آموزش ۲

بیزنس کوچینگ چیست؟

کوچ های کسب و کار معمولاً کارآفرینان یا مدیرانی خبره هستند که می دانند چگونه کسب و کار موفقی را رشد دهند. آنها این تجربه را به اشتراک می گذارند تا به سایر صاحبان مشاغل کمک کنند تا به اهداف خود برسند.استخدام یک مربی کسب و کار مانند داشتن یک شریک بسیار با تجربه در گوشه خود است. آنها توصیه های شخصی ارائه می دهند که می تواند به شما کمک کند تا در مسیر ناهموار اداره یک تجارت حرکت کنید. این ممکن است شامل مواردی مانند تعریف اهداف، ایجاد استراتژی‌هایی برای رشد، یا طراحی برنامه‌ای برای احیای یک برند در حال مبارزه باشد.کوچینگ کسب و کار برای مدیران عامل و صاحبان مشاغلی که می خواهند خود و شرکت هایشان را ارتقا دهند به یک روش رایج و مهم تبدیل شده است. با این حال، بسیاری از رهبران کسب و کار به درستی درک نمی کنند که کوچینگ در واقع چیست . به طور خلاصه، کوچینگ کسب و کار یک رابطه مشترک بین صاحب یا مدیر عامل کسب و کار و یک مربی حرفه ای است که هدف آن توسعه استراتژیک یک کسب و کار موفق است. نقش یک مربی  این است که به شما کمک کند چشم اندازی برای کسب و کار خود طراحی کنید که با ارزش ها و اهداف زندگی شما همسو باشد. با در دست داشتن این چشم انداز، آنها راهنمایی، پشتیبانی و مسئولیت پذیری لازم برای تعیین و حرکت در اهداف خود را در اختیار شما قرار می دهند و به شما این امکان را می دهند که کسب و کار خود را از جایی که هست به جایی که می خواهید ببرید.

آشنایی با دوره های کوچینگ موسسه چشم انداز (تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده) 

دوره‌های جامع کوچینگ (Coaching) موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شامل مجموعه‌ای گسترده و کامل از دوره‌ها شامل دوره های بیزنس کوچینگ،کوچینگ رهبری ،کوچینگ تحصیلی،کوچینگ توسعه فردی،کوچینگ فروش و بازاریابی،بیزنس کوچینگ مکانی،کوچینگ موفقیت،کوچینگ نوآوری ،کوچینگ دیجیتال ، کوچینگ سازمانی ،کوچینگ سلامتی،کوچینگ مهارت و… می‌شود.دپارتمان‌ کوچینگ موسسه چشم انداز به گونه‌ای است که تمامی نیازهای شما را پوشش دهد. تمامی دوره‌ها کاملاً عملی و کاربردی بوده و بر اساس سرفصل های بین المللی تنظیم و ایرانیزه شده است. تمامی دوره‌ها زیر دکتر سعید جوی زاده  آموزش داده خواهد شد. هر کدام از دوره های کوچینگ شامل کتاب،فیلم های آموزشی،فایل های صوتی وکتاب کار می باشد.  چنانچه در مورد هر یک از دوره‌ها سوالی دارید همواره آماده پاسخگویی به شما هستیم. با ما در تماس باشید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

ثبت نام برنامه یکساله بیزینس کوچینگ

 • قیمت: ۳۰ میلیون تومان
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: ۱۲ برنامه آموزشی یک روزه حضوری + ۲ جلسه کوچینگ خصوصی
 • سطح دوره: از پایه تا پیشرفته
 • نوع دوره: حضوری
 • آیدی اینستاگرام: drjavizadeh

هر هفته دو ساعت ویدئوی آموزشی

جهت پیگیری روند رشد شما، هر هفته دو ساعت ویدئوی آموزشی برای شما ارسال می‌شود و میزان مطالعه شما ارزیابی می‌شود.

کلاس حضوری و آنلاین رفع اشکال

هر دو الی سه هفته یکبار، یک کلاس حضوری و آنلاین رفع اشکال برگزار می‌گردد تا دانشجویان بتوانند سوالات خود را مستقیماً از اساتید بپرسند.

پشتیبانی تلگرام و واتس‌اپ

علاوه بر کلاس حضوری و آنلاین رفع اشکال، با حضور در گروه تلگرامی یا واتس‌اپی می‌توانید سوالات روزانه خود را نیز بپرسید.

مشاوره و معرفی به بازار کار

افرادی که دوره را تکمیل کنند، علاوه بر مشاوره ورود به بازار کار، ضمانت ورود به بازار کار را خواهند داشت.

کوچینگ کسب و کار برای چه کسانی مناسب است؟

خواه کسب و کار شما تازه شروع به کار کرده باشد و به کمک نیاز داشته باشد که در مسیر درست حرکت کند، یا نام تجاری شما تثبیت شده باشد، اما به سطح بالایی رسیده است، با یک مربی کسب و کار دکتر سعید جوی زاده به عنوان راهنمای شما، برنامه ای برای رشد هندسی ایجاد خواهید کرد. موفقیت بی سابقه مربی شما شما و کسب و کارتان را می شناسد و با راهنمایی های شخصی ۱:۱ به شما قدرت می بخشد تا به شما کمک کند تا به بزرگترین اهداف خود برسید و نیازهای خاص سازمانتان را برآورده کنید. با مربیگری بیشتر، موفقیت بیشتر و بیشتر را تجربه خواهید کرد و ترکیب مربیگری تجاری برای هر یک از اعضای تیم اجرایی شما می تواند منجر به رشد انفجاری و تصاعدی شود.

مزایای بیزنس کوچینگ…

از ورزشکاران المپیک گرفته تا رهبران تجاری و سیاسی، بهترین ها یک مربی دارند. یک مربی فقط برای کمک به شما در دستیابی به اهداف اولیه وجود ندارد – مربی شما در این راه همراه شما است و پیوسته شما و تیمتان را برای دستیابی به نتایج بزرگتر تحت فشار قرار می دهد. با مربی کسب‌وکارتان، هرگونه محدودیتی را که شما و کسب‌وکارتان را عقب نگه می‌دارد، کشف کرده و از آن عبور خواهید کرد.

مربی کسب و کار در مقابل مشاور

به طور کلی، یک مربی کسب‌وکار به یک مدیر اجرایی کمک می‌کند تا روی محل کسب و کارشان در حال حاضر، جایی که می‌خواهند باشد و چگونه این شکاف را پر کند، تمرکز کند. این کمتر در مورد مشاوره دادن است، و بیشتر در مورد پرسیدن سؤالاتی است که به مدیر عامل قدرت می دهد تا به درک خود برسد.از طرف دیگر، یک مشاور یا استراتژیست کسب و کار در مورد ارائه راه حل های عملی و تاکتیکی است. آنها دانش را به اشتراک می گذارند، مشاوره می دهند و برنامه ریزی می کنند.در جایی که مربیان کسب و کار کمک و راهنمایی می کنند، مشاوران ممکن است برخی از کارهای سنگین را از طرف مشتریان خود انجام دهند.مربیگری و راهنمایی گاهی اوقات ممکن است اشتباه گرفته شوند. هر دو نقش سالها تجربه را روی میز به ارمغان می آورند. بزرگترین تفاوت این است که یک مربی بر مشاوره تمرکز می کند، در حالی که یک مربی به مالک در برنامه ریزی هدف کمک می کند و آنها را پاسخگو نگه می دارد تا به موفقیت برسند.

...راه حل های ما...

طرح کسب و کار یک صفحه ای

 • شرح کسب و کار
 • بررسی مشکل و تحلیل بازار
 • راه حل
 • بازار هدف
 • رقبا
 • فروش و بازاریابی
 • نقطه عطف
 • بودجه بندی
 • تیم ها

طرح کسب و کار چندگانه

 • خلاصه اجرایی
 • توسعه تجاری
 • محصولات یا خدمات
 • تحلیل بازار
 • ارزیابی ریسک
 • طرح بازاریابی و فروش
 • نقاط عطف
 • گزارش پیشرفت
 • تیم
 • بودجه
 • دارایی، مالیه، سرمایه گذاری

یک مربی چه کار می کند؟

مربی کسب و کار به صاحبان کسب و کار کمک می کند تا چشم انداز کسب و کار خود و نحوه انطباق آن با اهداف شخصی خود را روشن کنند. این به مالک اجازه می دهد تا تأثیری که دستیابی به آن اهداف بر زندگی آنها خواهد داشت را درک کند. اگر یک هدف تجاری با برنامه ها و آرزوهای مالک مرتبط نباشد، بعید به نظر می رسد که آنها با اشتیاق آن را دنبال کنند یا در نتیجه هرگز به آن دست یابند. پس از شفاف سازی دیدگاه صاحب کسب و کار، یک مربی کسب و کار در اولویت بندی اهداف مختلف کمک خواهد کرد. آنها می توانند به مالکان کمک کنند تا ببینند کدام اقلام فقط وظایف هستند و کدام اهداف بلند مدت هستند. از آنجا، آنها ممکن است با هم کار کنند تا تعیین کنند کدام استراتژی نتایج مطلوب را ایجاد می کند. مدیران پرمشغله آنقدر به کسب و کار خود نزدیک هستند که ممکن است جنگل را برای درختان نبینند. به عنوان یک ناظر خارجی، یک مربی کسب و کار می تواند به طور عینی تری مسائل داخلی و خارجی یک شرکت را ببیند. آنها می توانند به مالک کمک کنند تا بهتر بفهمد چه چیزی ممکن است نیاز به تغییر داشته باشد، و می توانند مالکان را در ایجاد یک برنامه عملی برای ایجاد نتایج دلخواه راهنمایی کنند. مربی همچنین مشتری را در ایجاد شاخص‌های عملکرد کلیدی (KPI) یا معیارهایی هدایت می‌کند که با آن می‌توانید موفقیت را اندازه‌گیری کنید. شاخص‌های کلیدی عملکرد به مربی اجازه می‌دهد تا پیشرفت مشتری خود را ردیابی کند، چیزی که اگر صاحب کسب‌وکار به تنهایی از آن جلوگیری کند. مسئولیت پذیری یک جزء حیاتی از مربیگری کسب و کار است. یک کوچ کسب و کار معمولاً به طور منظم، هفتگی یا ماهانه، با مشتری ملاقات می کند تا تعهدات انجام شده در جلسات مربیگری قبلی را بررسی کند. باز هم، یک مربی مشاوری نیست که کار را برای شما انجام دهد. در عوض، آنها شما را روی نتیجه نهایی متمرکز می کنند و به شما یادآوری می کنند که چرا آن مهم است. آنها به شما انگیزه می دهند تا به تعهدات خود عمل کنید، به عنوان یک تابلوی صدا عمل کنید، و آینه ای را در دست بگیرید تا به شما کمک کند نقاط کور شخصی و حرفه ای خود را ببینید.  

مهارت های سخت در مقابل مهارت های نرم

یک مربی کسب و کار به احتمال زیاد بر کمک به صاحب کسب و کار در توسعه مهارت های نرم خود مانند ارتباطات، انعطاف پذیری، رهبری، حل مسئله و مدیریت زمان تمرکز می کند.از سوی دیگر، مهارت‌های سخت، شایستگی‌های فنی قابل سنجش هستند. این موارد شامل مواردی مانند مهارت زبان یا فناوری می شود. اینها انواع مهارت هایی هستند که معمولاً در مدرسه، در برنامه صدور گواهینامه یا در محل کار یاد می گیرید.این تمایز بین مهارت های سخت و نرم از آنجایی که به مربیگری مربوط می شود مهم است. برتری در مهارت های نرم چیزی است که رهبران را از انجام دهندگان متمایز می کند. با این حال، صاحب کسب و کار ممکن است در مهارت های نرم ضعیف باشد، اگر به عنوان یک کارمند شروع کرده باشد و هرگز یاد نگرفته باشد که چگونه مدیریت و رهبری کند.کار با یک مربی برای بهبود مهارت های نرم به شما کمک می کند تا به طور کامل در نقش مدیر عامل شرکت کنید. به جای کار کردن در کسب و کار خود، مانند یک کارمند، یاد خواهید گرفت که روی آن کار کنید، مانند یک مدیر عامل رویایی.

کوچینگ کسب و کار چقدر طول می کشد؟

مربیان مختلف روش های مختلفی را تمرین می کنند، بنابراین تعداد جلسات مورد نیاز از مربی به مربی دیگر متفاوت است. تعداد جلساتی که دارید نیز به چیزی که در جستجوی کمک هستید بستگی دارد.  به طور کلی، مربیان کسب و کار بین شش تا ۱۸ ماه با مشتریان خود کار می کنند. جلسات زمانی به پایان می رسد که به تمام اهداف رسیده باشد یا هر زمان که مشتری بخواهد. هدف مربیان این است که با سرعت مشتری خود کار کنند و نباید در هیچ تصمیمی عجله کنند، یا کار روی یک پروژه بیش از حد لازم طول بکشد.  

چگونه بفهمم کدام مربی را انتخاب کنم؟

داشتن یک رابطه خوب با مربی کسب و کارتان ضروری است – در نهایت، شما از نزدیک با آنها کار خواهید کرد و از تخصص آنها استفاده خواهید کرد. بهترین راه برای دانستن اینکه آیا یک مربی کسب و کار برای شما مناسب است یا خیر این است که به تجربه آنها نگاه کنید، ببینید آیا ارزش های آنها با ارزش های شما همخوانی دارد یا خیر، با آنها ملاقات کنید و به غرایز خود اعتماد کنید. اگر در مورد نیات، صداقت یا ارزش های مربی ای که انتخاب می کنید شک دارید، در انتخاب دیگری تردید نکنید. 

یک مشارکت قابل اعتماد

کوچینگ کسب و کار مشاوره نیست و درمان نیست. یکی از تصورات غلط رایج این است که مربیان کسب و کار بیشتر شبیه مشاور عمل می کنند و کار توسعه کسب و کار شما را برای شما انجام می دهند – آنها این کار را نمی کنند. مربیان به تعیین جهت، و ارائه بازخورد، ابزار، راهنمایی و دیدگاه کمک می کنند. آنها همچنین عامل مسئولیت پذیری هستند، چیزی که به نظر ما چیزی است که بیشتر صاحبان مشاغل به آن نیاز دارند – کسی که به آنها کمک کند تا روی اهداف خود متمرکز بمانند.یک مربی خوب کسب و کار به سادگی به شما نمی گوید که چه کاری انجام دهید یا بدون بازخورد گوش دهید. یک مربی خوب کسب و کار کسی است که می توانید به او اعتماد کنید—کسی که توانایی تشخیص مسائل خاص و سیستماتیک در کسب و کار شما را داشته باشد و می داند که برای به دست آوردن نتایج واقعی باید راه حل ها را خودتان پیاده سازی کنید .شنونده خوب بودن و باهوش بودن در مورد تجارت از ویژگی های کلیدی هر مربی است. آنها نمی توانند به شما کمک کنند مگر اینکه بفهمند چه چیزی یک تجارت خوب را خوب می کند—و یک تجارت عالی را عالی می کند . و برای اینکه واقعاً یک شریک باشند، باید به مردم اهمیت دهند و بخواهند شما را بشناسند تا بتوانند بفهمند که چرا شما در وهله اول وارد تجارت شدید.

هزینه کوچینگ کسب و کار چقدر است؟

 • محل کسب و کار شما – اگر کسب و کار شما در مرکز شهر قرار دارد، ممکن است هزینه های مربیگری بیشتر باشد.
 • پیچیدگی نیازهای شما – اگر یک مربی را استخدام می کنید تا وارد شود و به شما کمک کند تا شرکت چند ملیتی خود را سازماندهی مجدد کنید، هزینه آن بیشتر از نیاز به یک جلسه کوتاه برای گذراندن برخی از مهارت های ارائه است.
 • تجربه یک مربی – اگر به دنبال استخدام یک مربی مشهور جهانی با مهارت مربیگری سگ های برتر در تجارت هستید، به احتمال زیاد با قیمت بسیار بالاتری همراه خواهد بود.
 • تعداد مشتریان – کوچینگ گروهی احتمالاً ارزان تر از مربیگری یک به یک است.
معمولاً مشاوره مقدماتی شما رایگان است. این مکالمه کوتاهی برای شماست تا در مورد نیازها، اهداف خود صحبت کنید و با مربی و روش کار او آشنا شوید. و وقت خود را برای انتخاب مربی خود صرف کنید، در نهایت، این به نفع شغل، تجارت و شماست. برای دستیابی به اهداف خود عجله ای وجود ندارد – این واقعیت که شما به دنبال حمایت هستید چیزی است که باید به آن افتخار کنید و گامی بزرگ در مسیر درست است.    

یک نقشه راه روشن

از طریق کوچینگ کسب و کار، هدف شما ایجاد یک کسب و کار موفق با هدف است . برای انجام این کار، به یک برنامه ساختاریافته نیاز دارید که دنبال شود . اگر مربی شما برنامه ای برای چگونگی کمک به شما در ساختن هر یک از سیستم ها و استراتژی هایی که شما و کسب و کارتان نیاز دارید – و ترتیبی که باید آنها را توسعه دهید – ارائه نمی دهد، احتمالاً شکاف های مهمی در سیستم در تجارت خود ایجاد خواهید کرد. . یک مربی خوب برنامه اثبات شده ای دارد که پشت آن ایستاده و آماده اجرای آن است.

 

چه چیزی باعث می شود مربیگری ارزش سرمایه گذاری زمان، انرژی و پول را داشته باشد؟

حمایت یک مربی بزرگ، که به شما تشویق می‌کند و فضایی برای حل چالش‌ها به تنهایی می‌دهد، اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. می تواند به شما کمک کند تا با سهولت بیشتری درگیری ها، بحران ها و چالش ها را مدیریت کنید.

داشتن چشم انداز

ما چیزی را که نمی دانیم نمی دانیم. با مجموعه ای از چشم های تازه، و تجربه گسترده، یک مربی می تواند به شما کمک کند تا نقاط کور خود را ببینید و کاهش دهید. آنها می توانند سؤالاتی بپرسند که شما را به تفکر انتقادی و خلاقانه به چالش می کشد و همچنین به عنوان تابلویی برای ایده های شما عمل می کند.

خارج از منطقه راحتی

افتادن در دام «همیشه این کار را کرده‌ایم» آسان است. یک مربی کسب‌وکار می‌تواند شما را وادار کند تا چیزهای جدید را امتحان کنید، اما همچنین به شما کمک می‌کند ریسک را در مقابل پاداش‌های یک چالش جدید ارزیابی کنید.

بهبود رهبری

بیشتر مربیان بینش و تمرین هایی را در مورد شخصیت و سبک های رهبری ارائه می دهند. با ارزیابی نقاط قوت و ضعف خود، می توانید وظایف خاصی را محول کنید و در منطقه نبوغ خود بمانید – همه اینها شما را به یک رهبر بهتر و استراتژیک تبدیل می کند.

بهره وری سر به فلک

انجام کاری که به بهترین شکل انجام می دهید و کمک به تیم خود در انجام همان کار، کارایی و روحیه را افزایش می دهد. این دستورالعملی برای افزایش بهره وری عظیم است. بعلاوه، یک مربی شما را در قبال اهدافی که تعیین کرده اید مسئول می داند، که احتمال دستیابی به آنها را افزایش می دهد.

کسب درآمد بیشتر

یک مربی خوب به شما کمک می کند تا اهداف خود را روشن کنید، یک استراتژی محکم ایجاد کنید، تشخیص دهید که کدام اقدامات بیشتر سود را افزایش می دهند و شما را برای اجرا مسئول می داند. که معمولا پول بیشتری را در بانک جمع می کند.

یک مشارکت قابل اعتماد

کوچینگ کسب و کار مشاوره نیست و درمان نیست. یکی از تصورات غلط رایج این است که مربیان کسب و کار بیشتر شبیه مشاور عمل می کنند و کار توسعه کسب و کار شما را برای شما انجام می دهند – آنها این کار را نمی کنند. مربیان به تعیین جهت، و ارائه بازخورد، ابزار، راهنمایی و دیدگاه کمک می کنند. آنها همچنین عامل مسئولیت پذیری هستند، چیزی که به نظر ما چیزی است که بیشتر صاحبان مشاغل به آن نیاز دارند – کسی که به آنها کمک کند تا روی اهداف خود متمرکز بمانند.یک مربی خوب کسب و کار به سادگی به شما نمی گوید که چه کاری انجام دهید یا بدون بازخورد گوش دهید. یک مربی خوب کسب و کار کسی است که می توانید به او اعتماد کنید—کسی که توانایی تشخیص مسائل خاص و سیستماتیک در کسب و کار شما را داشته باشد و می داند که برای به دست آوردن نتایج واقعی باید راه حل ها را خودتان پیاده سازی کنید .شنونده خوب بودن و باهوش بودن در مورد تجارت از ویژگی های کلیدی هر مربی است. آنها نمی توانند به شما کمک کنند مگر اینکه بفهمند چه چیزی یک تجارت خوب را خوب می کند—و یک تجارت عالی را عالی می کند . و برای اینکه واقعاً یک شریک باشند، باید به مردم اهمیت دهند و بخواهند شما را بشناسند تا بتوانند بفهمند که چرا شما در وهله اول وارد تجارت شدید.

نقل قول های الهام بخش از دکتر سعید جوی زاده

 • از چهار دشمن اصلی بشریت فرار کنید و آن چیزی نیست جز ترس،شک،بی هدفی و تنبلی .
 • با نقد تاریکی نمی توانید به روشنایی برسید.
 • عجیب ترین راز جهان که افرادمعمولی را به ابر موفق تبدیل کرده است:درک مداوم ،پیوسته و به روز در جهت ایده آل شدن خودشان .
 • بهترین بازی بازی در سرزمین خودی است .در سرزمین بیگانگان بازی کردن دیوانگی محض است .
 • اگر چند کتاب بخوانی دانشجو هستی.اگر صد کتاب بخوانی استاد هستی .اگر هزار کتاب بخوانی به آن درک و آگاهی می رسی که وظیفه شما واکس زدن کفش مردم است .
 • موفقیت یعنی اینکه وقتی به پایان عمر برسی به خودت بگی آفرین بر خودم که راه را اشتباه نیامدم.
 • زندگی همانند بازی فوتبال است.اکر در نیمه اول گل خوردی نگران نباشی می تونی در رختکن بین دو نیمه تصمیمات حیاتی بگیری و پیروز از میدان خارج شوی.به شرط اینکه مربی خوبی داشته باشی.
 • کوچ یا مربی کسی است که با تو زندگی کند تا بتواند استعدادی که خدا به شما داده را کشف کند.
 • برای پیروز شدن در هر بازی سخت نیست .تنها داشتن اراده کافی است.اراده یعنی تصمیمی بگیری و هرگز تسلیم نشوی.
خانهدربارهتماسارتباط با ما