند توسط سیستم های دیگر تفسیر و استفاده شود.

روز GIS در سال ۱۹۹۹ توسط رئیس و یکی از بنیانگذاران Esri جک دانجرموند پس از الهام گرفتن از رالف نادیر برای انجام این کار تأسیس شد. با درک اهمیت و مفهوم این سیستم و اینکه مردم عصر مدرن با تأثیری که بر زندگی آنها می گذارد آشنا باشند، نامگذاری این روز با هدف  افزایش آگاهی بین تمام افراد جامعه بشری تأسیس شد.

هنگامی که اطلاعات عمدتاً به صورت داده های زمینی استفاده می شود، می توانید بررسی کنید که وقتی ماهواره های دائمی را در مدار سایر سیارات قرار می گیرند، این فناوری در هدایت مطالعه و کاوش منظومه شمسی، استخراج منابع درون آن و مشاهده ویژگی های منحصر به فرد ویژگی های سیارات دور نقش حیاتی خواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما