دوره آموزش کاربردی نرم افزار Arc GIS10.8(ساخت انیمیشن نقشه)

دوره آموزش کاربردی نرم افزار Arc GIS10.8(ساخت انیمیشن نقشه)

ساخت انیمیشن نقشه

پلیس می‌خواهد خوشه‌های فضایی جدید، پایدار و محو مکان‌های جرم را شناسایی کند. این خوشه ها مناطق خوبی را برای گشت زنی پلیس برای اجرا و پیشگیری ایجاد می کنند. انیمیشن‌های داده‌های جرم برای این منظور در صورتی مؤثر هستند که دو لایه از نقاط را نمایش دهند: نقاط جرم و جنایت جدید همراه با نقاط جرم اخیر، اما برای زمینه قدیمی تر. سپس ناظر می‌تواند با خوشه‌های جدید (چنان که قبلاً وجود نداشت)، تداوم خوشه‌های موجود در گرفتن نقاط جرم و جنایت جدید و خوشه‌های ناپدیدشده به دلیل اضافه نشدن نقاط جدید و خوشه  های حذف شده را تشخیص دهد. بنابراین رویکردی که شما در پیش خواهید گرفت، دو لایه انیمیشن را می طلبد: یکی برای رویدادهای هر روز و دیگری با رویدادهای دو هفته گذشته. تماس‌های مواد مخدر به کمک رایانه (CAD) و تماس‌های گرفته شده، رویدادهای جنایی مهمی برای این نوع تحلیل هستند.

فایل نقشه را برای انیمیشن باز کنید

 1. Tutorial3-7.mxd را از پوشه Maps باز کنید.

فایل نقشه به محله میدل هیل باز می شود. داده‌های CAD، با تاریخ‌های ۷/۱/۲۰۱۲ تا ۸/۳۱/۲۰۱۲، نشان‌دهنده تماس‌های شهروندانی است که از خرید و فروش غیرقانونی مواد مخدر و شلیک گلوله‌ها گزارش می‌دهند. انیمیشنی که می‌سازید توالی روزانه مکان‌های تماس CAD را نشان می‌دهد که از ۷/۱/۲۰۱۲ شروع می‌شود.

 1. فایل نقشه را به عنوان Tutorial3-7 در پوشه Chapter3 ذخیره کنید.

ویژگی های زمانی یک لایه را تنظیم کنید

 1. روی CAD Calls در پنجره Table of Contents کلیک راست کنید، روی Properties > سربرگ Time کلیک کنید و موارد زیر را تایپ کنید یا انتخاب کنید (اما روی OK کلیک نکنید)، با علامت Enable time on this layer. فیلد زمان بر روی CALLDATE تنظیم شده است، فاصله زمانی مرحله روی ۱ روز تنظیم شده است. تنظیم منطقه زمانی به زمان شرقی. و مقادیر برای صرفه جویی در روز تنظیم می شوند بررسی می شود.

CALLDATE دارای تاریخ هایی مانند ۷/۱/۲۰۱۲ است. فاصله گام های زمانی واحد زمان برای اندازه گیری است – در اینجا، ۱ روز.

 1. بر روی Calculate کلیک کنید، فاصله گام های زمانی را از ۴ به ۱ تغییر دهید و روی OK کلیک کنید.

از پنجره Time Slider برای مشاهده استفاده کنید

با تنظیم ویژگی های زمان، شما آماده استفاده از رابط Time Slider برای پخش یک ویدیوی ساده از نقاط جرم و جنایت روزانه هستید.

 1. در نوار ابزار Tools، روی دکمه Open Time Slider پنجره کلیک کنید .
 2. در پنجره Slider، روی دکمه Options کلیک کنید > برگه پخش.
 3. انتخابگر سرعت را تقریباً تا نیمه بین کندتر و سریعتر بکشید و روی OK کلیک کنید.
 4. در صورت نیاز، بر روی دکمه نقشه در گوشه سمت چپ بالای پنجره Time Slider روی فعال کردن زمان کلیک کنید.
 5. روی دکمه Play کلیک کنید روی نوار لغزنده

ویدئو، یک روز در یک زمان پخش می‌شود، که در تصویر در ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۲ نشان داده شده است. ویدیو را چند بار دیگر شروع کنید تا مشاهده کنید آیا می‌توانید الگوهایی را ببینید. تا زمانی که زمینه جرم و جنایت را به ویدیو اضافه نکنید، به سختی امکان پذیر است.

 1. پنجره Time Slider را ببندید و فایل نقشه خود را ذخیره کنید.

یک ستون تاریخ جدید برای متحرک سازی پنجره ای از نقاط جرم ایجاد کنید

در هر روز از انیمیشن، باید جنایات روز جاری را با نشانگرهای نقطه‌ای با رنگ‌های روشن و زمینه جرم متشکل از دو هفته نقطه جرم را نشان دهید که در همان روز با نشانگرهای نقطه سیاه به پایان می‌رسد. نمایش پنجره متحرک نقاط جرم و جنایت به مدت دو هفته به تاریخ شروع و پایان پنجره نیاز دارد. برای این منظور، یک ستون تاریخ جدید با ۱۴ روز اضافه شده به CALLDATE ایجاد می کنید تا تاریخ پایان را به دست آورید.

 1. روی CAD Calls Context (لایه با نشانگرهای نقطه سیاه) در پنجره Table of Contents کلیک راست کرده و Open Attribute Table را کلیک کنید.
 2. روی دکمه Table Options کلیک کنید، Add Field را انتخاب کنید، EndDate را برای Name تایپ کنید، Date را برای Type انتخاب کنید و OK را کلیک کنید.
 3. روی سرصفحه EndDate کلیک راست کرده و Field Calculator را کلیک کنید.
 4. روی CALLDATE در پانل فیلدها دوبار کلیک کنید، روی دکمه + کلیک کنید و یک فضای خالی و ۱۴ را تایپ کنید تا [CALLDATE] + 14 برای عبارت EndDate به دست آید.
 5. روی OK کلیک کنید.

مقدار EndDate برای اولین رکورد ۸/۳/۲۰۱۲ است، ۱۴ روز پس از مقدار CALLDATE رکورد در ۲۰۱۲/۷/۲۰٫

 1. جدول عوارض را ببندید.

ویژگی های زمانی پیشرفته یک لایه را تنظیم کنید

 1. از پنجره Table of Contents، روی CAD Calls Context کلیک راست کنید، روی Properties > سربرگ Time کلیک کنید و همانطور که نشان داده شده است تایپ کنید یا انتخاب کنید، با علامت Enable time on this layer علامت زده شده است. Layer Time روی هر لایه دارای یک فیلد زمان شروع و پایان است. فیلد زمان شروع روی CALLDATE تنظیم شده است. فیلد زمان پایان روی تاریخ پایانی تنظیم شده است. فاصله گام های زمانی روی ۱ روز تنظیم شده است. و منطقه زمانی روی زمان شرقی تنظیم شده است.

۲٫بر روی Calculate کلیک کنید، فاصله گام های زمانی را از ۴ به ۱ تغییر دهید و روی OK کلیک کنید.

وقتی انیمیشن بعدی را پخش می کنید، هر دو لایه با ویژگی های زمان متحرک می شوند. تماس‌های CAD مکان‌های جرم روز جاری را نشان می‌دهد در حالی که متن تماس‌های CAD همه جرایم را در بازه زمانی، از جمله دو هفته که در روز جاری به پایان می‌رسد، نشان می‌دهد.

از پنجره Time Slider برای مشاهده پیشرفته استفاده کنید

 1. در نوار ابزار Tools، روی دکمه Open Time Slider Window کلیک کنید.
 2. لایه CAD Calls Context را روشن کنید. روی دکمه Play در نوار لغزنده کلیک کنید.

انیمیشن ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۲ نشان داده شده است. تمام مکان های جرم و جنایت در دو هفته گذشته را با جنایات روز آخر به رنگ قرمز یا زرد و جنایات قدیمی تر را با رنگ سیاه می بینید. در حال حاضر، تداوم زیادی در خوشه های جرم وجود دارد.

 1. فایل نقشه خود را ذخیره کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدربارهتماسارتباط با ما